Trabucco cup 2015 или какво е то риболов на неонова паста

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 121 пъти
получил Браво: 5 пъти

Trabucco cup 2015 или какво е то риболов на неонова паста

Мнение от ivelin66 »

На 5,6 и 7 юни на комплекса Дорипеско се проведе десетото издание на Трабуко къп - Румъния.
От България заминахме 5 човека - аз,Пламен и Добчо от Варна,Николай от София и производителя на плувки Сензор - Светльо от Търговище.Знаехме от регламента че ще бъде разрешен риболова на паста и се надявахме на добър риболов.Да ама не.Румънците за пореден път извадиха жокер от торбата с хитринки.А именно риболов на паста оцветена с неонов луминофор.Значи пастата си е паста,но и добавят този луминофор и като се подаде във водата тя почва да отделя жълто-зелен пушек който провокира рибата да кълве.Тъй де ама тоя чалъм го научихме на тренировките.И то добре че Бензар беше по разпределение между мен и Добчо на тренировката.Та настанихме се ние по местата,подаваме пастата,ама нормална и ...... и няма никой.Уловиха се по някой и друг заблуден шаран и то на конвенционална стръв отначало и работата умря.А на хитреца Бензар започна да му кълве по часовник.Бе гледах го кво прави - ми квото си правим винаги.Ама на него му кълве,пък на нас неще.След 2 часа стискане на тръбите хвърлих всичко и отидох на главата му да го гледам изкъсо.Гледам,гледам - бе всичко си му е стандартно - рибни пелети бетаин и крил,царевица къпира от консерва,храната му фишмийл.Даааа ама пастата му различна на цвят - уж зелена,ама по-особено зелено.Като резеда нещо.Бре мама му стара туй пък кво е?И си сетих че миналата година румънците си говореха за някакъв неон.Питам го - абе Бензар тая паста неонова ли е - вика да.Ъъъъъъъъ ъм сега?Ние таков дзер немаме.Срам не срам изпросих си малко от него - той си има такава гама неонови добавки Бензар микс.Обаче гада не ми дава от търговския си продукт, а отля от едно шише течност с вид на разтвор на йод - кафеникаво на цвят.Слага се по-малко вика в пастата.Хм я да го пробваме във водата преди да го сложим в пастата - леле мале.Около мене стана направо Green peace.Едни облаци - чудо.Жълто-зелени.Обаче се оказа че и наш Пламенчо нали си е парче химик и той носи концентриран разтвор на луминофор - само че червен и оранжев на цвят.Като пръснахме от шишето малко червено във водата - уклея в брега полудя.Викам си - добре,ще нагодим нещата.Румънците имат зелено,ние пък червено и оранжево и малко зелен концентрат от Бензар.Поръчахме си и от търговския продукт на Бензар по едно шише,но румънците ни казаха че му е много слаба концентрацията и няма да свърши тая работа която върши чистия пигмент.Тъй - вечерта теглиме жребий за ред на теглене,Джиджи раздаде подаръците и легнахме да спим.Как протече за мен първия ден на Трабуко къп 2015 следва малко по-късно че ме заболяха пръстите от писане :lol: :lol:
Team Milo - feel the difference
Аватар
IANEKA
Мнения: 361
Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 21:38
Местоположение: Somewhere in the village
дал Браво: 3 пъти

Re: Trabucco cup 2015 или какво е то риболов на неонова паст

Мнение от IANEKA »

А как реагират тулупите на тези “облачета“.....?!!!
Paparaka написа: За мен всеки риболов е състезание. Ако не с тези, с които съм за риба, то със самата риба.
Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Re: Trabucco cup 2015 или какво е то риболов на неонова паст

Мнение от p_zarkov »

Ивчо , тези комшии винаги са на крачка преди нас ! Онзи ден говорих с един познат , ходили на спининг под моста , но в Гюргево . Останали много впечатлени от това колко много спинингисти има и то с добро оборудване !!!!!!! А ти за такова "животно" ли говориш в поста си ?
Изображение
p_zarkov@abv.bg
0887417618
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: Trabucco cup 2015 или какво е то риболов на неонова паст

Мнение от outsider »

Брат , давай линк за това чудо да видя къде го продават , че представа си нямаш как ме сърбят ръцете да го вкарам в хранилката на фидер! :twisted: :twisted: Оная работа на Корда ще стане ли?
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 121 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Trabucco cup 2015 или какво е то риболов на неонова паст

