Щастливият воблер:)

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от empar »

Взимането на риба трябва да става само според законово установените норми. Безграничната българска простотия няма какво да я коментираме. Мен са искали да ме бият, защото пускам риба, така че въобще не им се впечатлявам...
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от Веско »

empar написа: Разбира се, има случай, в който съм по-склонен на убия човек, отколкото риба, но не е нужно да се правим на прекалени светци.
Някои не "се правим"....това е начинът ни на живот, такова е разбирането ни за риболова и отношението ни към рибите. А тия, които "се правят"... дано докато ядат "пуснатите" за пред форума риби осъзнаят колко са жалки :lol: :lol: :lol:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от empar »

Веско написа:
empar написа: Разбира се, има случай, в който съм по-склонен на убия човек, отколкото риба, но не е нужно да се правим на прекалени светци.
Някои не "се правим"....това е начинът ни на живот, такова е разбирането ни за риболова и отношението ни към рибите. А тия, които "се правят"... дано докато ядат "пуснатите" за пред форума риби осъзнаят колко са жалки :lol: :lol: :lol:
Под правене на светец нямах в предвид да лъжем съфорумците, че пускаме риби, а да ги прибираме. Светец не се става с пускане на риба. Попитай някои божи човек. :lol: Когато ви се хапва риба, вземете си, стига всичко да е в норма и популацията на съответния вид на съответното място да не е нищожна, почерпете се с приятели, разкажете им за улова и се радвайте на живота...това имах в предвид. Дилемата пред колегата е била на водоем, които и без това е силно обезрибен и аз също бих пуснал всяка риба, дори да умирам от глад. Аз тази година от спининговия си улов съм изял точно един костур, защото всичко останало са кефали, които за мен са по-ценни същества от хората.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Този излет се пуснахме по брега и решихме да се с уговорката които намери активни риби да се обади на другия:) Нещата отиваха на двойно КАПОчино без захар, звъннах на колегата беше хванал едно костурче на воблер на jaxon на който ще специално внимание в друга тема. Закачих някакво голямо водорасло което изплаши доста дребни рибки и сякаш нещо ги подгони смених 4,5 примамки(блесни, воблери, силикони), но нищо!Обърнах се на другата страна и чух плясък зад гърба ми, обърнах и видях водни кръгове до един голям камък сложих LC shortbill-a, но този път зеления, че до преди малко мятах със сребристия. С първото мятане веднага след като минах покрай камъка последва удар малко плясъци и излезна ей това щукле:)
Изображение
това е зеления брат на щастливия воблер, който е хит в моята кутия тази година.
Исках да имам по ярък цвят от него тип FT, но имаше само този зелен лимон в който силно се съмнявах, че ще хване риба и даже бях говорил с бг воблеростроител да ми направи черни райета и оранжев корем:)

Изображение

но след това хванах риба и се отказах да го тунинговам оказа се уловист цвят

Изображение

последва дълга фото сесия, защото знаех, че така или иначе друга риба няма да хвана поне да направя яки фотки да се кефят колегите:)

Изображение

щрак щрак и обратно във водата

Изображение

Но втори удар имаше бясни аванси разви 145 метра и едвам го докарам до брега да я снимам личен рекорд:) ето и снимката:

Изображение
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от Павел Иванов »

Браво ! Станал си майстор на Пънча ! Такъв добър риболов , като твоят от 24ти , там , си е инцидент направо :D
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Застуди и рибите станаха много по-трудни, мисля да извадя прашлясалите пъстървови примамки и да почвам пъстървите по платените сезона на платената любов започна:) Намерих клипа на пуснатата щука C&R https://youtu.be/_rC3ee7HXfs
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Дойде времето когато 2 или 3 пъти в годината се отдавам на платената любоФ с тлъсти американки циганките(карагьоза) си ги пазя за пролетта:)
Изображение
Понеже около София ''няма'' платени с пъстърва запрашихме към Пернишко.
Николай Гамизов искаше да му покажем някои друг трик, понеже му бях казал, че като не искат пъстървите да пуска клатушката до дъното и да придърпва леко с върха нагоре.Взел, че хванал няколко по този начин като на нищо друго не искало и реши да дойде с нас да се научи на някои друг трик:)
Изображение
Пристигаме на гьола пъстърви били пускали петък било е сеч, но ние сме в събота ще ловим редки и трудни риби:)Първата я хвана Ники, май ние ще се учим от теб му казах след час мятане бам пак той хвана повдигаше духа на групата.3 часа по-късно беше хванал 4 дори и тези които бяха там на стръв от 5 часа нямаха толкова бройки пъстърви:) Аз нямах удар, а на Аделин му удари нещо голямо което му сгъна въдицата поведе го 10 метра и се откачи.
Изображение
Сложих GTbio leech 5gr. която вече я няма в цяла София незнайно защо? На 10-тото мятане удар, обаче аз съм още в щукарски режим, при засичането излетя на половин метър над водата изхвърча някаква част от главата и се откачи.Финеса и лайт риболова никога не ми е бил силна страна, удари още една и се откачи до брега.Рибите бяха малки обаче се мятаха като гълъби преметачи:)
Изображение
След като минах на клатушки успях да хвана 3 американки, преди това мятах само на воблери без никакъв успех.
Аделин хвана една направен от него воблер:
1- ръчна изработка ADI lures, 2-блесна GTbio 2,5 и 3-Silver Bream цвят за хомосексуални пъстърви :)
Изображение

