Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Христо Златев »

Пробвах се и аз на Дунава за сефте тази година. Първите два дена закономерно се капотирах, докато се ориентирам къде и на какво. След това три сутрини подред имах слука с бели рибки на воблер.

Изображение

Изображение

Изображение

Отличи се сръбското воблерче на последната снимка много тънка потъваща седмица със ситна игра. От шест риби пет се хванаха на него, шестата на Смитуик 8 см. плуващ . Това преди студения фронт за който говори Митко, след неговото преминаване по същите позиции нищо, но и доста падна нивото за седмица - 100 см.
При расперите преобладаваха дребните.

Изображение

Тук-там някой по-приличен.

Изображение

И само един отличен 68 см.

Изображение

Изображение

Успешната примамка Аспарух цвят Cotton Candy.
bountyhunter1
Мнения: 810
Регистриран на: Сря Дек 23, 2009 16:09
Местоположение: в балкана
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от bountyhunter1 »

Браво :tup:

Хубави риби :fish15:
....понеже, откакто имам Rayz, не ловя с нищо друго...
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Димитър Тодоров »

Ице, тоя твой Пурко много хваща очо! Ще ти пиша скоро писмо. :D :wink:

Смитуик-а е чук за бели риби,Милан от Белград ми отвори очите за него.
Евтина пластмасова играчка е ,но лови силно,и има разнообразие от модели в семейството,заслужава внимание.

* Имам усещането,че през тия горещи дни сутрешната игра е определено по-изразена и силна от вечерната. Вчера сутринта при нас беше прохладно и без комари,излезе някоя рибка,а вечерта - гореща и тегава. Споменавам само,ако някой реши все пак да записва. :)

Поздрави, :fish1:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Leo »

Христо Златев написа: Изображение
Успешната примамка Аспарух цвят Cotton Candy.
Христо,сакън да не дойдеш без захарни памуци :) От доста време надувам главите на колегите ,че Аспаруха (подобреният),е номер едно за мен,измежду стотици примамки.Срещата е чуден повод да обясня защо :wink:

Асио,излиза брат ми,че ние с теб,сме най-големите калпазани :) Само ние двамата се капотираме.Затова измислих стратегия за 24 ти(ако Павел ти е казал,разбира се),стратегията е проста,пращаме другите в трета глуха и с теб отиваме там където са расперите :)

Поздрави
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Аватар
suravia
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Фев 27, 2010 21:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от suravia »

Asio написа:
П.П. Капото е впило зъби в мен, без изгледи да отпусне хвата..
Asio,забелязвам че много хора наблягат на воблери само,не знам каква е причината.Забравят се останалите ловящи примамки ,доказали се с времето.
Вчера аз имам над 25 риби около килограм само на спинер и то на определен цвят,и само един мъник на YO ZURI HEAVY.Пробвах всичко доказало се за риболов на Распер и няма и няма :fish15:
Тази ден ми напомни за теб,и обявената ни кошия за еди си коя клатушка спрямо спинера и кастмастера.
пп Ида съм по темата един дребосък
Изображение
Последно промяна от suravia на Пон Юли 13, 2015 21:35, променено общо 1 път.
mitaka2001
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Окт 24, 2014 19:33
Риболов: спининг

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от mitaka2001 »

Ай стига ве Жоре-25 риби-имай малко милост към колегите.А аз си мислех,че с моите 7 кефала над 30 санта съм някъде по върховете.Само че пък моите бяха почти всички на YO ZURI 44 5 гр.-едно зеленичко такова и само един на Meps long cast 8 gr.То,и реките са различни/за което моля да бъда извинен/но си мисля,че не сменяш ли,трудно ще улучиш днешния бияч :fish15:
П.П. Може би има и друго.Предната седмица пак бях по същите места и намерих рибите на едни места а тази неделя,реката беше паднала с петнайсетина санта и,ниц мамата,там ги нямаше изобщо.Бяха на съвсем други места.
Поздрави
Аватар
karaburov
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 13:04
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 288 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от karaburov »

mitaka2001 написа:Ай стига ве Жоре-25 риби-имай малко милост към колегите
karaburov написа: 6 броя и от авера същия калибър.
Mitak,Гошката не говори напразно!
Рибите не са взети ей така....взимаха само на почти джигова проводка с бял спинер,нищо друго не вземаха....90% от тях бяха на дистанция 50+м.!
Като дълбочината беше не повече от 3-4 метра,течението беше силно.
Започнах с какви ли не воблери....и нищо,малко по на горе от "мястото" взехме риби на спинер и Трил 7 броя като след подгонването взимаха на "традициони" примамки,спинер и трил.
на "мястото" нямаше активност ,взимаха ниско доло на спинера...бял и нищо друго не искаха.
Общо взето луд риболов с многооо риби,но тва и търсим всички! ЛудиницААААААААААААААА :fish15:
mitaka2001
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Окт 24, 2014 19:33
Риболов: спининг

