Помощ от препатилите

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Iso
Мнения: 2064
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 492 пъти
получил Браво: 695 пъти

Помощ от препатилите

Мнение от Iso »

Драги колеги, след като цялата 2015г. се ядосвах с некадърни, самозвани майстори си мислех, че от месец вече мога да си отдъхна от проблемите. Но възникна нов проблем. Ново изградената ми отоплителна инсталация с газово котле, предвидена за работа с природен газ поради това, че не се знае кога ще има достъп на природен газ до адреса ни реших да се топля на пропан-бутан. Смених дюзите на котлето с такива за пропан-бутан и всичко беше точно до момента когато стана по-студено и се наложи да увелича степента на отопление. Въпреки, че терасата на която е котлето и бутилката е остъклена със стъклопакет и алуминиева дограма бутилките започнаха да замръзват и котлето отчита грешка - няма приток на газ. Въпросът ми е какво да правя, за да няма прекъсване на процеса и да не пълня полуизпразнени бутилки?
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Алеко
Мнения: 11060
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 761 пъти

Re: Помощ от препатилите

Мнение от Алеко »

Няма ли възможност да вкараш бутилката в стаята?
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Помощ от препатилите

Мнение от babydoctor »

Алеко написа:Няма ли възможност да вкараш бутилката в стаята?
Това е бая самоубийствено...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Помощ от препатилите

Мнение от esox22 »

Да е самоубиииствено, колко да е такова. Нали газовите бутилки ги вкарват е в печки за жилишни помещанеия. При добри маркучи и връзки, ако няма куче да ги нагризе и са защитени , не трябва да има проблем.
А аз като посвърши гаста и падне налягането , слагам бутилката в леген с гореща вода и тя тръгвам - било опасно..
Пък ей ме на - още съм жив :lol: :lol:
firepd

Re: Помощ от препатилите

Мнение от firepd »

esox22 написа:Да е самоубиииствено, колко да е такова. Нали газовите бутилки ги вкарват е в печки за жилишни помещанеия. При добри маркучи и връзки, ако няма куче да ги нагризе и са защитени , не трябва да има проблем.
А аз като посвърши гаста и падне налягането , слагам бутилката в леген с гореща вода и тя тръгвам - било опасно..
Пък ей ме на - още съм жив :lol: :lol:
Не е хубаво да дърпаш зорлем за опашката ония с рогата :!:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Помощ от препатилите

Мнение от babydoctor »

Точно такава бутилка гръмна 70-тте под нас. Студентката учи за изпит в кухнята, хазайката турила да вари боб. Добре, че извикала мацката на телефона в хола и тогава гръмнало. Троен прозорец с все черчеветата го беше метнало на 4-5 м. в градинката, а вътрешнете балконска врата изкъртена и залепена за външната. Мацката трябваше 2-3 месеца след това дая успокоявам...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Помощ от препатилите

Мнение от esox22 »

Така е, така е , но аз и съм внимавал в часовете по физика. Гаста и ел. тока са опасни само при неспазване на правилата за експлоатация. Затова първо те трябва да се знаят. Затова и в училище учат как се ремонтират разклонители и какво е бушон.
Когато се пърли прасе зимата , често топлят така малките бутилки с което опасно качават налягането на гаста.
Дори и като се правят глупости трябва да се мисли, че после връщане няма.
Най добре е да се изкаже специлист по въроса или да се чете в бг мама - те обикновено знаят всичко :lol:
bethoven
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 11:29
Риболов: фидер и мач
Местоположение: София

Re: Помощ от препатилите

Мнение от bethoven »

Iso написа:Драги колеги, след като цялата 2015г. се ядосвах с некадърни, самозвани майстори си мислех, че от месец вече мога да си отдъхна от проблемите. Но възникна нов проблем. Ново изградената ми отоплителна инсталация с газово котле, предвидена за работа с природен газ поради това, че не се знае кога ще има достъп на природен газ до адреса ни реших да се топля на пропан-бутан. Смених дюзите на котлето с такива за пропан-бутан и всичко беше точно до момента когато стана по-студено и се наложи да увелича степента на отопление. Въпреки, че терасата на която е котлето и бутилката е остъклена със стъклопакет и алуминиева дограма бутилките започнаха да замръзват и котлето отчита грешка - няма приток на газ. Въпросът ми е какво да правя, за да няма прекъсване на процеса и да не пълня полуизпразнени бутилки?

Колега, същия проблем го имах.
Решението е просто. Отиваш до някой център по кръвопреливане и на някой санитар се примолваш за транспортна кутия от кръвна плазма. Това е стиропорен кашон с дебелина около 5 см.
В малкия размер поставена на тясната страна - капака идва отпред - влиза точно една бутилка. В големия влизат две спокойно. Правиш лек прорез с макетно ножче на капака, да минава маркуча и си ок. Няма мръзнене, няма нагряване....изолация :-D
Мъжът е способен два часа да седи без да мърда и да гледа плувката, а да почака пет минути, докато жена му се облече не му стигат нервите!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Помощ от препатилите

Мнение от babydoctor »

Може да има и друго, но това е най-разумното предложение досега. :tup:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Помощ от препатилите

Мнение от Plat1ka »

А пък можеш и сам да си направи подобна кутия не е никак трудно материялите ги има във всеки строителен магазин.
bethoven
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 11:29
Риболов: фидер и мач
Местоположение: София

Re: Помощ от препатилите

Мнение от bethoven »

Може и сам ,но.....
Кутиите са от някакъв много сбит и трудно чуплив стиропор, не като този по магазините. Доста издръжливи са, ползвам ги и лятото по гьоловете, супер хладилни кутии :lol:
Мъжът е способен два часа да седи без да мърда и да гледа плувката, а да почака пет минути, докато жена му се облече не му стигат нервите!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Помощ от препатилите

Мнение от babydoctor »

Предимството на предложението на Пепи е, че може да си ги направи 2-3 и колкото иска слойни, а с малко повече труд и с въздух между тях, тогава и в Сибир ще издържат...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Помощ от препатилите

Мнение от Павел Иванов »

Плътността на стиропора е право пропорционална на теглото му при м3 . Демек търси по-висок клас стиропор , стирудур и пр. , и е готов :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Iso
Мнения: 2064
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 492 пъти
получил Браво: 695 пъти

Re: Помощ от препатилите

Мнение от Iso »

Такаааа, изчетох всички постове, но решението е друго. Това, което разбрах е че при по-бързо изпаряване на пропан-бутана (преминаването му от течно в газообразно състояние) се приема топлина и се получава охлаждане на бутилките. Това води до замръзване на вентилите и спира да протича пропан-бутан. В бутилката има газ, но той не захранва горелката. Решението е да си закупя http://izobul.com/product/254/podgryava ... -gs-1.html" onclick="window.open(this.href);return false; което аз няма да направя поради финансови причини, или да захраня котлето с две бутилки едновременно. В този случай скоростта на падането на налягането ще е двойно по-малка, следователно няма да си стига до замръзване на вентилите.
Ако направя изолация на самата бутилка тя ще замръзва по-бързо отколкото, когато е не изолирана. Всъщност замръзването идва от самия флуид, а не от околната среда. За пояснение котлето ми е на източна тераса, остъклена с PVC дограма, с изолирани медни тръби.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
galenik
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 19:23
дал Браво: 100 пъти

Re: Помощ от препатилите

Мнение от galenik »

Друго решение е чист пропан той трудно замръзва.ползват го при кемперите за отпление.погледни в фирма хидролифт.весели празници!
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”