Спининг турнир "Купа Николай Киров", р. Тунджа 2015

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Спининг турнир "Купа Николай Киров", р. Тунджа 2015

Мнение от jazzmena »

Турнир по спининг "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 29 и 30 и август /събота и неделя/ 2015 г. ще бъде на р. Тунджа, до с. Княжево

Състезанието е също и 4-ти кръг от Спининг лигата "Brother - на ваша страна 2015", само името на турнира е избрано в памет на Ники Киров, както беше и през 2011, 2012 г., 2013 г. и 2014 г


Ще се проведе в два тура:

1 тур вечерен - 29-ти август - събота от 15, 30 ч - до 20.00 ч. Мястото на провеждане и участъка ще го обявим, като се съберем. След като приключим в 20.00 ч. - среща в бивака, правим класирането за деня и сядаме на масите.

2 тур - сутрешен - неделя 30 август от 6,00 - до 11,30 ч. Района, на който всяка година ловим. Като свършим в 11,30 ч. правим класиране за 2 тур, обединяваме резултатите от 1 и 2 тур и обявяваме крайното класиране.

Предварително записване няма да правим - добре дошли са всички видри, кандидат видри, приятели и симпатизанти на клуба!

Не повече от 30-40 метра след разклона за Тополовград като се идва от Елхово,свива се в дясно.
Ето карта на мястото, където се събираме:
Изображение
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Спининг турнир "Купа Николай Киров", р. Тунджа 2015

Мнение от spin_master »

От няколко години се каня да взема участие в това мероприятие и все нещо излизла в последния момент. Тази година обаче нямам други ангажименти и ще се включа и аз. Ще тръгна от София сутринта в събота и имам 3 свободни места. Ако някой желае да пътува с мен да пиши на ЛС.
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1085
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 470 пъти

Re: Спининг турнир "Купа Николай Киров", р. Тунджа 2015

Мнение от Павлин Калайджиев »

Познати на Алеко търсеха транспорт от София, чуйте се с него да се оточните.
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Спининг турнир "Купа Николай Киров", р. Тунджа 2015

Мнение от Алеко »

Павлин Калайджиев написа:Познати на Алеко търсеха транспорт от София, чуйте се с него да се оточните.
Моите хора се уредиха вече, благодаря!
Draj
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Май 17, 2014 9:28
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Спининг турнир "Купа Николай Киров", р. Тунджа 2015

Мнение от Draj »

Това ще го пропусна, а беше кръга, който най-много чаках :( Горещи емоции и драматични надпревари в състезанието Ви желая колеги! Поздрави.
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Спининг турнир "Купа Николай Киров", р. Тунджа 2015

Мнение от spin_master »

Нещо все ми пречи да отида на това мероприятие вече не знам за коя поредна година. Днес ми отказа стартера, но майстора каза, че чак най-рано в понеделник може да го оправи. Та сега се оказах без транспорт. Ако има някой колега от София който ще тръгва утре и има място ще съм му благодарен ако ми пише и се разберем. Ако ли не успех и хубаво време ви пожелавам!
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг турнир "Купа Николай Киров", р. Тунджа 2015

Мнение от jazzmena »

.... Спин Мастера се оказа сериозен и въпреки техническите проблеми дойде и се запознахме на живо.

Мина и тази година най-екзотичното състезание от програмата на нашия клуб, турнира в памет на Николай Киров, 4 кръг от спининг лигата "Brother - на ваша страна 2015". Явно всички са зажадняли за риболовни приключения, защото първите се нанесоха в бивака още в Сряда. Нашият екипаж с бай Боян и Велко - Бенди успяхме да се доберем в Четвъртък в ранния след обед. Оказа се, е новото място избрано от бургазлии е много по равно, обширно и удобно, с възможност да приюти много хора (което предстоеше да се тества). Реката беше малко по-висока и много мътна. Това не попречи да направим доста излети на различни места. Аз успях да уловя доста кленове с приятни, макар и не гигантски размери. В Петък привечер имах среща и с голяма риба, най-вероятно сом. Това че не си бях сменил износения флуорокарбонов повод, ме лиши от срещата си нея. След 1-2 минути борба се скъса възела към вирбела.

Редувахме дни наситени с риболов, с вечери в приятна компания на масата с питиета и много веселба.

