Предпочитани и удачни воблери за сом

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
toci23
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 12, 2013 14:51
Риболов: Сом - другото е губене на време......
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от toci23 »

:tup:
Последно промяна от toci23 на Сря Мар 25, 2015 19:45, променено общо 2 пъти.
golding26 написа: бате калин ....... :lol: :lol: :lol: :lol:
plamski33333
Мнения: 47
Регистриран на: Вто Юни 10, 2014 12:04
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от plamski33333 »

Първия и четвъртия са точно за сега.Тралене :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от vestel »

5 тия и той в това число :wink:

пробвайте да влачите сега такива каде газят 0.5 то 2м ... ако фанете нещо няма да е другаде освен в устата :tup:
Аватар
vali0
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 19:22
Риболов: Тролинг, джигинг, кльонкинг
Местоположение: кьрджали
получил Браво: 1 път

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от vali0 »

АААА, Емо, 2 м. ама да не сме луди. Студено е. :lol: :lol: :lol: А иначе, вчера при средна дълбочина-6 м...и темп. на водата 8-9 гр...4 пръчки-т.е. всичките дълбочини..ииии...нищооооо!!! :roll:
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от vestel »

Е аз казвам да пробвате ... пари не Ви искам ... а съм сигурен, че ще останете доволни :wink:
toci23
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 12, 2013 14:51
Риболов: Сом - другото е губене на време......
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от toci23 »

vestel написа:Е аз казвам да пробвате ... пари не Ви искам ... а съм сигурен, че ще останете доволни :wink:
Вестел,въпроса ми беше хванал ли е някой сом на тези воблери :?: :?: :?: а за кой сезон са е друг въпрос :wink: :fish15: :fish15: :fish15:
golding26 написа: бате калин ....... :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от vestel »

toci23 написа:
vestel написа:Е аз казвам да пробвате ... пари не Ви искам ... а съм сигурен, че ще останете доволни :wink:
Вестел,въпроса ми беше хванал ли е някой сом на тези воблери :?: :?: :?: а за кой сезон са е друг въпрос :wink: :fish15: :fish15: :fish15:
Ами за някой ... незнам - но за мене съм съм сигурен - до забраната в моята кутия няма воблер които гази под 3м.
Аватар
nikaro
Мнения: 418
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 22:02
Местоположение: Балчик
получил Браво: 1 път

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от nikaro »

:shock: :shock: :shock: Гледай ти какъв интересен спор се е заформил.Много истини......и много глупости са се изписали,та да взема и аз да се изходя по темата........всъщност не по темата,ама карай :wink: ще вмъкна тук-таме думичките "сом" и "воблер" и ще се впиша :D
Личното ми мнение,е че сома наистина използва опашката си като оръжие за атака,но в определени условия.Всички имаме по много часове на вода и съм сигурен,че повечето от нас са чували и виждали как и кога точно сома използва тази тактика при хранене.А именно когато напада пасаж рибки в плиткача.Наблегнах на пасаж рибки,а не единична риба или воблер,защото тогава атката е с бавно приближаване или издебване на жертвата и рязко всмукване,за което естествено изразходва много по-малко енергия :wink: а и вниманието му е насочено към една единствена мишена :idea: Да имал съм и на кльонк удари с опашка,но процентите за това са (както е казано по-нагоре в темата) 1-2 на 100.И в повечето случаи (поне при мен),е когато го изнервя с по-интензивно тропане,след като ми се е качил няколко пъти на стръвта и не е взел.Тогава следва един единичен и рязък удар със смачкване и отпускане на върха.Това за мен 99процента е удар с опашка.Миналата година с Краси(жалко,че не пише,за да потвърди)имахме много интересна случка:Кльонкахме "на едно място" :D :wink: в тясното и в едно малко заливче на отсрещния бряг,където постоянно се чуваха да играят дребни риби,в един момент се започна много яко пляскане с опашки и характерното "кльонкане" с усти по повърхността.Говоря за по 7-8 хлопвания едно след друго,много силни.Това продължи около 10мин.И двамата бяхме сигурни,че сомовете са големи и са поне два.Естествено веднага се преместихме там и още на втората серия дойдоха.Наистина бяха два и бяха големи....ама не взеха :D Интересното,е че после още няколко вечери подред ходих да ги пробвам и всеки път ми се качваха двата едновременно.Малко се отнесох,но мисълта ми,е че наистина използват опашките,но предимно,когато нападат група от риби.За мен сомовете,закачени навсякъде другаде освен в устата,около устата,по главата и в задната част на опашката са си изтърмъчени риби.В никакъв случай не искам да обиждам никой или да омаловажавам уловите му,но това си е моето мнение и никой не може да го промени :wink:
Живи,здрави и успешен сезон на всички :tup:

пс:Панцер това недей да го четеш,братле......да не те мисля и тебе :wink: :lol:
"Никой не умира девствен-животът на всеки го слага"
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от vestel »

toci23 написа:
vestel написа:Е аз казвам да пробвате ... пари не Ви искам ... а съм сигурен, че ще останете доволни :wink:
Вестел,въпроса ми беше хванал ли е някой сом на тези воблери :?: :?: :?: а за кой сезон са е друг въпрос :wink: :fish15: :fish15: :fish15:
Изображение