Мнение от ivelin66 »

p_zarkov написа:Ивчо , тези комшии винаги са на крачка преди нас ! Онзи ден говорих с един познат , ходили на спининг под моста , но в Гюргево . Останали много впечатлени от това колко много спинингисти има и то с добро оборудване !!!!!!! А ти за такова "животно" ли говориш в поста си ?
Изображение
Това е Павлине,ама разредения вариант.Румънците ползваха чист пигмент разтворен в малко вода.Ефекта е коренно различен.Ето го чистия вариант Изображение
Team Milo - feel the difference
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 121 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Trabucco cup 2015 или какво е то риболов на неонова паст

Мнение от ivelin66 »

Така.Ден първи.Бъркам в кофата и вадя номер 7.Да си имам късмета.На тренировката в петък имаше три празни места точно в сектор А.И не само че беше подхранен изцяло,ами и риби имаше съвсем малко.Отидох на пистата и взех да си разтоварвам багажа.През едно място отляво беше Ервин Орош със баща си Атила.Ервин е на около 16-17 години,баща му му беше рънър.Та идва Атила при мене и вика - това твоето място не е хубаво.Бре да му се невиди - аз съм на Дорипеско,пълно е с риба, пък мястото куцо.Добре де викам му кои са хубавите места.Ми хубавите са 5,6 и 9,11.Ам тапата - тапата тука вика не е тапа.Тъй - разбрах че съм в кенефа,поне да видя кои са на хубавите места.На 5 беше той и сина му.На 6 един който виждам за първи път от новия отбор на Трабуко.На 9 и 11 обаче се падат Марсел и Бензар.Марсел беше шампион 2014 година на Трабуко.Пък Бензар си е Бензар.Не се нуждае от коментари.Ясно - тука почваме да се бием за петото място евентуално.Нагласих се аз,намокрих пелети,направих си паста,отворих царевица,залепих 1.5 кг бял и съм готов.Ползвах два вида пелети - бетаин грийн 3 мм и ред крил 6 мм.Като се овлажниха ги смесих заедно - да ги къпирам или пък да ги стрелям с прашката - както си преценя.Дадоха сигнала за старт - къпирам 8 топки храна,къпинг царевица,къпинг лепен бял и къпинг пелети.И тука с пелетите стана една работа дето ми дойде като гръм от ясно небе.Къпирам аз и кво - половината пелети останаха на повърхността.Изобщо не потънаха.Бах го и чудото.Ми сега?Пелетите ги подгониха уклеите и пред мен завря от тая плевел.Тоя крил да се окаже про експандър и после разбрах че англичаните си го ползват с пелет ваглерите за стръв.Пък аз го искам на дъното.Мисията невъзможна.Почна състезанието - отляво ловят,отдясно Марсел го виждам че лови,аз нямам кълване.Тоя до мен отдясно и той гледа отблизо без риба.И така 3 часа.Е викам си сега станах капо в рибарника.Още не ми се е случвало,но никога не е късно да станеш за резил.Бях се отчаял и си мислех да "уморя" някой близък роднина и втория ден изобщо да не стъпя на водоема.Разгеле след 3 часа и нещо плувката потъна и хванах една есетра 3.66 кг.Добре че на пресконференцията Джиджи обяви че ще ги броят.Отдъхнах си и ми дойде настроение.Викам си може да съм последен,ама не съм капо.До края хванах още три шарана и финиширах 9 от 12 човека с около 15 кг и нещо.В интерес на истината предупрежденията на Атила се оказаха верни.Тапа в сектора беше Имре Чаба който спаси капото в последните 40 минути и финишира последен с 6 кг и нещо риба.Отдясно на мен човека също финишира с две риби около 7 кг.От останалите българи единственно Пламен беше ловил добре и беше 3 в сектора.Другите бяха от 7 до 10 място.Трябваше нещо да се промени за втория ден или работата отиваше на зле.
Следва продължение за ден втори на Трабуко къп 2015.Ама утре :lol: :lol:
Team Milo - feel the difference
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Trabucco cup 2015 или какво е то риболов на неонова паст

Мнение от empar »

Този дим, доколкото знам, навлиза в риболова на шаран в ЮАР преди 10тина години. След световното първенство по риболов на фидер, което се проведе там през 2013та, се появи и в Европа и бяха полудели по него. Вижте в унгарските магазини - там със сигурност има.

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... bK54y2kL1a

В този плейлист има няколко филма за въпросния форум. Дори и човек като Доме Габор гледаше като теле в железница, след като го видя за пръв път.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: Trabucco cup 2015 или какво е то риболов на неонова паст

Мнение от outsider »

ivelin66 написа:...Трябваше нещо да се промени за втория ден или работата отиваше на зле.
Следва продължение за ден втори на Трабуко къп 2015.Ама утре :lol: :lol:
"По онова време в Багдад царувал мъдрия халиф Харун-Ал-Рашид , а великия везир Джафар имал дъщеря на име Шерезада , която..."

