Макарите - поглед отвътре

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Публикувай отговор
artaks
Мнения: 1006
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

След като виждам, че все пак имаш честта да си дадеш мнението, оценявам твоя ремонт и смазване на две от макарите на 10 лв.
Мога да ти донеса и да ти докажа как са оправени Дам и Корморан след намесата на другия майстор, и да ми върнеш 20 лв.
Какво ще кажеш?
Нали беше оправена само една???Как станаха две?Караш ме да се чувстам виновен за нещо което не съм ти обещавал...
Акцентираш върху това,че не съм намерил части...ОК..Нямам.Колегата който е изработил детайлите да е жив,и здрав...Много голямо Браво..
Нищо не казваш за хода,на макарите като цяло...
Защо не съм ти казал,че макарата затягаше?Дали?Спомни си,и кажи..Да съм казал "случайно" че един балансьор се беше счупил?????Или само съм си мислил???...
И в крайна сметка не разбрах какво беше поведението,на макаретата като цяло???
Поздрави...
Аватар
jasonsmith
Мнения: 527
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 12:34
Местоположение: София, западните покрайнини :)
получил Браво: 1 път

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от jasonsmith »

artaks написа:След като виждам, че все пак имаш честта да си дадеш мнението, оценявам твоя ремонт и смазване на две от макарите на 10 лв.
Мога да ти донеса и да ти докажа как са оправени Дам и Корморан след намесата на другия майстор, и да ми върнеш 20 лв.
Какво ще кажеш?
Нали беше оправена само една???Как станаха две?Караш ме да се чувстам виновен за нещо което не съм ти обещавал...
Акцентираш върху това,че не съм намерил части...ОК..Нямам.Колегата който е изработил детайлите да е жив,и здрав...Много голямо Браво..
Нищо не казваш за хода,на макарите като цяло...
Защо не съм ти казал,че макарата затягаше?Дали?Спомни си,и кажи..Да съм казал "случайно" че един балансьор се беше счупил?????Или само съм си мислил???...
И в крайна сметка не разбрах какво беше поведението,на макаретата като цяло???
Поздрави...
Хахах, след като ми цитираш личнитен съобщения давай докрай: както споменах по-горе, ти ми оправи една от три. Майстора на който занесох в последствие двете ми ги оправи перфектно.
Но тъй като ти сам си оценяваш труда, би ли ми ги разбил тези 30 лв. За ремонта който “уж“ извърши: на коя макара колко взе и за какво, тогава би ми станало ясно.
Това което аз виждам е следното:
Формакс: оправена и смазана: 10 лв.
Дам: не е оправена
Корморан: за боклука по твоето мнение
Как ги ценообразуваш парите които ми взе???

След като сам предложи да ми върнеш част от парите аз реших, че все пак има някаква доблест в теб, но явно всичко е парлама за пред форума...
http://www.dvoinipodove.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fight-bg.com" onclick="window.open(this.href);return false;
artaks
Мнения: 1006
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

jasonsmith написа:
artaks написа:След като виждам, че все пак имаш честта да си дадеш мнението, оценявам твоя ремонт и смазване на две от макарите на 10 лв.
Мога да ти донеса и да ти докажа как са оправени Дам и Корморан след намесата на другия майстор, и да ми върнеш 20 лв.
Какво ще кажеш?
Нали беше оправена само една???Как станаха две?Караш ме да се чувстам виновен за нещо което не съм ти обещавал...
Акцентираш върху това,че не съм намерил части...ОК..Нямам.Колегата който е изработил детайлите да е жив,и здрав...Много голямо Браво..
Нищо не казваш за хода,на макарите като цяло...
Защо не съм ти казал,че макарата затягаше?Дали?Спомни си,и кажи..Да съм казал "случайно" че един балансьор се беше счупил?????Или само съм си мислил???...
И в крайна сметка не разбрах какво беше поведението,на макаретата като цяло???
Поздрави...
Хахах, след като ми цитираш личнитен съобщения давай докрай: както споменах по-горе, ти ми оправи една от три. Майстора на който занесох в последствие двете ми ги оправи перфектно.
Но тъй като ти сам си оценяваш труда, би ли ми ги разбил тези 30 лв. За ремонта който “уж“ извърши: на коя макара колко взе и за какво, тогава би ми станало ясно.
Това което аз виждам е следното:
Формакс: оправена и смазана: 10 лв.
Дам: не е оправена
Корморан: за боклука по твоето мнение
Как ги ценообразуваш парите които ми взе???


