С мисъл за увеличаване възможностите,успехите на риболовеца

Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

С мисъл за увеличаване възможностите,успехите на риболовеца

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

Изображение

Phantom Softail 8" 130гр
По принцип на пръв поглед нищо ново ,познатото много високо качество но с една много малка но много съществена подробност :shock: :D

Изображение

И на 8" и на 6" има малък отвор в корема точно където е центъра на тежеста с цел допълнително утежняване.Досега доутежнявахме с лепещи утежнения които немогат много пъти да бъдат разлепвани и залепвани според ситуацията.Тук са монтирали много малка втулка с резба и честата смяна на различни утежнения става много бързо.Мога колкото си искам на ден да сменям утежнения в зависимост от предвижването и желанието за бързо облавяне на ями с големи разлики в дълбочините.И по принцип много са малко джърковете които работят правилно на по голяма дълбочина,повечето колкото и да ги пускаме до дъното при започването на проводката бързо излизат на техния си хоризонт на действие зададен от производителя.За мен това е голямо предимство при облавяне на дълбочини от порядъка на 7-8-12метра ,още една много бърза и различна алтернатива на големия силикон за много дълбоки перспективни места.

Изображение

Да обаче не съм разбрал че на новите партиди правят това и не съм търсил оригинални утежнения с винт различни грамажи . :(
Старите нямат тези възможности

Изображение

Нама как обаче да не го побългарим за нашите нужди :mrgreen:
Болтче от щепсел и оловна лента за изрязване на грамажи които ми трябват и би понесъл джърка и сме готови.Сега в най големите жеги ,най големите стоят на хладно и пасуват и нещо ще мине в техния обсег на действие а не само да се надяваме на супер активна че ще се вдигне от голяма дълбочина.В студено време ще е още по интересно когато чакат до последно на сигурно близка и едра плячка :D

Изображение
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Fat Head Killer
Мнения: 334
Регистриран на: Пет Ное 15, 2013 1:03
Риболов: Спининг
Местоположение: (България) –Франция
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 1 път

Re: С мисъл за увеличаване възможностите,успехите на риболов

Мнение от Fat Head Killer »

:tup:
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: С мисъл за увеличаване възможностите,успехите на риболов

Мнение от Itso »

Тази резбичка има и друго предназначение - да си сложиш джърка на едно стативче, от тези за сапунерките и смартфоните, да си го връткаш и да му се любуваш от всички страни, когато не ходиш за риба :P
Браво, че раздвижи подфорума :idea:
Това е идея и за нашите воблеростроители :)
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: С мисъл за увеличаване възможностите,успехите на риболов

Мнение от Мунчо »

Евала, момци! Не мога да не призная, че естетиката живее във вас, дорис тези "бухалки"!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Хариус
Мнения: 2405
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: С мисъл за увеличаване възможностите,успехите на риболов

Мнение от Хариус »

ЧНГ джъркариииии! Как е? Растат ли джърковете? :lol:
Понеже така и така съм болен по празниците и се чудя какво да правя, реших да се позанимая малко с една идея, на която отдавна й се каня, но все не оставаше време да я завърша. Много се чудих къде да пусна този пост и сметнах че тази тема е най-подходяща.
И така, представям ви "възраждането" на един Бъстър, който ме разочарова с некачествената си изработка, или по-точно покритие.
Оригинална визия на примамката:
Изображение

Ето на какво приличаше този Бъстър след 3 риболова и около 7-8 риби зад гърба си:
Изображение

Последва яростна интервенция с нож и два размера шкурка, и резултата беше:
Изображение
:D

Много се колебах дали да се опитам да върна първоначалната визия на примамката, защото ми харесва, но реших че това ще е прекалено голяма играчка. Затова, залепих фолио върху фабрично издълбаните люспи, сложих от скъпите очи, аерографче, лакче и те така... Заложих на визия, комбинираща естествено с атракторно, д'ет се вика: "с мисъл за увеличаване на успеха на риболовеца" :wink: . Аз лично съм доволен от резултата и мисля че ще работи не по-зле от преди, даже се надявам да е по-добре.
Изображение

Има забележки, но в случая не съм гонил перфектност.
Който му се занимава, може да опита, не е трудно!