Изображение

Риболова погледнат от месарска гледна точка

Изображение

Определено беше деня на клатушките GT-bio-to се представи най-добре.
Другия път пак ще вземем колегата Ники да ни отсрами и да ни научи как да не останем капо на платен гьол:)
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Реших да направя един 2 часов излет от рано сутринта за щуки в студа.
След като имах 1 неуспешен излет в който ползвах първо метален повод след което го замених с 0,50 флоурокарбон и пак нищо.Този път реших да рискувам с 0,32 и по-малка карабинка, 2 часа мятане без да видя никакво движение.

Изображение

Бях решил да взема минимално количество примамки този излет, две малки кутии в джобовете и беж.
Водата беше ледена и кристално бистра реших да експериментирам с воблер с неутрална плаваемост с дълги паузи между 5-10 секунди.
Изображение
Резултата не закъсня на 5-6 метра от мен видях как се подава една грозна муцуна от папура, воблера застина на около 40-50 см от нея.

Изображение

Гледаше го умно реших да не правя резки туичове за да не се изплаши или усети измамата, затова обрах максимално влакното и чукнах с пръст два, три пъти по бланката така, че ShortBill-a да трепне.

Изображение

атакува стръвно и захапа воблера отзад

Изображение

след кратка борба изкарах рибата и се почна една фото сесия под вода, над вода, във въздуха само квадракоптер не носих с мен и нея снимах от птичи поглед :):):)

В случая голяма роля изиграха и очилата с тях проследих всичко което направи кефа двоен

Изображение

Изображение

Изображение

След снимките пуснах рибата и реших да се върна на същото място пак със същия воблер цвета беше bait fish silver този път лайма се изложи.
Изображение
С първото мятане на пак с големи паузи 5-10 секунди излезе втора пак същия размер, директно се изстреля на пауза. Атакува стръвно захапа и го изплю за секунди за по малко от секунда. След това веднага сложих силикон 10см с 2 грама глава проследи го до брега на него атакува видя ме и се изплаши така приключих риболова доволен с измръзнали пръсти от подводните снимки поне станаха добре предвид мрачното време:)

Изображение
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

До година по това време пак ще я меря, 100% ще е килограм +
https://www.youtube.com/watch?v=hGkS9Ns ... e=youtu.be
Аватар
Тюлена
Мнения: 193
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 21:54
Местоположение: София
дал Браво: 16 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от Тюлена »

mi6istiaaa написа:До година по това време пак ще я меря, 100% ще е килограм +
И по-догодина да я премериш :tup: Много хубави репортажи.
Вземете само спомени,оставете само стъпки.
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Задължително :fish15: ще я хвана, мерси надявам се и за напред да има какво да споделям, че времето ми последните месеци ми се е скъсило до половин ден в седмицата:)
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 357 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от MapuaH »

Много хубави репортажи! Поздравявам те и ти пожелавам все така успех и за напред :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Благодаря! :D
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Разходка в гората с елементи на риболов:)
Тръгнахме по-тъмно минусова температура мъгла едвам намерихме мястото.
Изображение

Изображение

Водачите и влакно замръзваха кой да предположи, че при минусови температури става така и да си смени плетеняка с монофил.
Студ и красива природа само рибите липсваха почнах да ги търся на силикон, но без успех.

Изображение

След 1 час ''духане'' на водачи реших да заложа на сигурно сложих mepps syclops на 5-тото мятане блесната нещо се оплете, но като се приближи към брега забелязах, че е щука която не беше разбрала че се е закачила.

Изображение

Извадих гордо електронното кантарче за 3$ което чаках 2 месеца и 10 дена от Аliexpress.Нямах търпение да го пробвам на риба, закова на цели 200гр. след 10 мин. и колегата хвана една мернах я и нея завидните 150грама:)

Изображение

Харесах си едно малко каналче тъкмо да метна и чувам хаххаха сега остана да извадиш и риба от тая вада, така и стана с първото мятане с яркото зеления SB се хвана това щукле, избяга преди подводните снимки.

Този път бях решил да взема само най необходимото, а да не мъкна куфар с 5 кила примамки

Изображение

Пак сработи добре но и местата бяха плитки до 1 метър дълбочина

Изображение

Сложих отново Меpps-a и точно преди да извадя едно щукле се спусна и го сръфа, но не успя да се убоде. Реших да не рискувам със същата примамка сложих Шорт бил-а метнах го и направих пауза точно на мястото дето се изстреля преди малко.Атакува отново и се закачи този път:)

Изображение

Водата беше ледена и някои от гьолчета бяха полузамръзнали

Изображение

Много приятна разходка се получи в добра компания пък и всеки хвана по някоя риба макар и че най-едрите бяха 200 грама:)
Аватар
korni90
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 11:24
Риболов: Спининг
Местоположение: Перник
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от korni90 »

Много готино място !
Поздрави за излета :)
Our spinning club "Cherry team"
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”