Стара снимка - 2013 март 11 гр. водата ей го сома - и воблерите по сопите си личат колко газят :wink:
Fishh
Мнения: 338
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 19:47
Риболов: спининг
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от Fishh »

Колеги, аз не ги разбирам много ама примерно, ако сома се храни на 8-10градуса + и да се търси дъното, а не средния или горен слои на водата няма логика..Не знам сонара как показва температурата на водата и как ги мислите тия работи, ясно че има разлика в градуса :lol: та ми е интересно горе 10+ долу как го смятаме и как се променя според дълбочината.?
toci23
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 12, 2013 14:51
Риболов: Сом - другото е губене на време......
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от toci23 »

vestel написа: Изображение

Стара снимка - 2013 март 11 гр. водата ей го сома - и воблерите по сопите си личат колко газят :wink:
Браво :tup: ама никой не успорва успехите ти :fish15: нито дълбочините нито воблерите на които ловиш :lol: Въпрса ми беше за точно показаните воблери на снимката :lol: ама то оговора сам ще си го намеря :wink: Здраве пожелавам на всички :D а времето ще покаже кой воблер лови и кой не :tup:
golding26 написа: бате калин ....... :lol: :lol: :lol: :lol:
plamski33333
Мнения: 47
Регистриран на: Вто Юни 10, 2014 12:04
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от plamski33333 »

Браво :tup: ама никой не успорва успехите ти :fish15: нито дълбочините нито воблерите на които ловиш :lol: Въпрса ми беше за точно показаните воблери на снимката :lol: ама то оговора сам ще си го намеря :wink: Здраве пожелавам на всички :D а времето ще покаже кой воблер лови и кой не :tup:[/quote]
Колега,няма воблер който да не лови ако е във водата, а не по кутиите.Всички воблери ловят,както скъпите от по 20,30,40лв,така и ефтини китайчета.Друг въпрос е че,дадени марки,модели и цветове ловят повече от останалите
magiosnika
Мнения: 342
Регистриран на: Пет Дек 22, 2006 20:28
получил Браво: 52 пъти

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от magiosnika »

В риболова има два вида хора- хищници и лешояди :!: Хищниците разучават в детайли поведението на плячката си,местата и за хранене,сезонни миграции,влияние на различните атмосверни фактори,размножаването и изобщо всичко.Проучват детайлно местата за риболов и си изграждат стратегия.С течение на времето успяват да разгадаят навиците и привичките на плячката си спрямо даденият водоем и все по често се оказват на правилното място в точният момент.Затова и доста от примамките им се оказват УДАЧНИ :idea: Започвайки да ловят все по успешно, те няма как да останат незабелязани от другата група - лешоядите :D Лешоядите виждайки успеха на хищника веднага се струпват отвякъде в района и също почват да ловят :D Но колкото и да са добри резултатите им,колкото и да са им скъпи такъмите, те никога няма да се освободят от миризмата на мърша,носеща се от тях :mrgreen: Всеки сам си избира дали да е хищник или папагал-лешояд :D Сами си преценете, към кой подвид спадате :D Но знайте,че от миризмата не може да се избяга :mrgreen:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от Emo-83 »

Иво Ломски написа: Да се твърди, че сомът си служи с опашката като с вилица е доста смело твърдение!
Приемете,че съм смел и луд,който бръщолеви,само за да продава.
Няма да спра да го правя,когато съм уверен в нещо и ми се е случвало многократно(а не е са само мои случки.....Краси-112 да каже,дали сома има такава атака....може и Тарзан,Жоро алкохола,Васко едрото,Витята,Гуджо и др.).
Тарзан,се смееше,когато му казах,че сома се отърка в дъното на лодката,така че събуди Васко от Кюстендил.
Когато му се случи на него, след 10г. ми призна,че мислел колко го лъжа.
Има една местност на Ивайловград,която няма да я спомена умишлено.....закачени са няколко стотици и седемдесетици и много други риби.
Когато започнат да падат мушичките в края на годината,точно там поради завета и дълбочината подходяща за уклей,започва да ври от него.
Точно там,може да се види,лудница от зашеметявания с опашка.После сома се обръща и лапа рибите,по начина който вие казвате.
Чак ми се струва странно......,не на тези,които пишат от инат,а на тези,които не знаят за този начин на ловуване при сома.
Сомове до лодката със пляскане до нея съм виждал 20 пъти,а не два,като визирам и големи риби,не само брънзели.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от Emo-83 »

Tomahawk написа:Доста често се случва при толинг, първо да стресе пръта все едно си минал през закачка и след няколко секунди 2-3 последва удар и сом хванат за устата. Не веднъж ми се е случвало това и даже съм на щрек след, всяко такова стрисане на пръчката. :idea:
100% вярно :tup:
При 105 кила на Росен,миналата година 1-ви март за устата....воблер Сашими,по същия начин....двоен удар.
Четете и не забравяйте.И той ли е на косене или не кълве :!: :?:
На 2м. вода,как да атакува сом с дължина над дълбочината,минаващ покрай него воблер.....така и никой не ми отговори.Ок,засмукване,а опашка не.....така ли :!:
Искам да видя,тия дето казват,че сома не атакува зашеметявайки риби с опашка.
Ебати тъпите примери давате със аквариуми.Ами ще счупи стъклото брееее,толкова ли не се сещате. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Не казвам,че няма изкосени....дал съм някаква статистика на Калинукс.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”