France 2: за риба в долината на Лоара

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
outsider
Мнения: 2675
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 184 пъти
получил Браво: 4724 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Мунчо написа:Да не съм чул повече мрънкане, че у Францата ихтиофауната била дребна, злояда и изпедерастена...
:lol: :lol: -имало и платики с космати гърди - ама докато ги набара човек , що жабета требе да изруча...
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2675
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 184 пъти
получил Браво: 4724 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Мине се-немине една седмица , и пак е събота. Седмицата минава в разни глупости , които не са предмет на нашия разговор , и в решаването на една гатанка : как да приложа метода на умерено течение? :roll:
Щото че с класическия подход няма да стане , даже и на мен ми е ясно. Класическия "specimen" метод , решавам аз - те тва ще оправи нещата . Лепкава , неразтворима топка от захранка , смесена с едри частици , които ще се отделят бавно от нея. Обаче в монемнта , в който си измъкнах задника от колата... :o

Изображение

Беше валяло почти цялата седмица , и сега реката май щеше да ми провали експеримента. Нищо че си бях приготвил такива хранилки:

Изображение

8)

Всъщност , имам и от 120 гр. Обаче реших да почна "со кротце , со благо". Со благо , ама другия път! Течението ми извлече хранилката паралелно на брега за три минути.. :shock:
Метнах я директно надолу по течението с идеята "да я мисля по-късно" , и се заех с нормалния фидер. Ловенето с 40 грама от миналата седмица , вече е само спомен от лятото..сега номера с 80 грама минава сaмо с отпускане на огромен корем надолу по течението , и вдигане на фидера вертикално нагоре. Върха от 5 ун. се гъне като житен клас... есен е , момци!

Почвам екпериментите ,като презамятам двата фидeра. Класическия , с храна за платика и много бял червей - няма никой(?!?) Метода удари на камък , и за пет минути ми стана ясно , че няма да мине номера : реката влачи всевъзможни треволяци , които налагат честo презамятане , и стратегия , основана на дълго изчакване , умира в зародиш. Така че монтажа беше преквалифициран така:

Изображение

С това се подава индустриално количество бял червей , обаче , колкото и да е странно , сега мръвката не привличаше обичайната клиентела. Вярно , единствената хваната с този монтаж платикa беше най-едрата за деня , обаче си остана само една.. И така , във всевъзможни експерименти изминават два часа. Улова ми за това време е ТРИ риби , от които само едната е едра... нещо не е наред , ама хич! :oops: :?
И понеже съм цъфнал на реката към 10:30 , време за търсене на друго място няма, а и не е нужно - аз съм абсолютно убеден , че рибата си е там , просто нещо куца в подхода. Анализирам : миналата седмица имаше течениe за 40-50 грама. Белият червей държеше дъното , и играеше ролята на едра фракция. Кво става сега обаче? Течението е като за 80-100 , червея е като " dust in the wind" , както се пеe в една известна песен , и на моето петно просто не остава нищо. Тоест , няма петно. :roll:
Поглеждам към бетонния микс , който бях приготвил за метода...

Изображение

Хмммм.... Това изискано блюдо съдържеше три вида пелети (3 , 6 , и 8 мм) , плюс малко смелни топчета , плюс една шепа скълцани такива. С ножа , искам да кажа. 8) На половинки. :twisted:
Пелетите бяха дръпнали влагата от храната , и сега адски лепкавата смеска се беше первърнала в идеалната речна храна за едра риба..Почвам да мятам от нея , като другата , по-рехава и пълна с жива стърв я вкарвам между две "тапи" от тежката:

Изображение

На четвърто мятане платиките надушиха софрата , и за оставащите три часа все пак се получи добър риболов с малко над десет кила риба. Тва "after tax" , щото три яки платики бяха "декларирани" на някаква гадна закачка , която миналата седмица я нямаше , а сега ми скъса нервите , сума ти поводи , и сериозно подложи на изпитание възела на шок лидера... :evil:

Изображение

Обаче риболова приключва , а на мен не ми достига нещо... Кво става бе , Иване? Ааааа , да! Връх от пет унции? :roll: Куки 12 номер? :oops: Пет бели червея , кълване , от което подскача целия прът? Мдааа , груба раутъ.. :? Колхозна , просто. Ник'ъФ пуризъм! :cry:
Закопнял съм за оня , аристократичния фидер , да ви кажа. 8) Тънкото връхче , кълването , което не знаеш дали си видял , или ти се е сторилo. Византийски скимъри на тънък повод , за предпочитане - от 50 метра , на плитък гьол , да си скъсаш нервите. 8) И да се пръснеш от гордост , че си успял да хванеш две кила риба. По-точно , да я изстрадаш... :mrgreen:

Неделя: 8)

Изображение

:lol: :lol: :lol:

Мазохист? Аз?!? Естествено. :mrgreen: :mrgreen:

Обаче и тука имам експерименти за провеждане , така че...

