Риболов на толстолоб

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
mirodd
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 11:18
Местоположение: Varna

Риболов на толстолоб

Мнение от mirodd »

Моля, кажете ми по какъв начин и на каква стръв се лови толстолоб?
Много сте съм ви благодарен.......Открих едно язовирче със страшно много от този рибок, пък неще да се хваща :)
ribolova e ne samo udovolstvie.... :)
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Здравей и добре дошъл но пиши на кирилица.Значи Толстолоб по Дунав се лови но стериопор понякога и на бял челвей.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

Хора не се заблуждавайте, толстолоба се лови дори и на гола кука, стръвта няма никакво значение. По важното е да се подхрани с много захранка и тя да е ситна. После подаваш куката на 5-10см над дъното в захраненото петно и рибите като филтрират захранката ти засмукват и куката, те просто не кълват, така че стръвта е без значение. Всичко е малко случайно иначе казано, то и затова много от рибите се откачат. Иначе специално за дунава, стиропора играе роля на повдигач на куката, нищо повече.
Fish friendly
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Мнение от krasimir »

kriki написа:Хора не се заблуждавайте, толстолоба се лови дори и на гола кука, стръвта няма никакво значение. По важното е да се подхрани с много захранка и тя да е ситна. После подаваш куката на 5-10см над дъното в захраненото петно и рибите като филтрират захранката ти засмукват и куката, те просто не кълват, така че стръвта е без значение. Всичко е малко случайно иначе казано, то и затова много от рибите се откачат. Иначе специално за дунава, стиропора играе роля на повдигач на куката, нищо повече.
Само да добавя че ако дълбочината ти е около 2 метра - направи каша ! Захранката мисля че няма значение - бъркаш 5кг ярма+малко кюспе на каша и почваш да храниш, ама да не се шашкаш от стреснатите погледи на околните рибари (ако има такива) :lol: :lol: :lol:
mirodd
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 11:18
Местоположение: Varna

Re: Priqteli, pomognete.....:) !!!

Мнение от mirodd »

тоба не е на дунава а на едно язовирче не далеч от Варна.
и страшно много толстолоб има, а не съм виждал някой да хваща..., даже се виждат самите рибоци как обикалят.....гадовете...:)..и само плашат и др. риба...
ribolova e ne samo udovolstvie.... :)
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Послушай Крики.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

kriki написа:Хора не се заблуждавайте, толстолоба се лови дори и на гола кука, стръвта няма никакво значение. По важното е да се подхрани с много захранка и тя да е ситна. После подаваш куката на 5-10см над дъното в захраненото петно и рибите като филтрират захранката ти засмукват и куката, те просто не кълват, така че стръвта е без значение. Всичко е малко случайно иначе казано, то и затова много от рибите се откачат. Иначе специално за дунава, стиропора играе роля на повдигач на куката, нищо повече.

:idea:

Точно така .
Днес изметках 20кг. сезони -микс :shock: :lol:
Добре дошли под шарената сянка .
Аватар
Metodi
Мнения: 717
Регистриран на: Вто Яну 18, 2005 11:36
Местоположение: Sofia

Re: Риболов на толстолоб

Мнение от Metodi »

mirodd написа:Моля, кажете ми по какъв начин и на каква стръв се лови толстолоб?
Много сте съм ви благодарен.......Открих едно язовирче със страшно много от този рибок, пък неще да се хваща :)
Колега, виш сега да ти дам мойта рецепта за толсолоб.
Аз го ловя на цяла линия с плувка 1 грам и отдолу му слагам тройка. Тройката може да е номер 10 или 12 , даже ако са големи и 8 става. Тука да ти кажа , че става дума за риболов с щека. Та мериш дълбочината и тройката трябва да е на 5 сантиметра от дъното. Оставяш си щеката на държачите и почваш да храниш. На 3 до 5 минути по една стиска от храната. За най-евтин вариант ще ти дам рецепта. Отиваш в Метро или склад на едро и си купуваш голями пликове с царевично брашно. За един риболов ти стига 4 плика по 5 кила - това излиза до 10 лева. Слагаш му на брашното само вода и подаваш. Горе-долу да се пръска топката като падне във водата и да прави мътилка надолу.
Еми това е. Дано съм ти бил полезен.
Master Fishing
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

Ммм да , на 24 гледах едни калпазани на Казичане дето точно така ловиха . Единя си строши топсета :cry: , кофти .
Добре дошли под шарената сянка .
Аватар
kamen
Мнения: 302
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 17:34
Местоположение: varna
получил Браво: 2 пъти

Мнение от kamen »

Metodi написа
За един риболов ти стига 4 плика по 5 кила - това излиза до 10 лева.
Искаш да кажеш,че захранваш с около 20кг на едно място?
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
Аватар
Metodi
Мнения: 717
Регистриран на: Вто Яну 18, 2005 11:36
Местоположение: Sofia

Мнение от Metodi »

kamen написа:Metodi написа
За един риболов ти стига 4 плика по 5 кила - това излиза до 10 лева.
Искаш да кажеш,че захранваш с около 20кг на едно място?
Да определено на едно място.
Master Fishing
Аватар
kamen
Мнения: 302
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 17:34
Местоположение: varna
получил Браво: 2 пъти

Мнение от kamen »

А за първоначално колко килограма хвърляш?Или постоянно подаваш едно и също количество.
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
Кърцата
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 14:47
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Кърцата »

абе вие сте луди бе!!!! :D :D :D
дайте да ви светна...

взема се щукарска плувка и отдолу се връзва пружинка с 3 или 4 куки на къси твърди поводи (да стърчат), замяташ максимално навътре, пружинката се пълни с по рехав качамак, през 20-30 мин презамяташ че качамака пада.експериментираш с дълбочината докато набараш ятото. толстолоба е повърхностна риба, кво се мъчите да го сваляте на дъното??? с 2 кила качамак сте готови, може и да остане. миналото лято на едно гьолче като ги подкарахме така 17 парчета. ама гьола малък и всичко се вижда... като отидохме на другия ден, целия гьол беше в тапи. от този ден арендатора забрани да се лови толстолоб
Аватар
Metodi
Мнения: 717
Регистриран на: Вто Яну 18, 2005 11:36
Местоположение: Sofia

Мнение от Metodi »

Кърцата написа:абе вие сте луди бе!!!! :D :D :D
дайте да ви светна...

взема се щукарска плувка и отдолу се връзва пружинка с 3 или 4 куки на къси твърди поводи (да стърчат), замяташ максимално навътре, пружинката се пълни с по рехав качамак, през 20-30 мин презамяташ че качамака пада.експериментираш с дълбочината докато набараш ятото. толстолоба е повърхностна риба, кво се мъчите да го сваляте на дъното??? с 2 кила качамак сте готови, може и да остане. миналото лято на едно гьолче като ги подкарахме така 17 парчета. ама гьола малък и всичко се вижда... като отидохме на другия ден, целия гьол беше в тапи. от този ден арендатора забрани да се лови толстолоб
Колега , нито съм луд , нито съм за светкане :lol: . Всеки си има начин на ловене. С моя начин също си имам резултат. Ето една снимка с 16 броя - между 2 и 3 кила.
Изображение
Master Fishing
executor
Мнения: 555
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Местоположение: Варна
получил Браво: 3 пъти

Мнение от executor »

Stand and fight
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”