Избор на мотор за конкретна лодка

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
emo69
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 19:04
Местоположение: Видин
дал Браво: 22 пъти

Re: Избор на мотор за конкретна лодка

Мнение от emo69 »

Здравейте колеги.
И аз да се включа по темата със открития лист и дано не ми се сърди колегата ,че спамя,просто не намерих подходящата тема.
Всеки знае поговорката-Царя дава ,пъдаря НЕ!!
В Русе -ГЮРГЕВО може , а във Видин -Калафат НЕ.
Е тия закони са за цялата държава както за тяхната така и за нашата, а не са за дадени области,нали?
Та ако може бихте ли ми обяснили на разбираем за мен и за ВИДИНСКИТЕ гранични/поне на трима ще им покажа отговорите ви/-аз при положение ,че имам румънски риболовен билет,мога ли да ловя в техни води от лодка без да стъпвам на брега им и без да правя митница /което не е проблем/.
Защото техните отговори са НЕ НЕ НЕ НЕ!
НАРУШАВАНЕ НА МЕЖДУНАРОДНА граница,нарушаване на това ,на онова и т.н. А двама от тях стигнаха до там с изчерпателните цитирания на алинеи и закони,че чак се заканиха на колегата yanush ,че ако дойде да лови по нашия край ще бъде глобен на 100%,нищо че има издаден такъв открит лист/приемат че е издаден за тукашните 20-25 км условно/.
Бих искал да се изкажат само тези ,коита са на 150% :lol: :D сигурни ,защото ще споря и ловя басове с тях до дупка и не бих искал да се позовавам на мнения от рода може би......... ами ако .......е да де ама..... ,бе не ми се иска да се излагам с две думи.
Ще има и награда/нетъркаляща/ :tup: и за didnik70 и за yanush ако са прави и то с кеф ще я дам.
Поздрави.
viknrg
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Юли 26, 2011 3:42
Местоположение: София
дал Браво: 14 пъти

Избор на мотор за конкретна лодка

Мнение от viknrg »

Привет колеги!
Аз питах по този казус капитан на граничен катер,който патрулира
при Свищов и за съжаление,той ми отговори,че откритият лист и румънският риболовен билет,не ти дават право да нарушаваш държавната граница и подлежиш на санкция. Каза също,че от Турну Мъгуреле и от Калафат много трудно биха издали открит лист за риболов.
Ако някой има повече информация,ще бъда благодарен да я сподели.
Поздрави!


Sent from my iPad using Tapatalk
didnik70
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 9:17
Местоположение: русе
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Избор на мотор за конкретна лодка

Мнение от didnik70 »

Здравейте колеги !
С въпросният открит лист не съм имал проблеми никога да риболувам в Румънски води .Проверяван съм многократно както от техните гранични така и от нашите(известно време имаше даже и смесени патрули-български + румънски гранични).Този открит лист ти дава права от гледна точка на румънците.За нашите гранични не знам как е - все пак реално ние минаваме и нашата граница.НО ... по спомен от курса за капитанското -валидната регистрация на плавателният съд,както и валиден документ за правоспособност(капитанското) ти дават право да плаваш във фарватера-който минава и през Български и през Румънски територии.Така че въпросният казус е една малка мешаница.За да е най-коректно и безпроблемно ,може би трябва и същият такъв лист и от нашите гранични.Неясноти и субективни тълкувания ще има поне докато ни приемат в Шенген така че дотогава където може-може , където не-НЕ.
Поздрави и наслука на всички! :tup:
yanush
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 10:59
Местоположение: на Дунава с.Бръшлен обл.Русе

Re: Избор на мотор за конкретна лодка

Мнение от yanush »

И аз да се изкажа отново за открития лист.На него освен имената ми и ЕГН то има и едни километри 452-526 значи за този участък не би трябвало да имам проблем.Аз за първа година си вадя билет и открит лист -още не съм риболувал там.Но имам колеги които твърдят,че са ги проверявали и не са имали никакви проблеми.Тук искам да вметна че те риболуват с регистрирани лодки и редовни документи.Дори след една две проверки повече не ги закачат - т.е.минават покрай тях и само им махат за поздрав. Относно стъпването на румънски бряг тук нашите гранични казват че нямаме право.НО при нас има един остров,които се намира на 20 метра от Българския бряг половината е български половината е Румънски - по нашите карти се казва "Граничар" А по техните си е "Джурджеску" - Западната половина на острова е Българска източната е Румънска.Който се интересува да погледне в Гугъл карти острова е под село Нова Черна.Та за този остров мой познати твърдят че след като са си извадили билети и открити листи техните гранични са спрели да ги гонят като диверсанти,от румънската страна.А те си риболуват от брега,който на практика е румънска територия,нищо че е на 20 метра от българският бряг.
yanush
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 10:59
Местоположение: на Дунава с.Бръшлен обл.Русе