Състезанието..... ами за вечерния първи кръг избрахме с Бенди участъка с бързеи под ловната хижа след Княжево. Там традиционно е интересно и може да има приятни изненади. Още в началото дръпнах едно кленче 33 санта и имах още 2 кълванета, което ме обнадежди за интересен риболов. Уви обаче не беше така. Във вира от предишния ден имах нов удар и се закачи братчето на голямата риба от предния ден. Този път бях подготвен и спокоен за здравината на такъма си. Рибата обаче не беше на същото мнение. Оказа се че между нас има под водата огромен клон, чийто край успях да повдигна над водата. Седяхме в патова ситуация няколко минути, като тя вземаше малко аванс от време на време, аз после го обирах полека. След като нямаше развитие реших да отпусна влакно с надеждата рибата да тръгне и да изкара влакното от проклетия клон. Грешка. Откачане и чао. :x
Последния час от състезанието усилено претърсвахме голям вир с Бенди. Там преди 2 дни бях уловил 4 клена. Сега хванах само един дребен 26 санта и това беше всичко.
Изображение

Втори ден - Неделя сутринта. Трудните условия поставяха въпроса "къде?". Отговора даде Яна, която ни заведе с Бенди до един бент. Бърза вода с няколко струи, паднало дърво и пясъчен наносен остров. Ухаааа. Още в първите няколко хвърляния закачих добра риба, която започнах да приближавам. Вече мислех как да я хвана с грипера. Изведниж почти в краката ми се чу "туп" и воблера изхвърча нагоре. След малко наблизо закачих дебнеща щука, но и тя бързо се откачи. След малко Яна закачи друга риба, която при приближаването се оказа пак щука. Втурнахме се да помогнем с мухарския кеп на Бенди, но докато се суетяхме около брега, щуката успя да прегризе и си замина с воблера.
Сетих се че имам в кутиите един Chaos на Понтун, който е подходяща голяма примамка с добра дистанция. Започнах системно облавяне на вира и при една от проводките една риба взе точно под падащите струи на бента. Щука, която внимателно приближих и хванах. Окара се лакомо налапала целия воблер. Счупихме 2 от жилата на едната тройка, за да успеем да извадим примамката. Успях да уловя още два клена със скромни размери до края на състезанието.
Изображение
При крайното класиране се оказа, че бургаската група доминира над останалите. Единствено Павел Павлов - сестрата успя да се вклини с едри кленове между джигитите от Бургас, които познават отлично реката и рибите в нея. Над всички бе Митко Пеев, който успя да улови сом 80 сантиметра. На трето място след сестрата се класира победителя от вечерната сесия - Коцето Каридов с доста хубави кленове и изтърван добър сом. Уловиха се и няколо распера с общо взето скромни размери.

В състезанието участваха над 30 колеги, като 20 от тях бяха с уловени риби. Ето и класирането:

1. Димитър Пеев - 7610т.
2. Павел Павлов - 5280т.
3. Константин Каридов - 4000т.

4. Димитър Димитров - 3540т
5. Дани Йорданов - 3470т.
6. Николай Куюмджиев - 2680т.
7. Стефан Минчев - 2295т.
8. Веселин Пантев - 2340т.
9. Николай Стоев - 1650т.
10. Синан Гавазов - лео 1640т.
11. Георги Иванов - 1570т.
12. Стамен Дулевски - 1280т.
13. Николай Бобошевски - 1225т.
14. Ясен Петров - 1150т.
15. Нелко Мирчев - 1090т.
16. Ваньо Контев - 665т.
17. Стефан Стефанов - 560т.
18. Станислав Станков - 410т.
19. Н. Лилов - 400т.
20. Александър Младенов - 320т.

Надявам се, че и другите участници ще разкажат техните преживявания, а и ще видим някоя снимка от състезанието.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Спининг турнир "Купа Николай Киров", р. Тунджа 2015

Мнение от stancom »

Ники, вземи тури никовете и на останалите участници ! Махни че ми уронваш имиджа, че съм бил ловил риби :mrgreen: ами съм ги и носил на кантар :shock: но ще ме изгонят и от работа, че бях на смяна :twisted: :lol:
Аз не мога да ловя риба !!!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг турнир "Купа Николай Киров", р. Тунджа 2015

Мнение от Мунчо »

