Морски тройни куки

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: Морски тройни куки

Мнение от Д Пенев »

По Коледа нямаше, какво да правя и смених на десетина воблера куките с показаните по-горе на VMC с №-ра 6-ти и 4-ти. Притесняваше ме дебелината им, и донякъде по-голямото им тегло от оргиналните за даден воблер, но въпреки това ми се видяха надеждни, нищо не пречи да се пробва! За съжаление :? все още нямам уловена риба на тях.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Морски тройни куки

Мнение от empar »

Единственият недостатък на тези куки, които се надявам да сме уцелили :) , е че захапят ли нещо различно от риба или водорасло, примамката отива в жертва на Посейдон. Нямат изправяне. Опитвал съм се с клещи да счупя или изправя от големите номера и резултата беше, че почти се на***х от напъване и се набодох много зловещо. Също така са доста тежички и може да влошат играта на някоя по-лека примамка. Може и да я подобрят, като се замисля, но в такива подробности не съм навлизал. При 15см МаксРап на Рапала, видимо увеличиха кастинга с 4-5м. Мерих го на многоцветно влакно. Имах подгонване от два лаврака едновремено, така че надали са повлияли негативно в случая, но го имайте в предвид, че е възможно да повлиаят на уловимостта на даден воблер.

пп. По повод на това, че са по-дебели...Вие не ходите за 15см кефалчета по Искърското дефиле, а за трофейни морски зверове. :wink:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5844
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1645 пъти
получил Браво: 1808 пъти

Re: Морски тройни куки

Мнение от баш майстора »

Д Пенев написа:Притесняваше ме дебелината им, и донякъде по-голямото им тегло от оргиналните за даден воблер...
Снощи сложих 6-ци на един Lucky Craft Flash Minnow Slim Sea Finger 133 и наистина ми се видяха доста тежички, ше го видим дъл ша игра... Не се сетих в магазина са погледна с каква дебелина на телта са, но няма да се учудя ако не са 4х, а 6х. :roll:
Абе проба му е майката. Ако не вършат работа минаваме на филстарските, после Декой, Тубертини, Трабуко и другите Оунър производни и така до пенсия в търсене на съвършенството! :lol: :lol: :lol:
Д Пенев написа:все още нямам уловена риба на тях.
Тва не е от куките, шъ знайш! :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: Морски тройни куки

Мнение от Д Пенев »

баш майстора написа:
Д Пенев написа:Притесняваше ме дебелината им, и донякъде по-голямото им тегло от оргиналните за даден воблер...
Снощи сложих 6-ци на един Lucky Craft Flash Minnow Slim Sea Finger 133 и наистина ми се видяха доста тежички, ше го видим дъл ша игра... Не се сетих в магазина са погледна с каква дебелина на телта са, но няма да се учудя ако не са 4х, а 6х. :roll:
Абе проба му е майката. Ако не вършат работа минаваме на филстарските, после Декой, Тубертини, Трабуко и другите Оунър производни и така до пенсия в търсене на съвършенството! :lol: :lol: :lol:
Д Пенев написа:все още нямам уловена риба на тях.
Тва не е от куките, шъ знайш! :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Определено не е :lol:

Ще ги пробваме тази събота и неделя, па може и да се излъже най-накрая некоя рибка, та и ние да хванем нещо тая година :wink:
Аватар
te4osoma
Мнения: 1881
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Морски тройни куки

Мнение от te4osoma »

Тези на Орозов ВМЦ ги ползвах преди време /в сладки води/ и не съм доволен ...много фитки..
дебели са и тежки според мен...хубавата кука трябва да е по тънка,здрава,и да заигля добре ...мисля тези на Филстар се доближават горе долу...
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Морски тройни куки

Мнение от fori »

Ники, си фингърите, особено по-малките са доста чуствителни на тема преутежняване. Оригиналните им куки са същите по размер като STN46, втори номер за 193 и четвърти за 153 и 173, ако не ме лъже паметта.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Морски тройни куки

Мнение от za4o75 »

Защо съм с впечатление,че на си фингърите трите тройки не са еднакви по-размер!Най-добрите(не казвам най-здравите или най-острите) тройки за воблери както каза и Милен са http://www.ebay.co.uk/itm/GAMAKATSU-TRE ... 1228901870" onclick="window.open(this.href);return false; ,има и H и XH да няма после тия се изправят а другите вадят камъни чупят дърве,или пък "имах няколко удара ама не се закачи"
Аватар
баш майстора
Мнения: 5844
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1645 пъти
получил Браво: 1808 пъти

Re: Морски тройни куки

Мнение от баш майстора »

Такаааа... куките ги разнищихме. :lol: VMC-тата след 3-дневно къпане в морска вода, с еднократно измиване със сладка след прибиране в БГ преди около месец, още не са ръждясали. Дай боже да мога да ги пробвам и на риби... някой ден. :wink:

Я мъцнете сега как стои въпроса с халките (split ring)? :roll:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1712
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 170 пъти

Re: Морски тройни куки

Мнение от PAMPASA »

баш майстора написа: ...... въпроса с халките (split ring)? :roll:
За мен правилните са Owner hyper wire split rings :wink:
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Морски тройни куки

Мнение от fori »

Щампованите халки в алиекспрес. Последната поръчка беше нещо от сорта на 7-8$ за 200 бр.
http://www.aliexpress.com/item/6mm-200- ... 58724.html" onclick="window.open(this.href);return false; примерно.
За здравината им мога да гарантирам, извадил съм сигурно сумарно стотина кила риби на джиг с такива халки последният месец и половина, а при тази цена спокойно ги сменяш на 2-3 риболова. Качеството им е значително по-добро от стоковите халки на доста марки.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
баш майстора
Мнения: 5844
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1645 пъти
получил Браво: 1808 пъти

Re: Морски тройни куки

Мнение от баш майстора »

Е тва е оферта! Не като оня мръсТник Станислав, дето ме метка на върбата с левче бройката... ;)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1712
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 170 пъти

Re: Морски тройни куки

Мнение от PAMPASA »

баш майстора написа:.....като оня мръсТник Станислав....... ;)
:) :)
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Аватар
баш майстора
Мнения: 5844
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1645 пъти
получил Браво: 1808 пъти

Re: Морски тройни куки

Мнение от баш майстора »

Д Пенев написа:По Коледа нямаше, какво да правя и смених на десетина воблера куките с показаните по-горе на VMC с №-ра 6-ти и 4-ти. Притесняваше ме дебелината им, и донякъде по-голямото им тегло от оргиналните за даден воблер, но въпреки това ми се видяха надеждни, нищо не пречи да се пробва!
Сега си изясних нещата. Като купувах тройките от Орозов, не се сетих да погледна на кутиите каква дебелина на телта са. Вчера ми пристигнаха едни воблери, на които изрично си пише, че тройките са VMC 9626 и телта е 3х. Тия при Орозов явно са 4х, щото при един и същи размер тройка орозовските са осезаемо по-дебели. :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”