След като сам предложи да ми върнеш част от парите аз реших, че все пак има някаква доблест в теб, но явно всичко е парлама за пред форума...
Дама не съм го профилактирал???Това ли искаш да кажеш..Формакса също.Сам ги видя как работеха след това....
Две по 15..Това е..Без никакви части щото просто нямах такива
Доблеста приятелю е за теб..Има още няколко момчета които искат "с мамйуни трици да ловят" Надявам се не си от тях....Ако има нещо в механизма което не ти харесва как работи..Заповядай..Ако проблема е с частите/които нямам такива/значи си сг
решил..
По-горе Колега ти каза за Риоби...Ако не се лъжа доста ти говорех за тази марка..
И все пак не разбрах кое съм пропуснал дс смажа..???
Явно всичко опира до заплащенето.Щото аз друг проблем не виждам.Изключая това ,че неможах да ти намеря съответните части..
Не съм,и длъжен все пак :tup:
Аватар
jasonsmith
Мнения: 527
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 12:34
Местоположение: София, западните покрайнини :)
получил Браво: 1 път

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от jasonsmith »

artaks написа: Дама не съм го профилактирал???Това ли искаш да кажеш..Формакса също.Сам ги видя как работеха след това....
Две по 15..Това е.
Хаха, това обяснява всичко.
15 лв. за ремонт на макара с проблем в бигела, която вместо да я ремонтираш, за да си заслужиш парите, ти просто си я "смазал" - пак казвам, че беше пропуснал оста :wink: .

Грешката е моя че ти се предоверих - все пак 15 лв. за смазване и почистване май на никой досега не си взимал- особено за макара на стойност 28 лв :lol: .
За да приключа темата, по-късно ще направя видео да видиш как работят двете макарички - и Дам-чето и Корморан-а след ремонта от "истински" майстор, за което човека ми взе: 8 лв. + 10 лв. (смяна на ролка на бигела, смяна на пружинка за отваряне на бигела, и още доста ремонти по Корморана - за която каза че е за боклука :D :D )..

Така че, всеки си прави сам изводите за себе си оттук-нататък
http://www.dvoinipodove.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fight-bg.com" onclick="window.open(this.href);return false;
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от koko7784 »

Бате ти като смениш маслото на Жигулито с Валволин да не ти вземат на цената на М10Д :mrgreen: Дали смазваш ДАМ или Дайва материалите които влага са с една и съща стойност а също така и труда.
Айде стига вече .....
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от zee »

И аз това имах в предвид когато писах на голегата че това са макари за еднократна употреба. При такива макари само я почистваш леко, смазваш сам без разглобяваш и ако и се случи нещо - -нова или си я оставаш за части ако пак вземеш същата. Ха,ха и другото е вярно - ако си вземеш 10 макари по 100 лв със сигуност ще искарат повече от една за 1000 ама си е друго...
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от shkarcheto »

Jasonsmith i Artaks - говорите на различни езици. Предлагам да спрете тук. Само за сравнение - аз ако имам трабант няма да го закарам за профилактика с масла в сервиз на БМВ примерно, щото не съм фен на марката. Така че сори за спама, за твоите макари при твоите майсторчета, за другите при Артакса. Пак казвам говорите на различни езици. Бъдете здрави.
Аватар
Владимир
Мнения: 10397
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 494 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от Владимир »