:lol: :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 121 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Trabucco cup 2015 или какво е то риболов на неонова паст

Мнение от ivelin66 »

Ден втори.Така и така се бях издънил първия ден и само се молех за едно добро място да се понакефя поне на едри риби.Бъркам - номер 19.Бърза справка с изнесените резултати от първия ден - на моето място с почти същите килограми 15 е ловил Андрей Джоджу,само че е 8 в сектора.Аре викам си от трън та на глог.Настанявам се - оглеждам "врага".Вдясно до мен Еужен Оница,до него Пламенчо.Вляво - не го познавам,до него Андрей Джоджу.Още по-наляво - пак тоя Марсел и Ервин с баща си Атила.Още пък по-надясно Алин Болдеа - първи в сектора след първия ден.Весела компания :lol: :lol:. Тоя път крил пелетите въобще не ги извадих и заложих на 3 мм бетаин грийн и 6 мм Source.Вчера ползвах само един такъм и си викам - я по-икономично с топсетите и разпънах само 3 броя - 2 за паста и един за бял и царевица.Ошетах се набързо и ми остана близо един час време до тежка.Аре на разходка из сектора да видим как се готви конкуренцията.На 25 място се оказа Николай.Отивам при него и тъй като го знам че е подвижен магазин пълен с пасти,пелети и всякаква течна и прахообразна химия го питам дали има суха паста със светъл цвят.Оказа се че има една такава на Sonubaits- red krill с фибри която беше почти бяла.Взех една шепа колкото си викам за проба.Да де ама дявола като си няма работа и си е...е децата.Впоследствие се оказа че ми кълва само на тази паста и понеже беше малко ми свърши един час преди края на манша.Което ми коства и първото място в сектора.Както и да е.Та почваме ние и аз откривам на бял.Първо подаване - каракуда.Второ подаване - каракуда.Не че са малки,ама не са шарани.Трето подаване - ластика тръгна.Една четворка.Бре чудо - прекрасен старт.подавам четвърти път на бял - 3 минути няма кълване.Смяна на паста - още една четворка.Първия час имах три шарана и след това работата в сектора умря.Гледам вляво - нищо.Гледам вдясно - нищо.И при мене - пак нищо.Хм.Три къпинга с храна,царевица и лепен бял.След 15 минути рязко кълване и една девятка влезе в живарника.И така риба - къпинг,риба - къпинг минаха четири часа и работещата ми паста свърши.С последните две-три топчета паста хванах още една девятка която ми направи такъма на дармадан и приключих с него.Взимам втория топсет - кълване и такъма на кълбо.Баси и каръка.Вчера изкарах с един такъм - днеска два заминаха за 20 минути.Добре че имах още един на совалка.Разпъвам и него и подавам ама вече от червената паста.Закачих един шаран който напънах прекалено силно и той се откачи.Пък може и да беше затърмъчен щото куката излезе с две люспи по нея.Не е бил мой.Така.Манша свърши и почна веселата част - тегленето на рибата.Аз имам 8 риби и няколко дребни "бонусчета" :lol: :lol: .Идват при мен - до тук Алин е първи с 38 кг и нещо.Понеже имаше награда за най-голяма риба - викам на съдиите - имам два големи шарана искам ги теглени отделно.Теглим първия - 8.900.Теглим втория - 9.200.Айде и останалата риба - 39 и нещо.Смятаха,махаха тара и се оказа че бия Алин със 70 гр.Нашия се разболя и покрай него и останалите от отбора на Maver - Romania.До края на сектора ме биха двама и така останах 3.
Втория ден станаха малки аномалии - Бензар първия ден първи в сектора с 60 кг ,втория ден 11 с 13 кг.Прибрахме се в ресторанта на Дорипеско,хапнахме и се строихме за награждаването.Първи стана Марсел,втори Ади Сичиу,трети Ервин.Обща снимка и прощаване с румънските ни приятели.Беше доста тежко състезание като победиха най-добре ориентираните.И както казват румънците - Ne vedem la Maver cup 2015 - Doripesco,Brasov.

Поздрави и се надявам да съм ви направил съпричастни на Трабуко къп Румъния 2015 година.
Team Milo - feel the difference
nradnev
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Юли 20, 2011 16:01
дал Браво: 1 път

Re: Trabucco cup 2015 или какво е то риболов на неонова паст

Мнение от nradnev »

Страхотен репортаж :o !С какви монтажи лови и с какви ластици,ще бъде интересно .Храната на 12.5 и ловеше на 13 ли ?
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 121 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Trabucco cup 2015 или какво е то риболов на неонова паст

Мнение от ivelin66 »

