II -ри кръг на Спининг лига "Brother на ваша страна" 2015

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: II -ри кръг на Спининг лига "Brother на ваша страна" 201

Мнение от babydoctor »

pi4a94 написа:Кажи поне рибки хвана ли за климатика разбрахме :lol:
Хванах, ма не е за хвалба а и за малко да я уморя, докато я снимам...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: II -ри кръг на Спининг лига "Brother на ваша страна" 201

Мнение от sestrata »

Здравейте, Другари! (Другарките пропуснаха жегата) :D
Както се обяви, по обед се събрахме до моста на Лехчево и мушнахме автомобилите под тополите на сянка. Наоколо - идилия. Кози с мургави козари (козарки липсваха - язък за новите дрехи и гладкото бръснене), бяха надули яко чалга и хвърляха гюбеци изпод моста, а от близката барака с вид на цех за дестилати, съмнителни персони товареха десетлитрови туби от минерална вода. Ето въпросната манифактура зад скромната кола на колегата Павлин Калайджиев, дошъл с риск за живота си от далечния Шумен.

Изображение

Точно в един часа си казахме какво, кога и как и се пръснахме по реката. Регламентът с последните промени повеляваше да се носят за теглене само риби над 10 см от законовата норма до 3 кг, като е препоръчително да се пускат всички риби. Но се зачита целият улов, след снимка до рулетка, като се точкува по утвърдена таблица дължина/тегло.
Според Цецо, нивото паднало доста, но вода си имаше достатъчно, макар на доста места да се преджапваше спокойно. Рибки също не липсваха, макар доста пръснати, като преобладаваха около нормата. Още в началото, Нелко улови мерен клен, който му снимах и работата се отпуши.

Изображение

Вървяхме нагоре по реката, аз сменях примамки, като се опитвах да уцеля успешната - без резултат, когато срещнахме Павел Иванов, разтреперан и токущо изтървал двулитров кефал. Този факт даде надежда, че риби има, но все още нямах удар. Нещата се подобриха като сложих тежка жълта блесна и веднага улових една педарка. С тази тактика раписах още две подобни и само една зачетна от 25 см на един дълъг и широк вир.

Изображение

Изображение

По икиндия жегата си каза думата и се дотътрих до колата, къде предвидливо бях нагласил хладилна кутия с много вода. В уречения час се събрахме отново, премерихме и претеглихме. Още малко снимки. Шамана дойде с мотор от Русе. Общи снимки нямам, защото бях на официалната трибуна. :)

Изображение

Изображение

Изображение

Ето и класирането на първата десятка:

1. Кръсто Стефанов (Къца_Кълве) - 4850 т. (Кефал 50 см/ 2.040 кг)
2. Стамен Дулевски - 4040 т. (Два кефала по 46 см с общо тегло 2.620 кг)
3. Бончо Янков - 2670 т. (Кефал 45 см/1.240 кг)
4. Людмил Несторов - 1870 т. (Кефал 45 см/1.240 кг)
5. Цветелин Игов - 1670 т.
6. Стефан Стефанов - 1490 т
7. Ясен Петров - 1300 т.
8. Симеон Иванов - 1280 т.
9. Нелко Мирчев - 1240 т.
10. Ставри Ставрев - 840 т.

Както се вижда, познаването на реката е от значение, примамките - също. Кръсто лови само със собствено производство "къца-кълве", Стамен улови два на "екогиър", Стефан на "дуо", Цецо - на клатушка... Пълна мъгла, коя примамка лови повече. Изводът е, че всичко трябва да има в кутиите. :D

До среща на 3-ти кръг!
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: II -ри кръг на Спининг лига "Brother на ваша страна" 201

Мнение от Kriss »

sestrata написа:Другарките пропуснаха жегата
Как бе сестро? ЖенаХ ми маа с улчето, па и маломерка си фана 8)
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
atanasf
Мнения: 185
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2014 11:35
Риболов: спининг
Местоположение: София-град
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: II -ри кръг на Спининг лига "Brother на ваша страна" 201

Мнение от atanasf »

Супер, честито на победителя и овации за участниците :tup: Бая сериозни риби!
Ще гледам следващият път да се включа, може пък да прихвана нещо от занаята :)
"You know it is near sunset when short men cast long shadows."
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: II -ри кръг на Спининг лига "Brother на ваша страна" 201

Мнение от Павел Иванов »

