Бюджетна въдица за морски спининг

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
radoadvokat
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Апр 06, 2014 16:09
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от radoadvokat »

fori написа:Ха :) какъв хубав офтопик се заформи. Събирам оферти от търговци, които ми предложат нещо в замяна на това да хейтя по форумите :D
И аз :tup:
nikolas3
Мнения: 226
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 18:09
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от nikolas3 »

Хо-хо. Пък аз не мога да си продам Xzoga- та. :-) Баш сега ли трябваше да се дискутира .... Др. Тодор Живков щеше да посъветва да се снижим, да премине.

Сега да си кажа и аз: не са лоши геги, ама не са и бюджетни... Въдицата е като жената: не на всеки му харесват руси- само на повечето. А иначе сериозно- познавам само 2 -ма , които да имат еднакво мнение за 1модел въдица . А и не съм видял 2-ма да ръкомахат с еднакви такива
.
Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от max »

За да е градивен спора бих предложил веднага да ми посочите модел екстра фаст въдица с по добри качества от Шитено 8,2 / 7-40 която да струва под 350 лв.
Абсолютно съм несъгласен че това е "глуха " въдица. Хванал съм с нея много бели риби на джиг , доста от които трофейни - риболов при който най важна е чувствителноста! Не съм платен и ловя с този модел по убеждение :)
Блек мамба е различен модел с различни параметри. На мен не ми допадна но имам приятел който е направил подобен на моят "голов " резултат с нея и я ползва :)
Горещо бих препоръчал на някой колеги да не се изживяват като месии, след като нещо го има на пазара, произвежда се и се продава не съществува случайно или заради реклама. Тези въдици се продават далеч не само в Бг.
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от mikibg »

Max отзивите за зогите са ми от първо лице , така че не се изживявам като месия :D За кратко бях притежател и на мамбата и на шинтеното и съм много щастлив , че много бързо можах да се освободя от тях. :D В ценовия клас до 300-350 лв има достатъчно голям избор на читави пръчки и ти като търговец би трябвало да го знаеш . Не искам да споменавам марки за да не излезе така , че вземам страна на определен търговец или му правя безплатна реклама. Винаги съм казвал , че е личен избор и всеки да лови с това което му доставя удоволствие.

Поздрав
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от axel »

След,като не си търговец Мики,едва ли някой ще те обвини в некоректна реклама!За да бъдем още по-обективни ще трябва да ги сравняваме с въдици в ценовия клас до 150лв.,тъй като няколко поста по-горе се твърдеше,че са били поне двукратно по-скъпи от реалната им стойност,с чието твърдение ти се съгласи!
И така,нека някой посочи въдица с параметри и поведение като Шитеното с цена до 150лв.,обещавам веднага да си я купя за сравнение...........иначе моите уважения към твоя опит в морския спининг. :tup:
риболовът е само хоби!
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от promarine »

max написа:За да е градивен спора бих предложил веднага да ми посочите модел екстра фаст въдица с по добри качества от Шитено 8,2 / 7-40 която да струва под 350 лв...Хванал съм с нея много бели риби на джиг....
Може би преди две-три години на нашия пазар и да не е имало конкуренция на Шитеното, но в момента има доста добри спининги на цени от 200 до 250 лв.
За да не бъда обвинен в опит да правя реклама на въдиците, които предлагам, ще посоча и ex-fast модел предлаган от вносителя на Шитеното който ми направи много добро впечатление и който може да се нарече бюджетен понеже е почти двойно по-евтин от прехваленото Шитено.
Модела е FAVORITE Neo BREEZE BRS 762MH /10-45 gr/, много стегната и лека пръчка също с гарнитура Fuji /може би не толкова здрава като Шитеното, но по-приятна за джиг и доста по-малко кичозна/
По повод пръчките, които предлагам аз, мнението ми може да не се зачита /като субективно/, но първите клиенти засега са доволни и съдейки по отзивите не съжаляват за придобивките си.
От това, което предлагам аз, много близки до Шитеното като параметри - акция, стегнатост са моделите SeaBass NBB822MH от сериите Infinite и NonSuch.
За бяла риба /щом заговорихме за нея/, аз лично предпочитам модела Infinite Bass NBBF802M /и мисля, че специално за джиговия риболов на бяла риба и костур много трудно ще се намери пръчка на каквато и да било цена /ако ще и 1000 лв/ която да е по-добра.
....
www.plodex.eu
....
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от axel »

....когато си избирах пръчка в тези параметри отидох именно заради посочения модел на марката Фаворит,поради добрите отзиви за нея........в крайна сметка си взех Мамбата и не съжалявам. :idea:
риболовът е само хоби!
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от promarine »

axel написа:....когато си избирах пръчка в тези параметри отидох именно заради посочения модел на марката Фаворит,поради добрите отзиви за нея........в крайна сметка си взех Мамбата и не съжалявам. :idea:
Както казват руснаците, "на вкус и на цвет, товарищей нет".
Всеки си има своите вкусове и предпочитания и най-важното е да получава удоволствие от риболова. :wink:
....
www.plodex.eu
....
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от axel »

