Отново зарибиха язовир Горни Дъбник

Място с информация за проведени и предстоящи зарибявания, зарибителен материал и т.н.
ivailo_iordanov60
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Мар 22, 2015 22:26

Отново зарибиха язовир Горни Дъбник

Мнение от ivailo_iordanov60 »

На 22.02.2015г. язовир Горни Дъбник е зарибен, във водоема са пуснати общо 320кг. риба. Общото тегло се състои от 120кг. шаран и 200кг. амур, средното тегло е 0,030гр. или 10066 броя рибки.
КАЯ
Мнения: 287
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 14:49
Местоположение: София
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Отново зарибиха язовир Горни Дъбник

Мнение от КАЯ »

Похвално. Остава да се надяваме, че като подраснат няма да влезнат в мрежите или да се изловят като "каракудки".
ssiliev
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 21:03
Риболов: Тролинг
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Отново зарибиха язовир Горни Дъбник

Мнение от ssiliev »

За зарибяването ,добре.Но да покажат снимка или клипче с пускането на амура и шарана в самия язовир, защото на написаното малко от хората ще повярват. Миналата година имаше писано по форумите за 100 000 амура и 100 000 шарана , което е абсурд . По Заповед на министър Найденов с която е взет язовира от Сдружение " Ручина " , трябва да се пускат сом ,бяла риба и щука. До сега такива риби не са пускани. Пускан е само сом от други лица.




Поздрави !
gergi762
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 22:31
Местоположение: Плевен
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Отново зарибиха язовир Горни Дъбник

Мнение от gergi762 »

Я господине Йорданов,кажете нещо по този въпрос , http://dox.bg/files/dw?a=6be11992a9" onclick="window.open(this.href);return false;
пусната ли е поне ЕДНА рибка от вас,различна от шаранче за трите години стопанисване на язовира?
Честно казано,отговор едва ли ще има,ако пък има следват още въпроси.

п.с. Накарай и някой от ИАРА,които трябва да те контролират да се регистрира тук и той да съобщава за зарибяването,което си ДЛЪЖЕН да извършиш.
Последно промяна от gergi762 на Вто Апр 07, 2015 21:44, променено общо 1 път.
Testis unos, Testis nullus
ssiliev
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 21:03
Риболов: Тролинг
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Отново зарибиха язовир Горни Дъбник

Мнение от ssiliev »

Колега, всичко става тихомълком , после тоя рекъл, оня казал и накрая много риба, много нещо има
в язовира само дето няма амурчета ,няма управия. Аз лично не 15 лева, а 15 стотинки няма да им дам при така създалата се ситуация.Тя се повтаря всяка година.

Поздрави !
gergi762
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 22:31
Местоположение: Плевен
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Отново зарибиха язовир Горни Дъбник

Мнение от gergi762 »

Не става въпрос за 15те лева,и 25 бих дал,стига всичко да се прави както трябва.Тея са длъжни по договор да зарибяват и опазват,те хвърлят мрежи и се правят на луди.
Testis unos, Testis nullus
ssiliev
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 21:03
Риболов: Тролинг
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Отново зарибиха язовир Горни Дъбник

Мнение от ssiliev »

За мрежите е вярно .Влизат по обяд и казват ,че намерили три мрежи и излизат за 30 мин.Аз понеже познавам язовира отлично и извадих някоя и друга бройка , хвърлих ги пред фургона им ,запалих ги , но в този момент забуча кола и се качих обратно на лодката и след паленето на мотора пикапчето дойде и вместо пазванти на язовира станаха пожарникари , нямаше как да снимам. Други от твоите познати също знаят за такива набези по Никулден , но не знам защо те реагират както трябва, нямам обяснения.

Поздрави !
gergi762
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 22:31
Местоположение: Плевен
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Отново зарибиха язовир Горни Дъбник

Мнение от gergi762 »

Греял съм се и аз на огън от мрежи,ма нямат свършване мамка им.А не е много трудно да се спрат,желание да има,но няма.
Testis unos, Testis nullus
ssiliev
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 21:03
Риболов: Тролинг
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Отново зарибиха язовир Горни Дъбник

Мнение от ssiliev »

В събота съм на базата ,ако Пламен има желание елате да се наприказваме .Ако водата има 10 градуса ,може да изкъпем по някой воблер.

Поздрави !
tekila70
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Апр 14, 2015 16:34

Re: Отново зарибиха язовир Горни Дъбник

Мнение от tekila70 »

Та господин ssiliev вие лично с твоя баща ловите маломерни бели риби и то с тонове и после плачете че това че онова и не си плащате членските карти .И се криете като мишоци по телишкия ръкав .И пишете глупости по форумите
ssiliev
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 21:03
Риболов: Тролинг
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Отново зарибиха язовир Горни Дъбник

Мнение от ssiliev »

[Колега, карта имам. Що се касае до маломерни бели риби и тонове в Телишкия ръкав, с какво ще докажете верността на написаното? Ако нямате доказателства, то вие ме обвинявате и думите ви за мен са лъжа. А относно "мишоците " , никога не съм се крил.Тези от Сдружението все пускат ,зарибяват амури шарани щуки бели риби сом и накрая никои невидял Като мишоците после тоя рекьл оня казал цялото Дьбник било там И пьлните глупости почват
Ето я картата
Изображение

Поздрави !
fiskare
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Яну 10, 2012 10:20
Риболов: спининг , тролинг
дал Браво: 2 пъти

Re: Отново зарибиха язовир Горни Дъбник

Мнение от fiskare »

ssiliev написа:За мрежите е вярно .Влизат по обяд и казват ,че намерили три мрежи и излизат за 30 мин.Аз понеже познавам язовира отлично и извадих някоя и друга бройка , хвърлих ги пред фургона им ,запалих ги , но в този момент забуча кола и се качих обратно на лодката и след паленето на мотора пикапчето дойде и вместо пазванти на язовира станаха пожарникари , нямаше как да снимам. Други от твоите познати също знаят за такива набези по Никулден , но не знам защо те реагират както трябва, нямам обяснения.

Поздрави !
Дочувам , че от 15 05 , нямало да ни пускат с лодки да влачим , че щели сме да им закачаме мрежите :( . От както го взеха за стопанисване , язовира не е същият . А тъкмо се беше посъвзел и бялата имаше добра популация и то без зарибяване . Просто си трябва съвест от риболовците и контрол от органите .
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: Отново зарибиха язовир Горни Дъбник

Мнение от minkata »

Като един от хората, които бяха склонни да вярват на стопаните в началото - официално си посипвам главата с пепел!
Язовира се мрежари яко и всичко читаво останало за ловене скоро ще си дозамине....
Публикувай отговор

Обратно към “Зарибяване”