Пак станахме за кашмер

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Пак станахме за кашмер

Мнение от stancom »

Отдавна не бях писал, не че не ходя, но нямаше какво толкова да се пише. Не че и сега щях да пиша, но ме изнудиха :mrgreen:
Вчера жената вика , да оправиш кафе машината, че не пуска вода. Лесно е да се каже, не че не я правя повече от десет години де. Но този път трябваше магьосник, не техник. Бе знаех си , че трябваше да уча за магьосник, не за инженер (щях да бъда много търсена личност, на всякъде искат от нищо да направиш нещо, без да ти плащат и ако може и да си платиш, че им работиш :mrgreen: ) Този път обаче едно маркуче не иска да се извади, тоест извади се не от където трябва :twisted: и два часа не успях да извадя втулката която я държи :twisted: Побеснях, зае... опаа захвърлих всичко и отидох до магазина в града. Маркуче такова имате ли бе серсиме, ми имаме. Ми колко струва, ми осем и нещо :shock: за маркуче 15 санта с две втулки :twisted: бе мога ли да ......... бииип ........., оти не взема да си взема нова машина. Така и направих. До като се прибера, да я обезвъздуша ( баси зора, трябва да назначат обезвудушител в магазина :mrgreen: ) , да събера другата, да почистя бардака, който бях направил при ремонта :oops: и стана някое си време и жената се прибра. Което значи аз да се изнеса, до като не се е сетила нещо друго :mrgreen: Да но Искър е голям, мътен и студен, той си е такъв от началото на годината де :twisted: за Панега няма време, ще се ходи на барата. Предния ден бях ходил, на муха и хванах за 4 часа 30на кленчета, най-големите 25 санта, но за занимавка стават. Хванах ги основно на джапанка имитираща немедоносен бръмбар :lol: . Но сега духа сериозно и не е за тази работа, та вземам УЛ бъркам в шкафа и му слагам макарата, обличам елека и на барата. Пътем се отбивам при плувкарите за да се убедя, че няма с какво толкова да се похвалят и забивам на горе, далече от тях. Минах към 2 километра и вече съм по местата за където бях тръгнал. Започвам да слагам примамка и се облещвам, сложил съм на УЛта мухарската макара :shock: . Явно много съм бързал да се изнеса :lol: Обратното съм правил :oops: но така става. Сега вече я овапцааме :oops: на майната си съм и решавам да пробвам така и да сложа воблер, само за да се убедя, че моята работа няма да стане. Вчера скъсах една муха и не ми се газеше, но сега нагазих и си я взех, та пробвах и на муа. Учудващо но Лумиса хвърляше горе-долу прилично за условията, даже и няколко рибки хванах. Но благодарение на огромните си мухарски умения, а и вятъра, скоро скъсах и се върнах в изходно положение. Реших да спра да се правя на интересен и да се върна да си взема правилната макара ( направо да не повярвате, че имам и здрав разум :lol: ) Да но вече съм кът с времето и започвам наблизо. Все пак предполагам, че отвечер ще са се поактивизарили , само с надеждите си останах. Много капризни риби, трябва да им прекараш примамката пред устата, за да си мръднат задната перка, да почукнат и да се откажат. На място с вдигане втори път не пипваше и трябваше местене. Успях да закача само една риба, към килограм, най-голямата за годината, но една. Слизам под канала който вкарва вода от Искър в барата и нещата се влошиха рязко. Поразмъти, вдигна нивото доста, увеличи течението и изстуди водата , за сметка на това започна да влачи водорасли :mrgreen: Баси, еколозите казват, че бума на водорасли бил от промените в климата, е не вярвам климата да се е променил коренно за 5 ( пет ) метра, защото на горе нямаше толкова водорасли. Но кой съм аз да се бъркам в работата на еколозите :roll: Както казваше бременната жена на моряка, като питал как е бременна като него го е нямало година и половина, а тя му отговорила, ти какъв си бе, а моряк, а какво се правиш на математик :mrgreen: та и аз. В тия условия трябваше да се подаде точно при рибите и да се провокират за не повече от два метра, след това примамката се обвиваше с водорасли. В тези условия нямах никакъв шанс и за разлика от оптимистичната прогноза по-горе, тази се оправда напълно. Що ли изобщо правя оптимистични :roll: Имах само един удар, като направо се опита да ми вземе пръчката, но влезе в течението и веднага се откачи.
Последно промяна от stancom на Сря Апр 15, 2015 11:52, променено общо 1 път.
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Пак станахме за кашмер