Да.Храната я къпираш по на късо и ловиш пред нея.Ластиците ми са 2.8мм кухи с основна линия 0.225 Колмик Х 5000 с кука 4 номер Гамакатсу 2210.Плувка един грам с 2 съчми номер 4 по влакното - едната на около 50-60 см от куката,другата на около 15-20 см под плувката.Плувката не се утежнява нормално за да може да индикира когато пастата падне от куката - тоест тя щръква нагоре щом няма стръв.При този монтаж на антената на плувката се слага задължително шлаух иначе стават много оплитания при засичане.Има и един друг монтаж - по-известните румънци ловиха с него.Слага се подвижна оливетка и една съвсем дребна съчмичка която да я стопира но около 40 - 50 см от куката.Понеже пастата се подава с купичка монтирана на топсета , линията провисва и тая оливетка я изпъва като я вкарваш във водата и не стават оплитания.И двата монтажа работят еднакво добре за мен - въпрос на вкус.
Team Milo - feel the difference
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Trabucco cup 2015 или какво е то риболов на неонова паст

Мнение от Popeye »

:tup: :tup: :tup: благодаря за споделеното
VIP sux !!!
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 121 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Trabucco cup 2015 или какво е то риболов на неонова паст

Мнение от ivelin66 »

Ето и крайното класиране
http://pescuitstationar.ro/forum/downlo ... hp?id=8715" onclick="window.open(this.href);return false;
Team Milo - feel the difference
zentex
Мнения: 107
Регистриран на: Съб Мар 12, 2011 10:45
Местоположение: София
получил Браво: 11 пъти

Re: Trabucco cup 2015 или какво е то риболов на неонова паст

Мнение от zentex »

Мавер къп за сега нещо се отлага,много състезатели не са доволни от риболова миналия уикенд на Дорипеско и май панаира ще се мести.Останали са само дърти шарани 5+ до 20+ и нещо много са захитрели,освен това са много охранени и не се хващат за никаква стръв.Първия манш близо 2 часа не можех да вкарам стръвта до петното,беше пълно с риби,но за сметка на това не взимаха нищо.От първите състезания взимаха на всичко,след това не искаха на царевица,след това не искаха на бял,после спряха торния,след това само на паста,после само на Динамит паста,след това само на крил Динамит,тази година само на паста с флоронеон,догодина само на нано частици с протонова каша,по догодина плазма може би...........Отминаха времената когато се правеха 80-100 + на манш от риби 1.5-3 кг,просто тези млади шарани в момента ги няма.За сметка на това този гьол си остава невероятна школа за улов на капризни диви риби.

Колкото до флоронеона,да това е същата химия ползвана за сефте в ЮАР преди години и в момента унгарците правят на основата на това химично съединение много видове пасти,пудри и течни дипове.Абсолютно безвредно е,ползва се дори в медицината,някой да не си помисли че ще му отровят водоема,оцветява много,но ако няма течения си стои и си дими на дъното,без да изплува към горните пластове.Смесено с още едно съединение може даже да се къпира течно примерно с царевица и веднага потъва към дъното във вид на малък жълт облак.
100 гр вещество във вид на пудра,при наличие на течение го дават че може да оцвети 3000 галона вода,за това явно се смесва с други химикали за да е по тежко от водата че става голямо мазало.

Ралтата отива малко на тото,Бензи първия ден се потроши от къпиране и стана първи с 60+ от всички сектори,втория манш вкара същата стратегия и отиде на последно място,логика=0.
На тренировките пробвах на мач,преди време колкото и да беше зле,все се хващаше някоя риба на 15-20 мин на дистанция 25-30 м,сега 5 дебели каракуди за час.Адриан втория манш ги разцепи с над 60 кг с мача ,обаче на над 40 метра.Пробвах фидер на тренировката с протеинови топчета на повод 7-8 санта и паста в метода на косъм на 40-50 метра,за час абсолютно нищо,все едно им предлагах отрова.
Иначе ги вадех с директна линия о.25 силкшок,тъмно син престън и гамакатсу 2210 голд 1 ви номер,нямаше пропуск,също и гамакатсу А 1 6 ти номер,тази кука никога не пропуска,пастаджийска плувка престън тайсън 4 или кралусо стинг 1 гр с 4 шлауха на кила и 2 на антената,но мърси,без абсолютно никакви утежнения ,от време на време вместо паста слагах по 5 дебели торни нанизани един по дължина и 4 през средата ,приличаше на октопод,и двата дни имам по една 10 тка на торен,обаче голямо висене и много молитви.
Не става така,за да спечелиш на този водоем си трябват едни 3 дни тренировки,200 кила химия и кило успокоителни,ракията не я броя.
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Trabucco cup 2015 или какво е то риболов на неонова паст

Мнение от Георги Кръстев »

Тези зелении още преди 2 години ги тествахме,работят си, но при изкецани риби....
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”