Изображение

О , да метнал съм аз едно методче , как иначе... 8) Убеден съм поне 90% , че на тоя гьол на метод нищо не може да се хване , ма нали тва е рибарската душа - за останалитe 10 % живеeм ние..
Почвам с 30 грама далекобойна кошница , патерностер , и след малко засичам първата платичка. Кеф! Няма и 150 грама 8) :lol:
Следва втора , после...

Изображение



Ей! Така... въобще не се бяхме разбирали! :evil: Втoро таласъмче. Трето..пето...Не знам откъде се пръкна тая напаст , отдавна не бях хващал сомчета на езерото , обаче сега нямаше отърване от тях. :x Междувременно ...ми кълве на метода. :shock: 8)
Осем милиметра крил , кво очакваш да ти клъвне...айде и на метода тръгват сомчета.. :mrgreen: Решавам да опитам да вкарам яко жива стръв , с метода на чичо Боб . Операцията в картинки изглежда така:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Почвам да бухам червеи в несвяст , и сега кълването първо се разреди , после стана странно , почвам да правя фитки , и когато успявам да хвана виновника , се оказва едра каракуда. 8) Оттук сомчетата не че изчезнаха , но се разредиха , и улова стана шарен - платички и каракуди. Междувременно обаче имам рязко кълване на метода , и рибaта не е сомче....

Изображение

Хехеeee!! - няма и три месеца , откак съм "методист" , и вече успях да хвана шаранче. Баси машината! 8) :mrgreen:
После метода донесе и тази платика , и повече не сe включи.

Изображение

Общия улов - окoло седем кила :

Изображение
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 215 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от shaman »

Хехе.. а забелязвате ли как с нарастване на броя страници на темата количеството риба как и то нараства ? :tup: :tup: :tup:
--------------
http://www.starividri.org
koriolan
Мнения: 199
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 19:02
Риболов: спининг
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 713 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от koriolan »

Не само количеството, а и размера на рибите се увеличава ... :D :D :D
Поредния страхотен и полезен репортаж... :tup:
Аватар
outsider
Мнения: 2675
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 184 пъти
получил Браво: 4724 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

shaman написа:Хехе.. а забелязвате ли как с нарастване на броя страници на темата количеството риба как и то нараства ? :tup: :tup: :tup:

Превод : " Баси колkо време му отне на тва говедо да разбере къде и как да лови , че да хване някоя риба..."
:mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 215 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от shaman »

outsider написа:
shaman написа:Хехе.. а забелязвате ли как с нарастване на броя страници на темата количеството риба как и то нараства ? :tup: :tup: :tup:

Превод : " Баси колkо време му отне на тва говедо да разбере къде и как да лови , че да хване някоя риба..."
:mrgreen:
Нямах това предвид, но и така звучи добре :tup:
--------------
http://www.starividri.org
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от empar »

Просто вървиш към 500те 'улични битки' със стабилно и сигурно темпо!!! Адмирации и продължавай да ни радваш все така.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
outsider
Мнения: 2675
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 184 пъти
получил Браво: 4724 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Здррррасти....Нещо поза.бах темата :oops: , ама няма страшно - състезателния сезон практически приключи , и ще остане време да отиде човек и за риба.. :wink:
Уикенда накратко : тренировки и експерименти.

Първо , исках да изпробвам новата реколта кошнички от типа "Window feeder".Това с бързи стъпки се превръща в основната ми и най-любима хранилка , досега ми липсваха само по-малки по размер модели , но въпроса вече е решен 8) - 28 грама:

Изображение
Изображение

14-32 грама:

Изображение

Изображение

Исках да видя как се мята тва нещо с медиум фидер при ветровито време , и времето не ме разочарова :twisted: :

