Щукариада 2015

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Plat1ka »

Вчерашния риболов в кратко резюме. Бях тръгнал за бели риби и следобедни щуки.

Щуките обаче не бяха на това мнение и още рано сутринта изгризаха опашката на най-добрия ми силикон. Заедно с това още 4-ри риби атакуваха силикона в краката ми и всичките се откачиха... ужас. :) Успях да провокирам само две бели риби да "тупнат" силикона но така и не усетих момента кога трябва да ги засека или просто само са що щтракнали без налапване.

Взех другата пръчка и кутийте с джърковете и газ да си отмъщавам на щуки. Да ама тия гадове излязоха по-хитри от колкото предполагах. Два бързи удара с повеждане без здраво закачане и една гламава щука преследваше до брега джърка и на 3 пъти замахва да го лапне и не го нацелва. После измятах доста неща но повече не се появи. Тамън започнаха да се прокрадват мисли на отказване когато на 3м от мен една пасмина се отвори зад джърка. Пръчката се сгъна и усетих приятната тежест. Рибата направи пълна програма, скоци, рънове, тръскане с широко отворена уста но в крайна сметка дойде при мен. Дължина 61см 2.0кг. Много красива риба с много добре оформени перки и бая силна. Вртатлето и беше дебело и плътно каот на борец.

Изображение

След нея нищо интересно на джърковете. Затова минах пак на силиконите но вече беше напекло и взех кутията с по-едричките воблери да търся комбинирано каквото дойде :) Обиколката започна като на два от воблерите реализирах две бързи дребни щучки.

Изображение

Ей това нещо глада е голяма работа. Тия риби нападат без всякакъв свян към размерите :)

Изображение


Имах и още 2-3 почуквания но нищо интересно. Стигнах до едно място с пясъчен остров под водата. Незнам защо реших, че около него може да има бели риби. Сигурно заради ситния уклей който играеше около острова. Сложиш силикон и заметнах директно отгоре му. Няколко дръпния и линията се изпъна и олекна. Пфф. Веднага ми стана ясно какво се е случило. Вадя и последния си силикон без опашка. Резнат точно до тройката. Леко се ядосах. Сложих веднага воблера и го пратих пак там. Един туйч, втори и лайта се сгъна на геврек. Със задоволство си казах на ум... ела тука са като се прайш :) Отново страхотна борба но този път с меката пръчка и 0.8 конец беше по-натупорчено. Радвам се, че здравия разум надделя у мен и бях сложил тъмнко метално поводче преди основната линия.

Това е рибата крадец на силикони.

Изображение

Но къде е воблера. Вероятно там където и опашката от силикона.....

Изображение

Много зъбата щука тоно 60см. Страхотен кеф. След това мятах още час и половина но нямах резултати и се прибрах.

Равносметката -3 силикона около 12-14 удара. Две хубави риби и няколко по-дребни и много емоция и усмивки.

ПС: Тази примамка силикона почва доста да ми харесва и ще трябва да и отделя нужното внимание тази година.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от stancom »

Fisherman66 написа: Станко да си каже кво изпусна..... :cry:
Абния си е абен :oops: изпусна щуката която търси от 30 години :twisted: беше над метър и предполагам над 10 килограма. Взе на Моска Сафир 10 грама, нетунингована. Удари на първото пробно хвърляне, на двайсетина метра. Бях застанал на един нос. Успях да я обърна като тръгна на вътре , грешка ! Успях и да я спра като опита да скочи, тук правилно. И не успях да я спра да се завре под едни клони до мен, но успях да я задържа под напрежение когато линията олекна. Помислих че или се е откачила, или е прегризала повода, Джаксън 6 килограма. Оказа се че е отворила карабинката :twisted: а аз зорлем я отварям като сменям примамките :roll: В същност при водене на джърк Стамболац след това също ми се отвори карабинката :? та ще се сменят. Иначе хванах една дребна на горния джърк и вдигнах още две на Оркла и на Риджи, които не уцелиха, всички удари бяха в брега.
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Д-р Флекс »

Изображение

Гладни са, мамка им ...
vitrinabg
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Ное 05, 2014 21:32
Риболов: спининг

Re: Щукариада 2015

Мнение от vitrinabg »

[quote="Fisherman66"]Айде и аз....

Съботно излетче на добре известно на всички място .....
Изображение

една убавица на тунингована Моска Сафир 7 гр. .... взе я на водене почти под повърхността близо до стърчащите от водата клечки на снимката по-горе....

Някой колега би ли споделил мястото на лични?
Аватар
pi4a94
Мнения: 1510
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от pi4a94 »

Oколностите на датската столица :)

Изображение

Изображение

Тегло неизвестно и см...
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
Shumolini
Мнения: 112
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 18:19
Местоположение: София
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Щукариада 2015

Мнение от Shumolini »

pi4a94 написа:Oколностите на датската столица :)
Ха така Саше! Покажи им на тия датски щуки как са мята, как са дърпа, как са вади.....една след друга :) :tup:
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Leo »

pi4a94 написа:Oколностите на датската столица.....
Сашко,какви са тия кефалски блеснички :roll:
Казах ти да използваш блесни като шамари и воблери като вибратори,за да те атакуват качествени риби
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Аватар
pi4a94
Мнения: 1510
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от pi4a94 »

Взимам бележка :tup: :fish15:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Щукариада 2015

Мнение от Мунчо »

И атакувай повече датските моми, ако питаш мен...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от quietriot »

Той бяга от тях били луди :-P

Sent from my C6902 using Tapatalk
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от empar »

...за луди не знам, ама са грозни като смъртта!!!
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от quietriot »

Бе аз нямам такова впечатление, ма щом казваш може да погрознели за 10 години

Sent from my C6902 using Tapatalk
gergi762
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 22:31
Местоположение: Плевен
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от gergi762 »

То с хубави,всеки може
Testis unos, Testis nullus
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Щукариада 2015

Мнение от Мунчо »

Ми... така като гледам работата, ще трябва явно да атакува датските момци... :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Itso »

Сакън, по-добре да си се върне на щуките.
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”