Re: Избор на мотор за конкретна лодка

Мнение от yanush »

Ето за тук става въпрос
Изображение
Ако отидеш от нашата част на острова в тяхната и имаш редовни документи нямало проблеми.Били са проверявани нееднократно.Черната черта указва границата.Точно тук граничната линия на гугъл мапс е неправилна.
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на мотор за конкретна лодка

Мнение от Tedo »

Слагали сме MERCURY F15MH /15кс 4T/ на такава лодка... За малко да се удави /трябваше да му се сложи шнорхел като на джиповете/...

Според мен с 5-6кс ще е добре, но само за къси преходи. Ако го караш дълго време на пълна газ, няма да изкара дълго...
По-добре сложи 8-10кс. 2Т е подходящ вариант понеже повечето хора по Дунава не практикуват тролинг, а само придвижване на скорост... Разликата в килограмите е чувствителна.
Аватар
tyofata
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2014 21:23
Риболов: Сом
Сом
получил Браво: 4 пъти

Re: Избор на мотор за конкретна лодка

Мнение от tyofata »

emo69 написа:Здравейте колеги.
И аз да се включа по темата със открития лист и дано не ми се сърди колегата ,че спамя,просто не намерих подходящата тема.
Всеки знае поговорката-Царя дава ,пъдаря НЕ!!
В Русе -ГЮРГЕВО може , а във Видин -Калафат НЕ.
Е тия закони са за цялата държава както за тяхната така и за нашата, а не са за дадени области,нали?
Та ако може бихте ли ми обяснили на разбираем за мен и за ВИДИНСКИТЕ гранични/поне на трима ще им покажа отговорите ви/-аз при положение ,че имам румънски риболовен билет,мога ли да ловя в техни води от лодка без да стъпвам на брега им и без да правя митница /което не е проблем/.
Защото техните отговори са НЕ НЕ НЕ НЕ!
НАРУШАВАНЕ НА МЕЖДУНАРОДНА граница,нарушаване на това ,на онова и т.н. А двама от тях стигнаха до там с изчерпателните цитирания на алинеи и закони,че чак се заканиха на колегата yanush ,че ако дойде да лови по нашия край ще бъде глобен на 100%,нищо че има издаден такъв открит лист/приемат че е издаден за тукашните 20-25 км условно/.
Бих искал да се изкажат само тези ,коита са на 150% :lol: :D сигурни ,защото ще споря и ловя басове с тях до дупка и не бих искал да се позовавам на мнения от рода може би......... ами ако .......е да де ама..... ,бе не ми се иска да се излагам с две думи.
Ще има и награда/нетъркаляща/ :tup: и за didnik70 и за yanush ако са прави и то с кеф ще я дам.
Поздрави.
Във Видин ако ще Бойко Борисов на колено да те е друсал файда нема.И билет,и отворен лист,и затворен,и кръщелно НЕМОЖЕ.Требва билет румънски,минаваш моста обаждаш се на техната гранична и тогава.Ма пак проблем!Идват двама дрисльовци (бг.грнична) да ме пребират че съм нарушил границата та стана интересно!После се извинявахме подобаващо :lol: Ма това с румънските ТОП места и риби ми е малко Нане и Вуте.Аз по хубавите риби се при нас си ги хващам ама нали...........
Роден да оди за риба, а они ме карат да работим!!!!!
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на мотор за конкретна лодка

Мнение от Tedo »

Аз ходих на гости на един тузар /на вилата му на брега на огромен язовир до гр.Слатина/ - там е истината - распери, сом, бяла... На Дунав за риба повече няма да ида и с насила да ме карат...
Аватар
tyofata
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2014 21:23
Риболов: Сом
Сом
получил Браво: 4 пъти

Re: Избор на мотор за конкретна лодка

Мнение от tyofata »

Tedo написа:Аз ходих на гости на един тузар /на вилата му на брега на огромен язовир до гр.Слатина/ - там е истината - распери, сом, бяла... На Дунав за риба повече няма да ида и с насила да ме карат...
:shock: :shock: :shock: :shock: що????
Роден да оди за риба, а они ме карат да работим!!!!!
kasabinho
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Юли 13, 2010 9:03
Местоположение: Русе

Re: Избор на мотор за конкретна лодка

Мнение от kasabinho »

Колега виждам, че си ползвал уличката с откритият лист за риболов в румънски води, та е добре да знаеш, ако не е стигнал до теб новото инфо, а то е, че румънците ни резнаха крилцата с тази врътка и вече трябва да минаваш за ревизия.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”