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от mitaka2001 »

С Гошката се познаваме от доста време и съм сигурен,че не говори напразно.Доста хора ще завидят благородно/надявам се/ на 25 риби за излет,а мнението ми беше в негова защита,че трябва винаги да се търси подходящата примамка и перспективните места.Всеки ден си е сам за себе си.
Между другото,спомням си сходна ситуация на турнира Синия дунав на бат Суни преди няколко години,когато се опитвах да излъжа някоя щука и все не ми се отдаваше че накрая,половин час преди финала се завъртях до едни колеги които през цялото време търсеха риби без успех,че бяха стигнали до там,че да търсят попчета на микроджиг.Сложих 15 грамова цикада и на дистанция 50-60 метра я оставях да потъне до 3-4 метра.За бързо измъкнах 2 расперета които ме измъкнаха от капото.Цикада за распер???Така е решила рибата.
Мисля си,че затова си харесваме спорта,защото е непредвидим.
Поздравления за успешния излеT :tup:
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от bai ves »

:tup: много точно, другото е майсторлък и упорство.
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Asio »

Днес с Коко се нашихме в най-изродския, горист храсталак, в една от най-непристъпните зони. Пътя беше меко казано адски. Чиста амазонска джунгла. Тунел от растителност и паднали дънери, които остъргваха тавана на колата. Аморфата стърже тавана, вратите и пода едновременно, като в автомивка.
Никакви риби никъде. Джигосвах, като изоглавен в най-сериозната (за мен) и перспективна, дива, необловена яма, между Русе и Тутракан. ПЪЛНА БРЪДЪ. НИЩИЧКО. Много ми спадна, след като привечер не успях да забия и една белка в тази любима моя дупка. А около мен приплясват распета под 200 грама. Коко всъщност успя да зашие едно, колкото да подгрее нещастието.
В 21:30 вече в тъмника, чудо все пак имаше. Изблъска ме много злобен распер на светещото хеви. Излетя на 50-60 сантиметра нагоре тресейки се, като риба тон на сухо. И до там. Едва го разгледах в тъмника, взе много надалеко, над сериозна дълбочина, засилен като торпедо. Откачи се на петата секунда и разбрах , че е време да поемаме през джунглите наобратно. Комарите бяха опустошителни. Глозгаха свирепо през тропическия аутан без никакви задръжки. Досега не ме бяха яли така през тая химия. 21:40 вече на спринт към колата.

П.П. След и този пореден грандиозен неуспех, сред дива природа и изключително слабо обловени на спининг риби, вече съм злобен. Подпуквам сутрешен и вечерен заход където сваря. Мисля и на проклетия конски плаж да отида. Докато не ги заблъскам аз тези риби няма да има мир. Поздрави.
Час и половина в чалгата си е лайф тайм експириънс ! Ама само уан тайм. Секънд ще ми дойде ту-мъч.
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Leo »

Изображение

Наздраве :)
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Аватар
iordigd
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:46
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от iordigd »

:tup: Много добра снимка Лео :tup:
Баровска, изтънчена, снимка, която ни показва точно това, което искаме - приятни изживявания!
Не мога да отделя поглед от нея :D
miha12
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Май 24, 2010 18:42
Местоположение: гр.РУСЕ
дал Браво: 212 пъти
получил Браво: 355 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от miha12 »

След много излети почти без рибка днес хванах три броя,но само една заслужава внимание:


Изображение

Точно 2.00 кг.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от stancom »

Лео, каква е тая перуш по Трайта ?
Аз не мога да ловя риба !!!
mitaka2001
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Окт 24, 2014 19:33
Риболов: спининг

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от mitaka2001 »

Leo написа:Изображение

Наздраве :)
Страхотна снимка Лео.И на мен ми потекоха лигите,но моля те,сложи другия път поне една купичка с фъстъчки,че за понтончетата нямам клечки за зъби а прасковките ми се отразяват зле на стомаха :D :tup: :tup: :tup:
Шегичка-снимката е страхотна
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”