Или ремонтираш и обслужваш,макари или не си правиш реклама на майстор...
На мен ми бе ремонтирана макара за 300лв,перфектно а после тази за 60лв бе осрана,буквално...Почвам да си мисля,че се случва,като в сервизите за коли...Като те видят с БМВ,всичко е наред,щото е ясно,че за ремонт на подобен автомобил се очакват добри пари..Като те видят с Голф 2,всеки се мръщи,или ти претупат ремонта или ти ДОпрееб.т колата,щото,квото и да направят,пари няма да вземат.
Двама майстори на макари в София са отказали на мои приятели,ремонт на евтини макари,като изобщо не е ставал пазарлък от страна на клиентите.Отговора е бил,че макарите са свършили курса.Въпросните макари се ползват и до ден днешен,при активен риболов на спининг и дъно.Само,че са обслужени от никому,известен майстор,който дори е сменил с ново зъбно колело,счупеното на ДАМ от 90-те години :lol:


ПП.Нищо лично към Румен ,споделям наблюдения.

koko7784 написа:Бате ти като смениш маслото на Жигулито с Валволин да не ти вземат на цената на М10Д :mrgreen: Дали смазваш ДАМ или Дайва материалите които влага са с една и съща стойност а също така и труда.
Айде стига вече .....
Не баш,тука не става дума за взетите пари а за недовършена или отазана поръчка.



пп2.А,кви неща съм чувал,още...бедна Ви е фантазията :lol: от клиенти на маистори на макари :lol:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
jasonsmith
Мнения: 527
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 12:34
Местоположение: София, западните покрайнини :)
получил Браво: 1 път

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от jasonsmith »

Вижте сега, самият факт че вече получих три "запитвания" за адреса и телефона на другият "майстор" от препатили от artaks, ми е достатъчен че съм си свършил работата както трябва.
А и колкото и да се опитвате да ме убедите как "DAM"-чето ми е боклук, няма как да се случи - просто знам колко риболова имам с нея, колко съм я натоварвал последните 5 години, и как това и е първият ремонт и в момента е по-добре от нова!
Така че айде спирам дотук, но когато някой ти предложи да ти върне парите за това, че не е свършил никаква работа, което аз разбрах на следващият ден, когато натоварих дам-чето, и след това се отметва - говори достатъчно!
:wink:
http://www.dvoinipodove.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fight-bg.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от 1608 »

Към момчето от Западните покрайнини :!: Говори ти Изтока :!: Ти твоето Дамче с какво го натоварваш? С Бира или с Риба?Колко риболова имаш в годината? Кукички можеш ли да връзваш или някой ти ги връзва? Цяла седмица плачеш за такъмите си.... Хора с такива такъми на първо място не уважават хобито си (начинаещи или хора които не претърпяват развитие) :!: Не ме разбирай погрешно :!: И аз преди 20 години имах макари Дам, но с течение на времето исках да ловя само с най -дброто...започнах да уважавам хобито си :!: Тук във форума виждам хора които нямат големи възможности ,но ловат със Стели и Екзисти... Защо? Защото са минали през Дамчето....сега имаш ли представа Къде си?

п.п. Не познавам Румен. Никога не съм му изпращал макара :!: Във форума съм вече няколко години и съм видял ,че е помогнал на стотици хора :!: Но начина по-който му тръгват...житейският ми опит подсказва ,че някой е решил да се пробва в тази ниша :!: Четете по-нагоре :!: Това си е лично мое мнение :!:
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 90 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от tommy12 »

Без да взимам отношение по проблема със сервиза, колега 1608 много грубо влизаш, освен възможности има приоритети и много, много други причини, без да познаваш колегата лично, такова категорично мнение не е коректно, най малкото че форума е fishing-mania, a не tackle-mania.
Сетих се една поговорка малко я промених, "хората по такъмите посрещат, а по умственият багаж и улова изпращат.
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от 1608 »

Именно ,че форума е Fishing Mania :!: А поговорките не се променят(за това са поговорки) ...те важат ...преди ...сега и надявам се във бъдеще :!:
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от m65 »

1608 написа:Към момчето от Западните покрайнини :!: Говори ти Изтока :!: Ти твоето Дамче с какво го натоварваш? С Бира или с Риба?Колко риболова имаш в годината? Кукички можеш ли да връзваш или някой ти ги връзва? Цяла седмица плачеш за такъмите си.... Хора с такива такъми на първо място не уважават хобито си (начинаещи или хора които не претърпяват развитие) :!: Не ме разбирай погрешно :!: И аз преди 20 години имах макари Дам, но с течение на времето исках да ловя само с най -дброто...започнах да уважавам хобито си :!: Тук във форума виждам хора които нямат големи възможности ,но ловат със Стели и Екзисти... Защо? Защото са минали през Дамчето....сега имаш ли представа Къде си?

