Търся съвет за автомобил

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
Аватар
aphala
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 16:14
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 556 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от aphala »

quietriot написа:Цената е определяша, затова на газззззз
:tup:
Това е единствения й плюс, за жалост много съществен :) Всичко останало са минуси или допълнителни неудобства.
Гледам и италианците доста я тачат газта, даже и доволно произвеждат уредби, докато примерно в Швейцария нещо не е на мода, защо ли? :)
Temperata fortuna optima.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от babydoctor »

Втори Голф карам на газ, нема никви неудобства, освен, че сега инжекциона в студеното кльопа бензин, докато загрее да прехвърли на газ.Не чистя кола от сняг - влизам, паля, паля и цигара и чакам да се разтопят стъклата, за горивото не ми дреме. Пред болницата пак паля цигара-две, седя на топличко и слушам музика - ако бях на бензин, рак щеше да ме хване. :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Хариус
Мнения: 2409
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Хариус »

stefar33 написа:Мисля де е vw thoran дизелак след 2005?
Не е лошо преди да се хвърлиш на Туран-а, да прочетеш тази статия:
http://autobild.bg/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D ... D1%82/a202" onclick="window.open(this.href);return false;

Успех!
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от nina »

babydoctor написа:Втори Голф карам на газ, нема никви неудобства...
ГоУфа не е кола, ГоУфа е религия!
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от jazzmena »

nina написа:
babydoctor написа:Втори Голф карам на газ, нема никви неудобства...
ГоУфа не е кола, ГоУфа е религия!
...... или диагноза :lol:
konsulov
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2008 12:15
Местоположение: Варна
дал Браво: 58 пъти
получил Браво: 100 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от konsulov »

Хариус написа:
stefar33 написа:Мисля де е vw thoran дизелак след 2005?
Не е лошо преди да се хвърлиш на Туран-а, да прочетеш тази статия:
http://autobild.bg/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D ... D1%82/a202" onclick="window.open(this.href);return false;

Успех!
Много правилен съвет, който за мен важи за повечето европейски автомобили, още повече пък дизел.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от babydoctor »

jazzmena написа:...... или диагноза :lol:
Чест и почитания, Ники, ма да обясняваш на някой, дето не е имал Голф за кво иде реч, е все едно да обясняваш на девственица, колко е готин сексът - с едно наум, че тя все пак с малко късмет може и да ти се върже... :D 26 годишната ми двойка си диша в Сливница, както си дишаше и преди 16 години, като я купих - до тук само консумативи, най-големият харч беше за газовата... За четворката не смея да кажа, щото едва втора година я карам, ама за сега само гориво и то малко, нищо, че е 4х4 - и там най-скъпо ми се върза газ-инжекциона, 1 бон, ма вече се е изплатил. За тия години, особено с четворката, най-сериозното перо са ми данъци, граждански, винетки, застраховки... Ма то е неизбежно :mrgreen:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
joakim
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Юни 01, 2020 1:01
Риболов: любителски

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от joakim »

Здравейте,
Мнения относно шевролет Лацети 1,4 94к.с. 2004 година Бензин Газ
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от баш майстора »

Имах такава, но беше 1.6, 109 коня със заводска газова BRC. Прост като устройство автомобил, без излишни електронни глезотии, които да ти създават проблеми при тази му възраст. Окачването е здраво, сравнително висока е и можеш да я изкараш извън пътя, ако се наложи, но все пак не е SUV. Голям багажник (моята беше комби), пространството в купето също е ОК. Малко е шумно вътре при висока скорост, но няма какво толкова да очакваш като шумоизолация от такъв клас кола. На газ ще ти гори около 9/100. Баща ми още я кара и не се оплаква.
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Д-р Дулитъл
Мнения: 2054
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Д-р Дулитъл »

Това ми е автомобила за черни пътища и риболов .Закупен беше през 2005 , чисто нов , в момента е над 300 000 км. . Изхвърлих му газовата уредба преди година. Ще потвърдя- окачването е здраво , достатъчно висок е , багажника с газовата бутилка вътре не събираше нищо , без бутилката събира два средно големи рибарски куфара , две кофи от 25 л. и доста дреболии отстрани. Досега освен дежурните смени по предницата и спирачната система е сменен компресор на климатика , помпата на хидравликата и съединител/ там е лагер-помпа/. И се подлага на жестока експлоатация ,направо се чудя как още има душа да върви. Като цяло- корейска изработка с отвратително качество по отношение на пласмасови детайли,лаково покритие , салон ...и това е като недостатък.
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Iso »

