Модифициране на твърди лодки

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
koci1
Мнения: 157
Регистриран на: Пет Фев 12, 2010 17:36
Риболов: джигит
Местоположение: Първомай
дал Браво: 1 път

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от koci1 »

vestel написа:
gele kapaciteto написа:Евала Vestel :tup:
Сагата с бостъна ми хареса :lol: :lol: :lol: но како каза един МеН - " Нема начин да нема начин "
Космическия кораб си го направил , Мечове си имаш , значи си - " Истински Джедай "
Майтапа си е майтап , но новото си е ново - нема кво да се лъжеме :wink:
Имам една идея за теб , има едни щракандели които се монтират на V гумата кадето подпира лодката при лебедката , там принципа беше - когато удари лодката в нея , тя заключва автоматично , и няма смисъл на се разхождаш напред - назад при излизане . Не се сещам как се казва видеото , но го гледах некаде у Ю-тубето

Ако не е тайна - може ли да споделиш колко ти излезна новата лодка , и тунинга по нея барабар с работните часове - мерси предварително .
п.п. Тая конзолка ( емовата ) точно в тоя си вид , и според мен е опималния вариант за по малки лодки , и повече свободно място . :tup:
Отзад на пред :) конзолата ме впечатли много, особено като разбрах, че имам и избор на цвят, а и че стана готова за 4-5 дена .... ама нали сме адаши :wink:
Относно часовете ... спрямо ремонта на тримарана (три месеца - зимни) бе песен - за 12 дена я сътворих на 90% от последния им вид сега само донаждам някоя щуротия :D
От към финанси приблизително около 10к със всичко без сонари минн коти и двигателя, който свалих от тремарана и го моднахме на 30hp. В тази цена не влизат новите инструменти :wink: един прецизен циркуляр за дърво на Райдер със диск за алумин, Един комбиниран заваръчен апарат ЦО Аргон и електрожен със бутилка, количка и маска (китайче) - внесох си го от Немско, че тука цената е по 2 ... 99% от заварките ге правих със CO то ... въпреки, че много спориха, че не ставало ... става супер но да няма вятър иначе плюе и опушва заварката ... и още куп някой друг инструмент, но те не се броят ... остават за работилницата.
Бързата ключалка и аз я видях в Ютуба ... обих се да я търся, но така и не успях ... много прилича на тегличите на по-новите трактори, но те са по големи и тежки ... ходих гледах и бях намислил да мъча да сътворя нещо от сорта, но ми досвидя да си купувам фреза и струг :lol: :lol: :lol: а не ми се правеше от черно желязо, тази сегашната е от някакви делта планери, но само мога да откопчавам бързо ... закопчаването става на ръка. Ако намеря другата каде говориш за нея и лебедката ще изхвърля :wink:
Направил си я супер, кажи ми как модна двигателя, че и на моя му трябва малко сила. Меркурий 20 коня е , на 100 часа.
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater" onclick="window.open(this.href);return false;

кълвяло вчера и утре , ма днес неще
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от vestel »

koci1 написа:
Направил си я супер, кажи ми как модна двигателя, че и на моя му трябва малко сила. Меркурий 20 коня е , на 100 часа.
20HP - Обем: 351 cc
25HP - Обем: 526 cc
30HP - Обем: 526 cc

Няма как да стане според мен .... на моя му смениха TPS на стария беше 26мм отвора на новия 42мм по спомен (ако не се бъркам)
koci1
Мнения: 157
Регистриран на: Пет Фев 12, 2010 17:36
Риболов: джигит
Местоположение: Първомай
дал Браво: 1 път

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от koci1 »

vestel написа:
koci1 написа:
Направил си я супер, кажи ми как модна двигателя, че и на моя му трябва малко сила. Меркурий 20 коня е , на 100 часа.
20HP - Обем: 351 cc
25HP - Обем: 526 cc
30HP - Обем: 526 cc

Няма как да стане според мен .... на моя му смениха TPS на стария беше 26мм отвора на новия 42мм по спомен (ако не се бъркам)
:tup:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater" onclick="window.open(this.href);return false;

кълвяло вчера и утре , ма днес неще
koci1
Мнения: 157
Регистриран на: Пет Фев 12, 2010 17:36
Риболов: джигит
Местоположение: Първомай
дал Браво: 1 път

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от koci1 »

Една малка модификация. Изображение
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от max »

vestel написа:.................
Бързата ключалка и аз я видях в Ютуба ... обих се да я търся, но така и не успях ... ........
Ако купуваш за себе си , вземи една и за мен :D - http://www.cabelas.com/product/Boat-Bud ... 737479.uts
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от vestel »

max написа:
vestel написа:.................
Бързата ключалка и аз я видях в Ютуба ... обих се да я търся, но така и не успях ... ........
Ако купуваш за себе си , вземи една и за мен :D - http://www.cabelas.com/product/Boat-Bud ... 737479.uts
Закъсня :D .... взех по-скъпото ... видя ми се по надеждно

http://www.ebay.com/itm/171566220158?_t ... EBIDX%3AIT
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от max »

С това дето съм ти го пуснал си карах лодката над 1 година, продал съм и поне 15-20 бр. на клиенти. Не е имало никакво оплакване от тях. При мен работеше безотказно след нужната настройка.
Загубих го при транспорта на една лодка - от вибрациите се отпори цялата колона заедно с лебедката. Устройството не беше заключено защото не пасна на халката на лодката та си замина с лебедката и от тогава не съм внасял :twisted:
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от vestel »

max написа:С това дето съм ти го пуснал си карах лодката над 1 година, продал съм и поне 15-20 бр. на клиенти.
Мислех си, че аз съм първия който си качва по този (мързелив) начин лодката. Доста колесари съм заглеждал по язовирите къде съм ходил, до сега не съм видял някой да ползва този начин на пускане и качване ... всички пускат с въженце и после пак по същия начин, а при голяма вълна и страничен вятър си е хурка, а така я намъквам сам без чужда помощ.
beis
Мнения: 1031
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 13:44
Местоположение: Пазарджик
получил Браво: 3 пъти

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от beis »

Арна лодка си барнал Вестел. :tup:
koci1
Мнения: 157
Регистриран на: Пет Фев 12, 2010 17:36
Риболов: джигит
Местоположение: Първомай
дал Браво: 1 път

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от koci1 »

Изображение
малко модифицирана за комфорт.
Изображение
Изображение
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater" onclick="window.open(this.href);return false;

кълвяло вчера и утре , ма днес неще
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от vestel »

След 3 дена път от САЩ, 5 дена път от UK до БГ и 6 дена път в БГ :lol: джаджата пристигна благополучно. Монтажът и регулирането 10 мин. .... в петък ще я пробвам на вода как ще се справи със посрещането и захвата :wink:

Изображение
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от max »

Ако си настроил правилно височината няма да имаш проблем :tup:
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от max »

Започнах един проект който може да ви заинтересува. Ще поствам по нещо и тук но основно пиша в ФБ - Toruk Makto fishing boat

Започвам с проектирането и в последствие изработката на T-top или казано по народному тента, но малко по "американска" Идейният проект е вдъхновен от подобни снимки:

Изображение

Изображение

Ето проекта :

Схема за разположение
Изображение

Изображение

Макет
Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”