Мнение от Д-р Флекс »

Хубу де, че си абен на риби, ние това го знаеме. Ама и на снимки ли си абен? Поне тая, килограмовата, дето си закачил...не си ли я снимал?
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Пак станахме за кашмер

Мнение от stancom »

Аааа, на снимки съм по-абен :mrgreen: Телефона без да искам нарочно го бях оставил в нас :lol: уж да се зарежда :wink:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
баш майстора
Мнения: 5830
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1776 пъти

Re: Пак станахме за кашмер

Мнение от баш майстора »

stancom написа:Бе знаех си , че трябваше да уча за магьосник, не за инженер
За писател е требвало да учиш ама нейсе и така се справяш. :wink: Поне ботуша не можа ли да напълниш? Нещо ми е леко постно тва писание...
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
VDP
Мнения: 517
Регистриран на: Пет Дек 05, 2008 12:01
Местоположение: София
дал Браво: 691 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Пак станахме за кашмер

Мнение от VDP »

За пореден път се обеждавам, че ако някой може да ти съперничи по виртуозност на късият разказ, то това е само Мунчо, но по абност има мнооо те гони! :D Аз за разлика от доктора съм ти благодарен, че не си се научил да снимаш, оти ако имаше и снимки освен отлежалото ирландско щеше да ми трябва и валидолче за тоя разказ. :lol: :lol: :lol: От цялата работа поне разбрах от кой ще е кафето като се видим, за новата машина ти препоръчвам Чибо Сицилия стайл, па като се видим ще го тестваме! :wink: :D
Спининг клуб "Софийско кап0чино"
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Пак станахме за кашмер

Мнение от bai ves »

Той Станко хубаво, ами ти Васко и една рибка..... :(
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Пак станахме за кашмер

Мнение от bai ves »

Той Станко хубаво, ами ти Васко и една рибка..... :(
Аватар
VDP
Мнения: 517
Регистриран на: Пет Дек 05, 2008 12:01
Местоположение: София
дал Браво: 691 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Пак станахме за кашмер

Мнение от VDP »

bai ves написа:Той Станко хубаво, ами ти Васко и една рибка..... :(
Веско аз още не съм откривал бре брат, ти рибка искаш! :lol:
Без кола бях до миналата седмица и нямам още и един риболов за 2015 г.
Спининг клуб "Софийско кап0чино"
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Пак станахме за кашмер

Мнение от naso »

Много риба, много нещо, по вашия край бе Станко :fish15:
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Пак станахме за кашмер

Мнение от Fisherman66 »

Станко, тая година метна ли поне веднъж у Голямата река?.... инак барата си я знаем .... ситно, ама от сърце :lol:
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Пак станахме за кашмер

Мнение от stancom »

Абе за мятане мятах, колкото на инат, но от началото на годината до сега не ставаше реката. Да се надяваме поне след забраната да се оправи, не като лани.
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Пак станахме за кашмер

Мнение от babydoctor »

Вива Чомаковци! Петко Дановото съвсем ли умре, Станко, отдавна не си писал за него...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Re: Пак станахме за кашмер

Мнение от Петър Милков »

stancom написа:Абе за мятане мятах, колкото на инат, но от началото на годината до сега не ставаше реката. Да се надяваме поне след забраната да се оправи, не като лани.
Мани , или ще се оправиме или ще ни оправят :roll: Ми то Природата е много силна :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”