:D Ехааа! Старт от скрапа.
Тогава, когато пуснах темата си купих форд фокус, комби, 1.6, 100кс., бензинка, модел 2010г. Още си го карам излезе добро работно конче.
От тогава през ръцете ми минаха няколко стари бракми за черна работа:
- форд фокус, комби, дизел 2000г. - двигателят му умря на 1000 км. след като го взех и го бракувах. Не го карах постоянно аз. Тогава се зарекох повече дизел не.;
- WV голф, бензин - газ, 2000 кубика, 115 или 125кс. не помня, 2001г., добър двигател, кофти возия (спортно окачване), не става за рибарски излети защото е нисък. Това още се кара и доста интензивно заради цената на проран-бутана;
- рено клио, бензин, 1.4, 100кс., година не помня - градска хлебарка, минава и се паркира на всякъде, за градски условия при що годи добре поддържани улици е о`к, на магистрала Тракия изпада в резонанс още при 100км/ч. :D Отвратителен автомобил от към поддръжка в сравнение с Опел астра, форд фокус и WV. В рамките годината в която го притежавахме в никой от посетените сервизи и бензиностанции не можаха да ми кажат как се следи нивото на маслото в двигателя, освен чрез лампата на таблото, но аз не бях сигурен че е здрава. До тук бях със френските автомобили;
- Субаро форестър, 2000г., бензин, 125кс. Яко конче, изигра ролята на учебен автомобил за година и малко на един млад ентусиазиран спинингист;
- мерцедес 2200 дизел, комби, стара бракма, карана е два месеца и е подарена на човек, които има автомобил с парно, но без климатик. Мерцедеса е лимитирана серия за "топлите страни" и има климатик постигащ "фризерни температури", но при външна температура -5С топлото не се усеща. Не става за риболов нисък е в сравнение с форда, да не говорим за субарото;
- Субаро форестър, 2015г., бензин - газ, 150кс. добър е и се кара интензивно.

Та от 2015г. по метода "проба - грешка" натрупах опит, а по край мене и още двама ентусиасти, които вече ползвам за консултанти.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от joro_olyмпус »

Понатрупал си опит и с част от него ще се съглася за автомобили секънд хенд. До голяма степен съм съгласен с направените изводи. Анализ няма да правя. В днешно време няма как да вземеш отношение. Скоро карах плъгин-хибрид на Шкода. Невероятна кола... На Драган Цанков при старата телевизия всички и дишаха прахоляка. 13 kw батерия, зареждаща се със шуко контакт и изстрелваща те с 300 к.с. по баира със скорост на мах. А не както незареждащите се хибриди и боклуци, каращи на ток до 50 км. Да, ама лети с тая скорост само до 50-60 км и после минава на бензин и големият разход. А иди, че вземи решение каква кола да си си купиш. Дали нова или стара и каква.....Не знам в днешно време, кое би било правилното решение за стара или нова кола.
joco
Мнения: 685
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 19:10
Местоположение: София
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от joco »

Не си прав за хибридите.Поне не за Сузуки SX4 S кросс Хибрид.Това е бензин и 4х4.Карам го от 6мес. и съм много доволен.Благодарение на ел.двигателя се изстрелва от старта,а разхода в града е 6,1-6,2.По магистралата(140-160)-до 9.Говорим за автомат.Зарежда се само от двигателя при спиране или свободен ход.Няма придвижване само на ток.
Колкото до колите-от 15г. карам само нови коли за по 5 год. и взимам следващия модел на Сузуки.Парите за лизинг на 5-тата година са обезценени до 2-3 стека цигари.Тегаво е с първоначалната вноска.После или придобиваш и продаваш или продаваш лизинга+кеш.
1.Безплатният секс развращава,платения-озлобява!
2.Идеалната жена е като хлебарката-виждаш я или само нощем или само в кухнята!
veneta.ivanova
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Мар 05, 2024 13:42
Риболов: спортен
получил Браво: 1 път

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от veneta.ivanova »

Здравейте! Аз използвам акаунта на жена ми. Въобще ме няма в тези неща. Аз по-принцип съм привърженик на Тойота или VW. Казах и да си направи да влизам и да чета за риболова, ама и тя се включва май :) Аз ходя на морето да хвърлям ей така от брега...
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Iso »

Здравейте колеги, избирам служебен автомобил на личният си "Главен прокурор". Той винаги налага мнение без технически компетентност, но аз все пак имам методи за манипулация. Последно като обиколих доста представителства и автокъщи с консултантите ми стигнахме до следното заключение:
- бензин, бензин/газ;
- четири цилиндров двигател;
- ръчна скоростна кутия;
- произведена 2018-2023 - втора употреба;
- лизинг - около 300 лв.;
- възможно по-дълго междуосово разстояние. Не е търговски пътник и пътува и по селски пътища;
- до 100 кс.;
- възможно по-висок клиренс (просвет).
Възможно е да се спрем и на марка и модел на повече години. Въпросът е, че месечният пробег достига 2500 - 3000км.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”