Бюджетна въдица за морски спининг

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
TITKO
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Мар 23, 2015 8:41

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от TITKO »

искам да взема нещо от гамата на зогите , за риболов от брега ,дайте ми някаква насока ?
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
zhikata
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 10:50
Местоположение: Варна

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от zhikata »

kiril atanasov написа:искам да взема нещо от гамата на зогите , за риболов от брега ,дайте ми някаква насока ?
Щом искаш Зога , си вземи Шитено 82 на 7-40гр. Според мен е по-стегнато от Мамбата, а и е по-евтино.
Аватар
TITKO
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Мар 23, 2015 8:41

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от TITKO »

zhikata написа: Щом искаш Зога , си вземи Шитено 82 на 7-40гр. Според мен е по-стегнато от Мамбата, а и е по-евтино.
за Shitenno Seiryuu МH2 - XZOGA
SR-S76MH2 7'6"/2,28м 118 см 2 0.165 мм 8-20LB 7-40 г 195 г
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=7026" onclick="window.open(this.href);return false;

ще може ли да туичи воблери 28-30г ?

или да мина на по-горната граница 10-60 г ? :roll:
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
a5sh0l3
Мнения: 773
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 16:19
Риболов: Spinning
Местоположение: София
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от a5sh0l3 »

kiril atanasov написа:
zhikata написа: Щом искаш Зога , си вземи Шитено 82 на 7-40гр. Според мен е по-стегнато от Мамбата, а и е по-евтино.
за Shitenno Seiryuu МH2 - XZOGA
SR-S76MH2 7'6"/2,28м 118 см 2 0.165 мм 8-20LB 7-40 г 195 г
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=7026" onclick="window.open(this.href);return false;

ще може ли да туичи воблери 28-30г ?

или да мина на по-горната граница 10-60 г ? :roll:
Колегата ти написа много правилно 8'2 фута... 7-40. оптимална дължина. Мисля, че ще се справя с посочените примамки.

Покрай Джидоров и филмите му с Белополски доста народ се обзаведе с този модел, но не знам, малко мнения има като че ли... Според мен изглежда ОК. Аз й се чудих дълго време и накрая си взех друга :D :D :D
Go Fishing! Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
zhikata
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 10:50
Местоположение: Варна

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от zhikata »

Аз това Shiteno го дадох за пример, защото ползвам такова доста отдавна. Спокойно си работя с примамки 33гр,че и по-нагоре.
http://media.snimka.bg/s1/4122/034488126.jpg?r=5

http://media.snimka.bg/s1/3969/034181232.jpg?r=0
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от axel »

имам и двата модела-Шитено 219/5-30/ и Бляк Мамбата244/10-45/ на мене си ми харесват,даже повече от разни прехвалени "японки",които също притежавам,ако може да се каже за някоя пръчка,че е универсална,то това е Шитеното.
риболовът е само хоби!
Аватар
TITKO
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Мар 23, 2015 8:41

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от TITKO »

zhikata написа:
kiril atanasov написа:искам да взема нещо от гамата на зогите , за риболов от брега ,дайте ми някаква насока ?
Щом искаш Зога , си вземи Шитено 82 на 7-40гр. Според мен е по-стегнато от Мамбата, а и е по-евтино.
явно към него ще се насочвам , утре ще ходя да го потръскам при видкасите ...
пс. ама верно няма много мнения за тези сопи,-като изключим темапа от 2012 преди да се направи 1 вия внос в бг
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Hristo_Golov
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Юли 27, 2005 18:36
Местоположение: Петрич
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от Hristo_Golov »

kiril atanasov написа: пс. ама верно няма много мнения за тези сопи,-като изключим темапа от 2012 преди да се направи 1 вия внос в бг
За тук не зная, но виждам, че Маркос Видалис преди 2-3 години е ловял основно с такива и то за шор-джигинг :)
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от fori »

Маркос лови с това за което му плащат. Зогите направиха изключително добра рекламна кампания, за което мога само да ги поздравя, но личното ми мнение за тях е че съотношението цена/качество при тях е изместено около два пъти в грешната посока. Човек може да си направи извод от това че на вторичният пазар блек мамбите се продават (до колкото изобщо е възможно да се продадат) на около 40% от първоначалната си цена, ако не и по-малко.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от promarine »

fori написа:Маркос лови с това за което му плащат. Зогите направиха изключително добра рекламна кампания, за което мога само да ги поздравя, но личното ми мнение за тях е че съотношението цена/качество при тях е изместено около два пъти в грешната посока. Човек може да си направи извод от това че на вторичният пазар блек мамбите се продават (до колкото изобщо е възможно да се продадат) на около 40% от първоначалната си цена, ако не и по-малко.
+1
:tup:
....
www.plodex.eu
....
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от mikibg »

fori написа:Маркос лови с това за което му плащат. Зогите направиха изключително добра рекламна кампания, за което мога само да ги поздравя, но личното ми мнение за тях е че съотношението цена/качество при тях е изместено около два пъти в грешната посока. Човек може да си направи извод от това че на вторичният пазар блек мамбите се продават (до колкото изобщо е възможно да се продадат) на около 40% от първоначалната си цена, ако не и по-малко.

+1 :lol:
Прекалено са прехвалени /от определена група потребители /, груби ,''глухи'', с некачествена фурнитура .
zhikata
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 10:50
Местоположение: Варна

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от zhikata »

mikibg написа: +1 :lol:
Прекалено са прехвалени /от определена група потребители /, груби ,''глухи'', с некачествена фурнитура .
По същата логика същите пръчки са оплюти/ от определена група потребители/ и т.н. :lol:
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от mikibg »

zhika , ти като търговец който продава точно упоменатата марка от коя група си ? :D


Поздрав
zhikata
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 10:50
Местоположение: Варна

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от zhikata »

mikibg написа:zhika , ти като търговец който продава точно упоменатата марка от коя група си ? :D


Поздрав
Аз пиша не като търговец , а като доволен потребител. И аз нищо не продавам, търговец съм на работа , а тук съм риболовец. Ти на кой търговец хвалиш стоката или пишеш само като риболовец?
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от fori »

Ха :) какъв хубав офтопик се заформи. Събирам оферти от търговци, които ми предложат нещо в замяна на това да хейтя по форумите :D
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”