п.п. Не познавам Румен. Никога не съм му изпращал макара :!: Във форума съм вече няколко години и съм видял ,че е помогнал на стотици хора :!: Но начина по-който му тръгват...житейският ми опит подсказва ,че някой е решил да се пробва в тази ниша :!: Четете по-нагоре :!: Това си е лично мое мнение :!:
Ще ме извинява 1608 (по така изказаното мнение) не мога да го нарека и колега, но точно такива хора, като колегата с DAM -те уважават хобито си. Имам все още напълно работоспособен Michelle Garcia 308, имам и DAM от доооста години всичко е ползвано за спининг, и отлично работещо. Над 40 години се занимавам с риболов, това за мен е страст, мания, хоби, и такива екземпляри да кажат че не уважавам хобито си е меко казано несериозно. Ами някой такъв да вземе да ми подари нещо от 1000 лева нагоре, та да се науча да го уважавам този риболов.
Аватар
jasonsmith
Мнения: 527
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 12:34
Местоположение: София, западните покрайнини :)
получил Браво: 1 път

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от jasonsmith »

1608 написа:Към момчето от Западните покрайнини :!: Говори ти Изтока :!: Ти твоето Дамче с какво го натоварваш? С Бира или с Риба?Колко риболова имаш в годината? Кукички можеш ли да връзваш или някой ти ги връзва? Цяла седмица плачеш за такъмите си.... Хора с такива такъми на първо място не уважават хобито си (начинаещи или хора които не претърпяват развитие) :!: Не ме разбирай погрешно :!: И аз преди 20 години имах макари Дам, но с течение на времето исках да ловя само с най -дброто...започнах да уважавам хобито си :!: Тук във форума виждам хора които нямат големи възможности ,но ловат със Стели и Екзисти... Защо? Защото са минали през Дамчето....сега имаш ли представа Къде си?
Наистина бях решил да не пиша повече, но реших че все пак ти дължа обяснение 1608 или какъвто си там. В интерес на истината аз съм от повече от 5 години активен участник във всички форуми но не съм ти срещал мнения, май ти си повече по бирата :).
Така, Дам-а въпреки че е спинингова макара, аз я използвам само и единствено на река с болонезата.. Натоварването и е доста голямо, тъй като ако си ловил някога на река (което много ме съмнява), знаеш че през целия ден се хвърля навива и т.н.
Последните 5 години имам поне по 2 риболова на седмица (който ме познава може да потвърди), като повечето са ми на поне 100 км. от СФ (сам може да си направиш сметка колко $ давам за гориво, и че спокойно мога да си позволя да си купя какъвто си искам такъм).
Факта че все още си ползвам ДАМ-а, би трябвало вече да ти говори доста..
А ето и едно доказателство от вчера от риболов на 120 км от дома, провел се от 15.00 до 18.00ч:
Изображение
Сега вече знаеш, и какви риби лови ДАМ-чето :wink: .
Съжалявам че не снимах и въдицата до улова, но не знаех че ще се наложи да давам обяснение на "КОЛЕГА"...

Така че айде със здраве, и не се опитвай да ми даваш наклон в живота.

П.С. В последствие се сетих, че имам и едно видео от миналата седмица, на което се вижда болото + ДАМ-чето в "действие".
http://www.dvoinipodove.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fight-bg.com" onclick="window.open(this.href);return false;
atanasf
Мнения: 185
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2014 11:35
Риболов: спининг
Местоположение: София-град
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от atanasf »

zee написа: Ха,ха и другото е вярно - ако си вземеш 10 макари по 100 лв със сигуност ще искарат повече от една за 1000 ама си е друго...
Ако съдя по 12/13 годишна Стела (все още перфектна), едва ли ще изкарат повече :)

P.S. За Румен или хубаво или нищо :) Перфектна работа ...
"You know it is near sunset when short men cast long shadows."
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”