Ааааа , а да не нагнетяваме убавата тема и да тормозите прескъпият ви модератор да търси по долапите де му е гумичката :evil:
Тъй , забръсах малко . Както винаги съм твърдял , спама в ограничени количества е солта на темата , ама айде да не пресолваме :wink:
Значи като изключим жегата състезанието си беше екстра от всекъде . От начало почнах на Моска , метнах два три пъти с Кра Пеа , Чъби и бейби Грифон ама тц . Викам си дай да фърля на заприходените преди състезанието бомберки на Къци , все пак кръга се провеждаше в задният му двор и всички риби в околията са научени на неговите примамки и рибетата почнаха да си дават регулярно :D Дръпнах две бързи мерни колко за фотка и се преместих по-нагоре . С първото хвърляне усетих предупредителен удар по примамката , викам си па ш го дразна и оп .... като го довлекох на буксир гледам то кът шаран бре :shock: Да ама у мен кеп тц , викам си ш го лизгам по брега . Та напнах го да го лизна щото не ми се мърльочиха гуменетките Конвърс къде даже и Васко Кеца носи такива :mrgreen: Ефекта беше потресающ !!! Изкарах кляна на една трета от водата и тройката се изправи като масло :? Добичето ме гледа ошашавено . Аз гледам добичето и трептя в ре бемол мажор красчендо вариант . У тоя момент решавам да го ловя с ръце . Да ама то па реши , че нема нужда . Ефекта ,.... кляно не беше сниман :? Кецовете у кал , аз на гъз , късите панталонки се едно съм се борил с кравата Спаска , не изправената тройка с двете жила у палеца . Абе се едно Станко ама тоя път самият той немаше таквизи случки :lol: Направих показно на Пламен как се вади тройка от палеца , с ряз и без замисляне , даже не ходих Краси да ме припика щото микробите сигура немаха време да ме напъплат :mrgreen: После последва затишие от към воблерите на Къци , докато пък Стамен си скубеше на незнайно какво , в добро темпо , от към най-напечената страна на реката . Та минах на ултра дребни клатуни , с които хванах десетина ултра дребни кленчета и още едно мерно . Е , Станко реши другият път да не се мъча с маломерки и след кратко ровене у кутишката ми , я лиши от присъствието на две микро клатуни , даже и сушук не обеща да почерпи :evil: Та едвам дочаках края и завзех на Алеко Орела с цел да закупя потен продукт от Пиринско и да го налея в пресъхналото ми гърло :D
Тъй , епилог .
По Огоста воблерите на Къци са си вафла трепач отсекъде . Се едно шоколод с мляко , много фкусно :D Само тройките ....
Да е жив и здрав Емануил къде едно ме изтърпе да ме превозва , второ почти съвсем безропотно спираше начесто я да пинем нещо , я курбан чорба да папкам , я да попушим сред природата , я кисело млеко у делвички + медец да си взема за детенце , я да погледаме как рипат рибетата на Петрохан , абе не му беше лесно :D

пп - абе от толко фотаджии , сал адаша ли ще качи снимки :roll:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: II -ри кръг на Спининг лига "Brother на ваша страна" 201

Мнение от Мунчо »

Хвала на @мануил! :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: II -ри кръг на Спининг лига "Brother на ваша страна" 201

Мнение от BornToDrink »

Изкарах си чудесно, въпреки, че почти се бях отказал да идвам, ама призьора Бончо ме нави.
Пристигането на мястото беше белязано с адската температурна разлика от климатика към поляната.
Потта не спря да тече до тръгването, но пък да хвърля някое кило.. не е зле. :D

Видях се с познати, полафихме и тръгнахме да ловим.
Бончо с първото мятане извади риба, а аз влязох да си охладя краката през ботушите.

Пообиколих с него още няколко стотин метра и накрая реших да тествам тактиката от миналата година - да ловя точно до колите (до водата и сладоледа :lol: ).

Върнах се до "паркинга" и си харесах едно дърво отсреща.
Сложих едно L-44 и с прецизен изстрел :mrgreen: успях да хвърля в отсрещната сянка на едно дърво.
След 2 врътки усетих хубав напън и малко по-късно един 36см излезе навън.
За мой късмет, колега ловеше наблизо и услужи с ролетка (тръгнал съм на пикник, не на състезание). Измерих, релийзнах и айде пак. Още 4-5 хвърляние и излезе още един - 31см.
Пак ролетката, релийз и обратно.
Тук нещата секнаха и последва само един неотразен удар.

