Моля за малко инфо

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Моля за малко инфо

Мнение от vikik »

понеже ще ходя до Рибарица и искам да включа в действие и мухарката, не само спининга, моля кажете ми как да риболовства по малките рекички там. Какви мухи да използвам и как да ги подавам?
Имайте предвид че съм напълно бос.
Моля още така ако някой има време след 6,30 да се видиме в куката за да ми съдейства с връзването на мухите или пък да ми пуснете линкове с поетапно връзване за да си ги направя сам, защото и това уча сега.
Maverick
Мнения: 249
Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 11:34
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Maverick »

Пигов веднъж ме заведе там на една река. Каза слагай нимфа на ручейник и покрай брега (не в основното течение), нимфата да дращи по дъното. Така и направих, ама резила беше 0:0. Малко по късно каза я да видя с какво ловиш: аааа тая си я прибери и ми даде една заешка със златна глава и лъскав риб. Сложи пред нея на около 15 см. малко оловце и каза я пробвай така. Пак нищо но по тази схема в събота гепих една маломерка, ще пусна репортаж със снимки и подробности. Ще пробвам довечера да мина през куката да пием по бира и да кажа каквото знам (то не е много ама ако няма кой друг, ще се радвам да съм полезен)
Божидар Иванов

Re: Моля за малко инфо

Мнение от Божидар Иванов »

vikik написа:понеже ще ходя до Рибарица и искам да включа в действие и мухарката, не само спининга, моля кажете ми как да риболовства по малките рекички там. Какви мухи да използвам и как да ги подавам?
Имайте предвид че съм напълно бос.
Моля още така ако някой има време след 6,30 да се видиме в куката за да ми съдейства с връзването на мухите или пък да ми пуснете линкове с поетапно връзване за да си ги направя сам, защото и това уча сега.
Братче и Аз съм нов и в момента тренирам на сухо но утре мисля да мина и Първият си опит за улов с мухарка :oops: :oops: :oops:
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

Моят пръв опит мина супер, хванах си и две рибки в нормата, втория ми опит мина през пирогов да ми вадят куката от дясното ухо, сега ще бъде трети, вече съм надобрял от мятането на тревата зад блока.
Аватар
Markony
Мнения: 2007
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от Markony »

vikik написа:втория ми опит мина през пирогов да ми вадят куката от дясното ухо,
Що да ти я вадят бре Викторе слагаш директно обица :wink: Пък и е ориджинал :lol:
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

е така сие 8)
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

Много благозаря на Маверик, Д-р Косьо и Вальо за оказаното съдействие, научиха ме на чудесни мухички, които отработих в нас и станаха доста добри на външен вид.
За тестовете ще напиша в понеделник.

И тук е мястото да пусна първите си модели мухи, моля кажете си мненията, търпя критика

Изображение
Изображение
Maverick
Мнения: 249
Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 11:34
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Maverick »

Добре си се справил. Забелязвам, че за разлика от мен не си с две леви ръце и мат'риала не ти е бягал между пръстите.
На слука и да пробваш първо твойте си мухи. Няма начин да не ловят, стига да има условия за тях и риби ... естествено.
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

Ето и другите с които се опитах да следвам стъпките показани в един друг сайт.

Изображение
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Мараба Вики!
Значи аз не връзвам много често мухи, но когато го правя се опитвам да спазя няколко неща които ще ми трябват при риболов.
Едното от тях е мухата да плува добре. Да речем някой от парашутите които си показал са пренатрупани. Значи колкото тялото е по-посно толкова по ще плува мухата. Направи си модели прашути с повече и по-малко вълна и ще разбереш какво точно имам предвид. Друг е въпрса, че тук сме кът на материали за мухи. Е да има, всекви вълни и канапи ама да речем ваксиран конец които пие по-малко вода и много финен дъбинг няма. Ако ги имаше по мухите нямяше да се получва излишък от материали, една грешка която често се прави.
Ето и един другар от форума дет се прави, че не връзва мухи.
Бравос за старнието и все в същият дух.
Мунчо в сутрешен муховръзвачески устрем преди риболов в команията на Люси:
Изображение
Кой каза, че не мога да връзвам парашути, а?
Изображение
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Връзва, щот ми е обещал. Я глей кво старание влага. Аз, днеска бях в Пирогов и още ме е страх и на мен да не ми вадят муха изотзадзе....
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

Ами мерси много, аз виждам че не са като показаните във форума ама трябва да ми покаже някой как точно се правят моделите защото така откривам сам топлата вода.
Парашута на Мунчака е ..........перфектен, дано и аз да започна да ги правя такива един ден.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Колега, Викик, няма нищо сложно, важно е човек да има желание и да връзва редовно по някоя мушица, но за удоволствие, а не да сяда с нагласата, че е седнал, защото трябва да връзва мухи. В този случай, де да знам защо, но се получават неуловисти мухи, може би липсва положителния емоционален заряд от удоволствието от муховръза.
Моите мухи не са нещо особно, но си хващат най-добре всякакви рибки. За сухи мухи например, много удачен материал за направа на тялото са 2-3 власинки от перо на патица или пуйка, завити около оста на куката(като на парашута на снимката). Тоз вид мухи са много фини и ако ги направиш с много натруфени тела-давят се. А и колкото по-фино е телцето, толкова по-естествена е мухата-нали си виждал майски мушици?

И още нещо, накрая , но важно. Хубави мухи се връзват с хубави материали :wink:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

Здрасти, зависимоста м/у качеството на мухите и материалите ми се изясни вече. Има обаче и деруг момент, аз ги вързах тея1 10-12 мухи, но досега не съм мятал, нито с тях нито с други изключвам един седж :lol: , та като започна да ги метам ще се ориентам за това коя от какви корекции се нуждае.
Пък ти като идваш до тука ще ги погледнеш на живо, тогава може по-обстойно да ми кажеш грешките :wink:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Имай предвид, че парашутите са нежни мухи и малко как да се изразя, ако човек е съвсем начинаеш има вероятност да ги дави още като плясне, защото си искат по финно полагане...
vikik написа:...Пък ти като идваш до тука ще ги погледнеш на живо, тогава може по-обстойно да ми кажеш грешките :wink:
Ха, в София има такива капацитети, че съвсем няма нужда муховръзвачески плазмодий като мен да ти дава акъл. Грехота е да не се възползваш от компетентни колеги, които са ти под ръка и със сигурност ще ти помагат с удоволствие.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”