И ние направихме подобаваща разходка по моята любима река в тази част на България. Общо взето плановете ни претърпяха известна трансформация и от девет часа плавно преляха на десет и половина. Пътуването мина бързо и бавно, като комбинация от приятна комапния и мераци за риболов. Най-уравновесен бе малкият Ваньо, който гледаше на нещата от съвсем прагматична гледна точка, докато аз трептях като камертон от вълнение.
Не успяхме да открием бивака, за който мислех, че е на старото място, и след кратко обикаляне продължихме към къщата на Княжево, която обаче намерихме от първия път. След малко пристигна и Петьо Варненски и във весели приказки и разглеждане на интересни нещица сварихме да почнем около четири и нещо. Реката в този участък винаги я помня така мътна, така че колоралния аспект не ме притесни, обаче нивото се оказа достатъчно високо, да не позволи пресичането, а така страстно мечтаехме да минем на „другия бряг”. Петьо Варненски падна, за щастие без по-сериозни последствия, ако изключим натъртеното коляно и удавения телефон…
След като аз на свой ред подобаващо оритах пристите си сред въртопите и напълних ботушите, с огорчение се предадох и тръгнахме към джунглата над чертозите ни. Там има един приятен и същевремено достъпен за няколко души разлив, където започнахме риболова. КАкто подобава на истински корифеи, проведохме дълбокомислена схоластична дискусия за влиянието на разцветката и издавания от воблерите звук в подобна ситуация и стигнахме до извода, че най-удачни биха били контрастни разцветки, съчетани със силен сигнал и по-едри размери, след което дойде време да хвърлим във водата който каквото си носи. Уви, не успяхме да извадим всичко хвърлено, но до края на риболова Петьо Габровски издърпа два приятни кефала малко под 40 сантиметра и един откровено по-голям на „Басдей Шугър Миноу” 80 с лилави и електрикови гърбове(и дойде да ми свали шапка, че каквото кажа не подлежи на съмнение) , а аз издърпах полуизгнил герим с каменна котва с откровено фалическа форма – тоя „Госен” излезе много добро влакно. После реших да поизмъчвам шиманото с по-едри примамки в силния бързей, обаче на последното не му мигна окото, което породи в душата ми съмнението, че тази марка си има някаква представа от правене на макари. След като задоволих садистичните си потребности, преминах към тестване на новите воблери „ГАД”(взех си едри – по 60-65 мм) – имат много приятна,естествена игра, като просто използването им трябва да бъде съобразено със силата на течението. Мисля, че за паричките си са прекрасен избор за любителите на туичинга за малко парички. За съжаление не се покрих с лаври, ако изключим една тлъста водна змия, която удари в бързея на едрия миноу “Bonum” в разцветка класически ред хед. Изненадах се много, тъй като някъде бях чел, че тези твари не хапят под вода, което явно се оказа някаква фикция. Пълзящата твар бе забодена точно за горната джука и гнъсно се сучеше и тресеше – доста неприятно усещане за гледане, което ме хвърли в трескави дилеми дали да я тресна в земята за кордата, да я смачкам с чизмата, или просто да срежа влакното. Докато умувах как точно да разиграя митичния сюжет „Аполон сразява Питон” с тромав пирует рептилията за щастие се откачи, което ме избави от някакви извънредни активности, обаче след малко ме доядя, че не й направих снимка.
Тъй като малкия Ваньо скучаеше, му предложих да мята на разлива, където му обясних, че стоят сомовете. Той послушно отиде и на второто замятане чух стеснителен глас „Май хванах сома”. Оказа се симпатично сомче с щастливите 77 сантиметра, което предизвика в мен благородна и неблагородна завист. Рибката удари на „Ева шад” цвят ред хед, и детето си го извади абсолютно само и уверено, създателя му асистира само с изваждането в последния момент до стръмния и обрасъл бряг, а аз бетонирах славата си на абсолютен капацитет, макар и безрибен.
Похвърляхме още малко, жертвоготовно скъсах някоя и друга примамка и стана време да се къпем и гласим скарата. Вечерта естествено мина неусетно в приятната компания на двама Петьовци и Вальо на огромна доматена салата, суджуци и пържоли на скара и смокинова ракия.
На другата сутрин станахме, взехме си душ, пийнахме кафенце и към 9 започнахме. Реших да тръгна сам нагоре, където знам някои интересни места, но в крайречната джунгла ходенето бе истинско мъчение и се наврях в реката. Ходенето в дълбоката и мътна вода, сред плъзгавите валчести камъни и цепнатини не бе лишено от някои екстремни моменти, но до нещо повече от наквасване на репродуктивните органи за щастие не стигнахме. Нямате представа на какви перспективни места заметнах, колко примамки смених, колко настоятелен бях – бахур. Петьо Габровски сякаш на майтап дръпна и един распер от почти 50 сантиметра на черен кранк(разбирам ги тези разцветки, ей!), Ваньо изтърва хубава риба на китайско воблерче и стана време да стягаме багажа, а аз да се хидратирам с два бързи джина с тоник.
После последваха сбогувания, който са тягостни както винаги, и около един часа потеглихме към Габрово в най-голямата жега. За щастие, когато стигнахме планината, нещата се промениха и дори се качихме на връх Шипка.
Та това е, скъпи приятели – страхотно прекарване, дори и безрибно(за мен). Тунджа е велика река, напук на съсипвачите си. Вярно, че обърках малко логистиката и не успяхме да се видим, но поне се разходихме и уловихме носещия се над водата егрегор...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Спининг турнир "Купа Николай Киров", р. Тунджа 2015

