"Риболов на сом" и "СомОФФ" вече не са активни

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Заключено
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4502 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

"Риболов на сом" и "СомОФФ" вече не са активни

Мнение от Pike »

От днес (05.04.2015 г.) подфорум "Риболов на сом" и прилежащия към него "СомОФФ" вече не са активни (не може да се пише в тях) и могат да се ползват само като архив за четене.

Причините това да се случи са много и не са от вчера, но главната е, че няма кой да се грижи за него.

Смениха се няколко екипа модератори, едни се отказаха сами, други едва ли не бяха натирени.
Основателите на този подфорум постепенно спряха да пишат, предвид случващото се в него.

Предлагал съм на различни хора, които познават хората пишещи в тези два подфорума да станат модератори, но никои от тях не прие, а причините да не приемат винаги бяха 2 едни и същи:
- или не желаят да си навлекът гнева на "вирхушката" сомаджии
- или не желаят де си развалят взаимоотношенията с тях

След като остана без модератори, предложих ви всеки от вас сам да бъде мод ползвайки Изображение, но и това не се прие, смятате го за вид доносничество, подлизурство и т.н., предпочитаната форма на модерация си остана словесна битка.

Така всичко опира накрая до мен. Аз обаче не съм сомаджия, не ви познавам и не мога да се ангажирам да разследвам кой с кого, против кого, кой е двоен агент, кои с какво е ощетил друг през времето, какво е отмъщението и т.н. Дори и да имам желанието, нямам времето за което.

За да бъде всичко ОК в "Риболов на сом" трябва да има модератори сомаджии или такива, които ви познават. Такива обаче за съжаление няма, дори да има желаещи, то те са от хората, които най-много има нужда да бъдат модерирани.

Сами виждате, че съм опитал всичко, а след като всички варианти са изчерпани не ми остава нищо друго освен да го затворя, защото иначе без никакъв контрол си остава арена на непрекъснати конфликти и разправии.

Във времето съм ви предлагал многократно да си направите ваш, тясно специализиран форум за риболов на сом, може би това е най-подходящия момент. Няма нищо трудно в това, трудното е после.
Ако желаете да пренесете теми и постове от тук във вашия форум, ще ви съдействам с каквото мога.

Може би след година-две и основно почистване пак да пусна форума, но засега просто не виждам смисъл да продължава да съществува в този си вид.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4502 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: "Риболов на сом" и "СомОФФ" вече не са активни

Мнение от Pike »

С kalinux се разбрахме да дадем още един шанс на "Риболов на сом".

Той вече е мод на сомския и се захваща с прочистването му.

Аз ще му асистирам, а предполагам и той ще си избере и други помощници.

На него имам доверие, но ако и него не го харесвате, значи този пост и съпровождащите го усилия са излишни :(

"Риболов на сом" засега остава заключен, като го приведем във вид с kalinux, тогава ще бъде отворен за писане.
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”