Реших, че е време да почина и отидох на сянка. Там същото беше решил Алеко с племенника си и не след дълго обсъждане отидохме да потърсим сладолед, вода и бира. :D
Студените продукти подействаха перфектно в тоз нереален пек.

В оставащите 2 часа реших да настоявам на същите места за още кефали, но за съжаление излезе само един маломерен.
Към 5.30 се появи @sestrata и помятахме дружно с байткастерите и обсъдихме тенденциите на тоз вид такъми.

Накрая се прибрахме всички към колите, където имаше трофейни риби.
Последва измерване, лаф, топла бира и спарени сандвичи.

Търново отново се качи на стълбичката с призьорите и аз останах доволен. Нали сме отбор, няма значение кой взема купата. :mrgreen:

Поздравления и за останалите призьори!
До другия път! :)
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: II -ри кръг на Спининг лига "Brother на ваша страна" 201

Мнение от stancom »

Павел Иванов написа: Кецовете у кал , аз на гъз
Умрях от яд, че за малко го изпуснах това шоу :twisted: иначе бях на първия ред, демек от среща :lol:
Павел Иванов написа: Е , Станко реши другият път да не се мъча с маломерки и след кратко ровене у кутишката ми , я лиши от присъствието на две микро клатуни
Баси :shock: ти мислиш за него и го облекчаваш, той орева целия форум :roll: Да не говорим, че немаше никакъв шанс за воденето им с просторното въже дет беше навил :mrgreen:
Павел Иванов написа: даже и сушук не обеща да почерпи :evil:
Това не можах да го прочета :oops: :lol:



Колкото до риболова, аз изобщо не успях да намеря прилични риби :( може и причината да беше в гида :mrgreen: В бързея излизаше доволно дребосък. Покрай брега патрулираха малко по прилични риби, но искаха подаване на много дребни примамки плътно в брега и то от другия такъв. Което се оказа проблем, защото не бях с гащеризон и не исках да се мокря много, въпреки жегата и темперетурата на водата, която ми се видя доста висока в сравнение на Искър от предната вечер :? Та го пишем излета капо, но Павката ( Русенския ) каза че с капо не се излизало, та сигурно още съм си там :lol:
Аз не мога да ловя риба !!!
atanasf
Мнения: 185
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2014 11:35
Риболов: спининг
Местоположение: София-град
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: II -ри кръг на Спининг лига "Brother на ваша страна" 201

Мнение от atanasf »

Виждам че са извадени много хубави кефали но как беше на състезанието, като средна бройка риби ? Демек кълвеше ли или Мъка ...
"You know it is near sunset when short men cast long shadows."
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: II -ри кръг на Спининг лига "Brother на ваша страна" 201

Мнение от Мунчо »

stancom написа:...немаше никакъв шанс за воденето им с просторното въже дет беше навил :mrgreen:
...
Abe и аз дочувам настойчиви слухове напоследък, че Павката здраво бил наблегнал на откровено неестетични, макар и харизматични върви. :lol: Аз с триста зора склоних да взема 0.8... :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: II -ри кръг на Спининг лига "Brother на ваша страна" 201

Мнение от Павел Иванов »

Ааааа , за "сомаджийката" която бях взел за употреба по време на мероприятието , размер 1 си беше даже тънко :)
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
къца - кълве
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Юли 13, 2011 22:11
получил Браво: 1 път

Re: II -ри кръг на Спининг лига "Brother на ваша страна" 201

Мнение от къца - кълве »

Мунчо написа:
stancom написа:...немаше никакъв шанс за воденето им с просторното въже дет беше навил :mrgreen:
...
Abe и аз дочувам настойчиви слухове напоследък, че Павката здраво бил наблегнал на откровено неестетични, макар и харизматични върви. :lol: Аз с триста зора склоних да взема 0.8... :lol:
:D :D :D Знам,че си се скарал с другия форум,но хвърли едно око в моята тема да повдигнеш настроението.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: II -ри кръг на Спининг лига "Brother на ваша страна" 201

Мнение от babydoctor »

Паа да беше пущил линк... :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
къца - кълве
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Юли 13, 2011 22:11
получил Браво: 1 път

Re: II -ри кръг на Спининг лига "Brother на ваша страна" 201

Мнение от къца - кълве »

babydoctor написа:Паа да беше пущил линк... :roll:
Името ми е достатъчно.Иначе ще изкараме за мъмрене. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””