Успех :tup:
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: С мисъл за увеличаване възможностите,успехите на риболов

Мнение от Itso »

Гена, станал е по-добър отпреди :D
С това червеничкото много ми допада, пази го, че е готов да бъде отнесен от някоя седмица, примерно :fish15:
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: С мисъл за увеличаване възможностите,успехите на риболовеца

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

Още едно супер успешно тунинговане от Гената и от мен ,това е оригинала :

Изображение

Последва пробиване на точното место в задната част отдолу и добаве на допълнителна тройка ,залято където трябва със смола и добавяне от мен на силикон отзад.

Изображение

Този джърк позволява това защото формата е изтънена ,тежък е и силикона не го спъва ,пропадането е със силни поклащания което е много важно в комбинация със качествен силикон който не бива да престава да работи нито в проводката ,нито в паузата (изключително важно )
Джърка остана устойчив и без промяна при всякаква проводка .Резултата е ясен

Изображение

А при водене с по дълги паузи полудяват и поглъщат мощно

Изображение

Приготвил съм още един за тунинговане ,Гената ще го обработи но е по особен със малко специфична дейност но за него като стане и след тестовете ще пиша
Приготвил съм и един чудовищен дайвер 12" да поиграе триона но все не мога да го прежаля :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: С мисъл за увеличаване възможностите,успехите на риболовеца

Мнение от Itso »

Прежали го тоя трион най-после :lol:
Гената се е справил блестящо, ще взема да му намеря и аз работа :P
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
VBK
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 13:11
Риболов: спининг
дал Браво: 25 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: С мисъл за увеличаване възможностите,успехите на риболовеца

Мнение от VBK »

Няма смисъл да режете воблерите.Просто заменете задната тройна кука с двойна - на която е монтиран силикона.Пробвал съм го и работи.
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: С мисъл за увеличаване възможностите,успехите на риболовеца

Мнение от Itso »

Все пак това не е воблер, а 30-сантиметрова цепеница :lol:
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: С мисъл за увеличаване възможностите,успехите на риболовеца

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

VBK написа:Няма смисъл да режете воблерите.Просто заменете задната тройна кука с двойна - на която е монтиран силикона.Пробвал съм го и работи.
За рязането става въпрос за това :

Изображение

Нещо явно наште щуки леко се страхуват и го мисля от къде триона може да заиграе :mrgreen: ,но втора година се въздържам защото подобно нещо може да сработи дори само веднъж но да донесе супер трофей :fish15:

А по принцип за това което говориш няма проблем да се сложи директно силикона на тройката или двойка без да се прави нищо друго по джърка като дупченето и добавянето на нова тройка на корема ,но това което казваш е по подходящо за джъркове които не са чисти глайдери ,а пулбейти или дартери като Salmo Fatso и Zam Z Tail .За глайдерите най добре сработва твърдата връзка между силикона за джърка и то при условие че съотношението на силикона трябва да е 1/3 максимум спрямо 2/3 за джърка за да не го спъва да запази своите качества .При другия вариант за който говорех за пулбейти и дартери може всичко ,дори може силикона да е по голям от тялото ако е много качествен и са по лесни за водене ако не се търси нещо по особено от тяхното поведение . :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
VBK
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 13:11
Риболов: спининг
дал Браво: 25 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: С мисъл за увеличаване възможностите,успехите на риболовеца

Мнение от VBK »

Даа това на снимката си е кютук отвсякъде :) Но не мисля че размера му ще уплаши голяма щука.Проблема ми се струва че е другаде.Аз ползувам дайвер 18 см със силикона и пак нямам удар на него. Дайверите нямат агресивна игра .И според мен затова не предизвикват атаки на нашенските щуки.
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: С мисъл за увеличаване възможностите,успехите на риболовеца

Мнение от Itso »

Щуките не винаги търсят агресивната игра. Може би това, че нямаме или имаме малко удари се дължи и на факта, че използваме дайверите по-малко и като че ли ги забравяме или не им се доверяваме толкова, особено когато другите примамки работят добре.
Аз тепърва мисля да се позанимавам с тях повече :)
Твоят какъв е?
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: С мисъл за увеличаване възможностите,успехите на риболовеца

Мнение от Владимир »

:fish3:
Itso написа:Щуките не винаги търсят агресивната игра. Може би това, че нямаме или имаме малко удари се дължи и на факта, че използваме дайверите по-малко и като че ли ги забравяме или не им се доверяваме толкова, особено когато другите примамки работят добре.
Аз тепърва мисля да се позанимавам с тях повече :)
Твоят какъв е?
А,може би и рибата ни е малко във водоемите...
Руснаците и на МДЖ хващат риби 3-7кг....
Щуката е намаляла навсякъде в БГ.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Публикувай отговор

Обратно към “Джъркбейт”