Изображение

Клипсовам на едни скромни и разумни 48 метра 8) - е , 14 и 17 грама вятъра ги отнася (обаче си стигам до клипса!) - 32-та грама лети като стрела , няма такъв кеф! :tup:
Оттам почваме голямото мятане на кошници , щото денят има и друга основна цел - да се овлaдeе най-после бързото давене на плетеняк при ловене на дистанция , в много плитък водоем. Щото нещо ми подсказва , че точно от тая комбинация - плетеняк , дистанция и плиткаш , няма да се отървем скоро.. :?
Гъмче , повод 0.08 , кука 18 - първата риба е едро канално сомче , после почвам да вадя платички от всякакъв калибър. Денят служи и за тестиране на един връх от Garbolino Booster ,2 ун , адаптиран за Престъна . Мислех , че няма да работи , обаче останах приятно изненадан...по едно време кълването се разреди значително - време да опитаме с боята , яко Литу в кошницата , и след малко кълването се посъживи. Дали беше от боята може да се разбере само при групов риболов , а аз бях сам , така че няма да прибързвам с гръмки заключения... Риболова почна с тва сомче...

Изображение

И приключи със сомче :

Изображение

:lol: :lol: :lol:

Изображение

Събота. Вятъра се е усилил до пълно безобразие :evil: , така че с Доминик сме се свили на завет на "зимния" гьол. И зимата тук вилнеe със сташна сила - не щото е чак толкова студено (а бе и топло не беше..) , а щото рибите са обърнали дебелия край - от към Доминик се чува мърморене и псуване под мустак : с връхче от половин унция карбон човека просто не може да види кълването! :shock: Чуква адски леко , и плюе.. Аз имам нещо за изпробване.... 8) :twisted:

Изображение

Изображение


... и се справям малко по-добре. :) Дори и с най тънкия връх (който е по-скоро половин унция , отколкото 1/4 :idea: ) , кълването е кошмарно - и тва с повод 0.08 И КУКА 20... :o :o
Седем на три за мен , по-измъчен риболов не бях правил от месеци.. :roll:

Изображение
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Popeye »

:tup: евала , май ще забравиш плувката /близалката да зема да извикам ВЕЕЕЕНКо ли ? :D :D :D
VIP sux !!!
Аватар
outsider
Мнения: 2675
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 184 пъти
получил Браво: 4724 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

8) Силно се опасявам , че посоката , която са поели нещата е необратима... айде , когато е за душата , щеката и мача още си важат , обаче на състезателно ниво догодина ще се участва в съсстезания по плувка само при липса на фидерни такива , и ако наистина си струва - уловите от сто грама за манш и секторите спечелени с половин кило риба имаха оправдание преди - когато не знаех , че има алтернатива....
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Венелин Радушев »

Бавно-бавно се прехвърляш на другият бряг, а там освен големите риби те чакат и не-дотам положителни неща, като добавяне към риболовното оборудване на палатки, походни легла, карп сак, дюшек, антибиотик, подвижен душ, химическа тоалетна, секс кукла и сериозни увреждания на черният дроб.... :lol:


П.С. А как ти завиждам за тия платики....
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Коце »

Екстра! :fish15:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Popeye »

Венелин Радушев написа:Бавно-бавно се прехвърляш на другият бряг, а там освен големите риби те чакат и не-дотам положителни неща, като добавяне към риболовното оборудване на палатки, походни легла, карп сак, дюшек, антибиотик, подвижен душ, химическа тоалетна, секс кукла и сериозни увреждания на черният дроб.... :lol:


П.С. А как ти завиждам за тия платики....
:lol: Венко , то последното е най- малкия проблем....вече чувам сигнализатори :lol:
VIP sux !!!
Аватар
outsider
Мнения: 2675
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 184 пъти
получил Браво: 4724 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Венелин Радушев написа:Бавно-бавно се прехвърляш на другият бряг, а там освен големите риби те чакат и не-дотам положителни неща, като добавяне към риболовното оборудване на палатки, походни легла, карп сак, дюшек, антибиотик, подвижен душ, химическа тоалетна, секс кукла и сериозни увреждания на черният дроб.... :lol:


П.С. А как ти завиждам за тия платики....
ГолЕма грешка. Фидера е просто по-съвършенна в евлюционно отношение форма на мач риболова 8) :mrgreen: , от който е произлязъл , и не води по никакъв начин към шаранджийския рибиолов - не и за нервак като мен , поне. Чакането два дни на едно кълване просто ми е чуждо до смърт - нотариално заверенo обещание да ми връчат , че като клъвне ще подобря световния рекорд за шаран с десет кила , не ми ли клъвне до десет минути , зарязвам сичко и тръгвам да скубя баби на късо. :twisted: :lol:

...секс куклата брюнетка ли е? 8) :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”