Мнение от spin_master »

Въпреки пречките около транспорта ми на отиване и още по-големите на връщане и пълното капо по време на състезанието прекарах страхотно сред добра компания и на прекрасно място.
Най-накрая успях да взема участие в това състезание. Ето и хронологията в снимки видяна през моя обектив:

Състезанието започна с разесняване на правилата от Сестрата

Изображение



А реката ни посрещна с цвят на боза и по-високо ниво

Изображение



Аз поех по пътеките в близост до лагера и още с началните замятания успях да посея един екогиър (същия като този с който беше хванат сома). Ако някой го намери да му е на късмет!

Изображение



Обходих доста хубави места и забелязах един распер да се буха здраво под ето тези клони на отсрещния бряг. Замервах го с всичкото налично желязо и дърво и пластмаса от арсенала ми, но дори и не прояви интерес към тях. Така през първия ден останах без дори удар, макар да успях да извадя една фанелка с номер 11 на гърба и размер L :)

Изображение



Вечерта премина на голяма и весела маса, а Зандера разправяше доста интересни рибарски лакардии

Изображение



Алеко свети на Сестрата докато нанасят резултатите от първия ден

Изображение



Имаше и международно участие и колегите осигуриха и награди за първите 3 места

Изображение



Следва продължение...

Всички снимки можете да видите в албума:

https://www.dropbox.com/sh/70cbzjhrhysg ... ThXna?dl=0
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Спининг турнир "Купа Николай Киров", р. Тунджа 2015

Мнение от spin_master »

Ден втори.


На втория ден цвета на реката остана почти същия, като видимостта се повиши малко и нивото беше спаднало с няколко сантиметра

Изображение



Който го може го може. Някой лови само на въже и хваша :)

Изображение



Шампиона измерва шампионския улов, сом 84 см. почти 4 кг.

Изображение



Зандера записва резултатите от втория ден

Изображение



След получаване на резултатите от първия ден по телефона от Алеко накрая финалните резултати са ясни

Изображение



Една обща снимка за спомен от прекрасната компания

Изображение



Наградите за победителите

Изображение



И самото награждаване. На трето място Каридата, който водеше в първия ден

Изображение



На второ място Сестрата

Изображение



И на първо място за първи път от бургаската школа Митко

Изображение



Победителите

Изображение
Аватар
karidata
Мнения: 1126
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Спининг турнир "Купа Николай Киров", р. Тунджа 2015

Мнение от karidata »

Невероятно трудно състезание,мероприятието на срвъх ниво.То комунисти,трипери,котки,метал,лео,зандера,сестрата,затихващи спинингисти и т,н, :D
Ловяха се изключително инцидентни риби и лично аз не можех да си направя извод от ставащото.Клена беше по рядък от останалите риби.В първия ден успях да излъжа 7 кефала и се разминах на косъм с едно соме около двата килограма което в последствие се оказа доста добър резултат.На другия ден естествено нещата стояха по коренно различен начин и потънах надолу в класирането.
Благодаря за бързата намеса на колегата Спин Мастер със снимките.
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
Аватар
aphala
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 16:14
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 556 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Спининг турнир "Купа Николай Киров", р. Тунджа 2015

Мнение от aphala »

Поздравления за призьорите и участниците, които въпреки трудните условия са се представили достойно. Благодарност за споделените моменти. Тунджа е страхотна река.
П.С. Ако правилно се ориентирам от посочения събран точков актив, оставам със смътното усещане, че 7-а и 8-ма позиция трябва да бъдат разменени, освен ако не е станала печатна грешка. :roll:
Temperata fortuna optima.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Спининг турнир "Купа Николай Киров", р. Тунджа 2015

Мнение от bai ves »

Беше супер, беше здраво скъпи приятели! Е за мен местата не са от значение, но аз имам една риба , а Шефа има няколко. Така...... здраве да има е най- важно :tup: :fish15:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг турнир "Купа Николай Киров", р. Тунджа 2015

Мнение от Мунчо »

Бай Вес е голям като живота и за него подобни подробности са без значение!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””