Според знаещите при морския спининг е задължително ползването на повод флуоро отпред.Според Маркос Видалис е желателно той да е с дължина около 1.5м, или да влиза до втория-третия водач след върховия,та интересно ми при тези водачи на Фаворита при този малък диаметър след колко време ще се протрие възела ,или ще се повреди водача.......същото се отнася и за зимния риболов на джиг след колко време ще замръзнат водачите.
......иначе съм съгласен,всеки си има своите предпочитания. :tup:
риболовът е само хоби!
rap66
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 12:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от rap66 »

axel написа:Според знаещите при морския спининг е задължително ползването на повод флуоро отпред.Според Маркос Видалис е желателно той да е с дължина около 1.5м, или да влиза до втория-третия водач след върховия....
Чудех се защо воблерите им са почти до дръжката като замятат (по клиповете), пък то защо било :D
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от promarine »

axel написа:Според знаещите при морския спининг е задължително ползването на повод флуоро отпред. Според Маркос Видалис е желателно той да е с дължина около 1.5м, или да влиза до втория-третия водач след върховия,та интересно ми при тези водачи на Фаворита при този малък диаметър след колко време ще се протрие възела ,или ще се повреди водача.......същото се отнася и за зимния риболов на джиг след колко време ще замръзнат водачите.
......иначе съм съгласен,всеки си има своите предпочитания. :tup:
Не съм мерил диаметъра на водачите на Фаворита, но аз обикновено ловя с плетено влакно не по-дебело от #1 и флуро до 0,30мм. Ползвам FG knot, който изобщо не се усеща как минава и през най-тънките водачи. Признавам, че нямам особен опит в риболова при минусови температури така че не мога да изкажа мнение по въпроса със замръзването.
Някак си предпочитам риболова от лодка при по-топло време :fish3:
....
www.plodex.eu
....
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от max »

Писах една камара време ..... явно нещо правят и всичко оттече :twisted:

Фаворит-а е за сладководен риболов и за това е идеален, за море според мен не става.

Аз също говоря за зогите от първо лице - имам почти всички дължини от посочените модели, Предпочитам шитеното заради това че дръжката ми е по удобна.

Единственото което мога да кажа е - ако на някой му харесват рибите които хващам и начина по който го правя, имам предвид техниката и примамките, Шитено 8,2 / 7-40 е една от най добрите въдици в този случай и за тази цена.

Мисля че има доста такива продадени в Бг. и по необясними за мен причини този модел винаги свършва първи :lol: :lol: :lol:
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от promarine »

max написа:...

Фаворит-а е за сладководен риболов и за това е идеален, за море според мен не става.

...
За леферите по 4-5 кг Шитеното не мога да не призная че пасва по-добре от Фаворита :wink: , но ми се струва леко грубовато за сладководен джигинг.
Като за универсална пръчка Шитеното наистина ще е по-подходящ от Фаворита, но за цената на Шитеното могат да се вземат две отделни профилирани въдици (една за морски и една за сладководен) с които удоволствито няма да се губи при улов и на по-малки риби. :roll:
А и Шитеното някак трудно се вписва в заглавието на темата :?
....
www.plodex.eu
....
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от max »

Ами да ти кажа пасва и на по малките :D

Това което не пасва на заглавието според мен не е цената от 350 лв. , а предрасъдъците , мнението и предпочитанията на определени хора.

С примамките с които аз ловя пасва идеално както за риболов на бяла риба така и за морски риболов. Отново се опитваш да говориш кое става или не за даден риболов без да взимаш в предвид размера и вида на примамките и воденето. Ти джигове по 40 и по 200 гр. с една и съща въдица ли ги ползваш :?:
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от promarine »

max написа: Отново се опитваш да говориш кое става или не за даден риболов без да взимаш в предвид размера и вида на примамките и воденето. Ти джигове по 40 и по 200 гр. с една и съща въдица ли ги ползваш :?:
Точно имайки предвид размера и начина на водене на примамките писах, че бих предпочел две отделни пръчки вместо Шитената :wink:
А относно морския джигинг, аз ловя само на джигове от 150 до 210 гр /не броя ловенето на чепаре с джиг за утежнение/. Ползвал съм три пръчки за вертикал джигинг, от които първата изобщо не беше предназначена за този тип риболов /а на нея имам хванати най-много риби/ :lol:
Някои снимки и клипчета съм качил в темата Морски риболов в Турция.
През последните две-три години се оборудвах значително по-сериозно и от към електроника и от към такъми, но не бих казал че започнах да хващам повече от преди :lol:
....
www.plodex.eu
....
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”