Избор на мач или фидер

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
iliqn87
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юни 12, 2015 20:10
Риболов: Шаранджийски

Избор на мач или фидер

Мнение от iliqn87 »

Здравейте на всички, току що се регистрирах във форума. Скоро трябва да купувам подарък на мой близък и съм решил да му купя въдица и макара за риболов на плувка. Много се чудя дали да му взема мач или фидер. Марката искам да е Шимано, спрял съм се на Аливио. Мача е 4.2 или 3.90м, а фидера е с два върха. По-принцип знам че е редно да му взема мач, но там където ходим често излизат риби по 5 килограма и нагоре. Не знам мача дали ще издържи на такива килограми. ПОМАГАЙТЕ :)
Даниел Казаков
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 13:35
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Избор на мач или фидер

Мнение от Даниел Казаков »

Здравей колега,Фидер въдицата не е за риболов на плувка.Вярно че има комбинирани въдици които с промяна на върховата и още една секция стават уж и за двете но за мен е нито риба нито рак това чудо.Мач и болонеза са за риболов на плувка като и от двата вида има такива които без проблем вадят 5 кг риби като това по скоро зависи от задвъдичното устройство и от монтажа отколкото от въдицата според мен всички мачове на шимано си вадят 5 кг без проблем
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Избор на мач или фидер

Мнение от Бай Иван »

Никакъв проблем няма да има твоя приятел ако му вземеш един фидер на 3,9 и да мята по-тежки плувки на мач. Обаче, въпросния модел (аливио-то) е чист кол за домати. Погледни други марки и модели за тези пари.
iliqn87
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юни 12, 2015 20:10
Риболов: Шаранджийски

Re: Избор на мач или фидер

Мнение от iliqn87 »

Защо кол за домати какво имаш предвид?
zlati973
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Фев 08, 2011 20:02
Риболов: спининг
Местоположение: София

Re: Избор на мач или фидер

Мнение от zlati973 »

Ако не е за домати то ще е за брулене на орехи.. :lol: :lol: :lol:
miro253
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:07
Риболов: в България
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти

Re: Избор на мач или фидер

Мнение от miro253 »

Има в предвид, че цената на ниския клас на Шимано е = на цената на средния и високия клас на други марки.
fisherman1321
Мнения: 223
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 22:45
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Избор на мач или фидер

Мнение от fisherman1321 »

И аз подкрепям мнението, че за по-малко пари е по-добре да се търси нещо "куче" марка, но да си заслужава... На "Филстар" някои модели мачове преди време бяха доста качествени, но към днешна дата нямам наблюдения какво предлагат и на какви пари, но все пак аз на твое място бих прегледал моделите им.
риболовът е това, което ми зарежда батериите!
maik
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Апр 02, 2015 22:31
Риболов: ribolov na pluvka,shteka

Re: Избор на мач или фидер

Мнение от maik »

Ако си избрал фидера на шимано аливио аз те подкрепям вадил съм шарани над пет кила и мисля,че се справя добре.
Аватар
sentinel
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 14:15
Риболов: Предпочитан - спининг, основно - всякакъв законен.
Местоположение: София
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Избор на мач или фидер

Мнение от sentinel »

http://fishbg.org/proizvoditeli/spro/ma ... match.html" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.fishing-market.com/shop/dis ... h-browning" onclick="window.open(this.href);return false;
Не е важно, кой е прав а кое е правилно.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”