Въпрос за електронен фиш

Разправят, че не всичко било риболов.
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Въпрос за електронен фиш

Мнение от lubobg »

Въпросчето ми е към запознатите.
След колко време идва при положение че нарушението е в София а аз съм от Плевен?
Питам защото доколкото знам щеше да стартира някаква нова система и да идват снимките до около месец.
Не като преди глобата да идва 7-9 месеца след нарушението.
Дали е заработила?
Аватар
Markony
Мнения: 2007
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Въпрос за електронен фиш

Мнение от Markony »

Фиш или акт, щото, ако е фиш, плащаш до седмица по банков път и после го превръщат в акт?
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Въпрос за електронен фиш

Мнение от lubobg »

Ами честно казано не знам.
Да опиша ситуацията.
В средата на декември идвах до летището и точно където свършва магистралата намалям малко и следват занаци много близо един след друг като последния беше 60.
Тамън го подминавам и патрулката стоеше до Джъмбо с лице към мен.
Никой не излезе да ме спира.Явно снимаха.
Вече мина един месец пък нищо не е дошло.

Иначе това беше скоростта на цялата колона.След мен също никой не спряха.

Колко време срока за плащане на такава глоба за да се ползва 30% отстъпка?
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Въпрос за електронен фиш

Мнение от Д-р Дулитъл »

Божа рзбота...все пак сме в България.Бил съм свидетел,че е идвал след 2-4 месеца,в следващия случай след 9 дни,след това след 20 дни.
Общо взето пристъпваш веднага и си плащаш да хванеш отстъпката.И си плати като поп чрез отиване в банката,като си запазиш платежното...с подписче и мокро печатче.И си го пазиш дълго време...
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Въпрос за електронен фиш

Мнение от Plat1ka »

Аз да ти кажа мисля, че нищо няма да ти дойде. Тези там седят с нормален радар. Не са те спряли вероятно защото сте в колона и е рискво а и не им се занимава за 10км превишена. Виж пробвай да минеш със 70+ и е видиш как излзиат и двамата и спират цялото движение за да те цакнат. Пред мен един път изкочи така един та ми изкара акъла за да спре някакъв в крайна лява лента които се беше засилил.
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Въпрос за електронен фиш

Мнение от Д-р Дулитъл »

Plat1ka написа:Аз да ти кажа мисля, че нищо няма да ти дойде. Тези там седят с нормален радар. Не са те спряли вероятно защото сте в колона и е рискво а и не им се занимава за 10км превишена. Виж пробвай да минеш със 70+ и е видиш как излзиат и двамата и спират цялото движение за да те цакнат. Пред мен един път изкочи така един та ми изкара акъла за да спре някакъв в крайна лява лента които се беше засилил.
Абе може и да не е така...За конкретното място не съм сигурен,но вече май само радар няма никъде,всички са в комплект със камера.Като на място могат да те спрат и да те обезкостят,или да ти дойде после фиша по пощата.
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Въпрос за електронен фиш

Мнение от valeri hinkov »

lubobg написа:Ами честно казано не знам.
Да опиша ситуацията.
В средата на декември идвах до летището и точно където свършва магистралата намалям малко и следват занаци много близо един след друг като последния беше 60.
Тамън го подминавам и патрулката стоеше до Джъмбо с лице към мен.
Никой не излезе да ме спира.Явно снимаха.
Вече мина един месец пък нищо не е дошло.

Иначе това беше скоростта на цялата колона.След мен също никой не спряха.

Колко време срока за плащане на такава глоба за да се ползва 30% отстъпка?
Така както я описа ситуацията най-вероятно няма да ти дойде нищо!
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Въпрос за електронен фиш

Мнение от lubobg »

Честно казано не знам с колко съм карал.Не е със 70 км. със сигрност
След като видях че никой не излиза от патрулката погледнах в огледалото за обратно виждане да видя дали след мен някой ще спрат.

При знак 60 или влизам в графата от 20 до 30 км. или от 30 до 40 км. За първото нарушене е 100лв. глоба да второто нарушение е 150лв.

В Плевен камерите за скорост които ви чакат извън града са настроени да снимат на +23 км.
Гледат само по едрото.
Това е достоверна информация.
Да не би за софийските стандарти 100лв. да не са пари?
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за електронен фиш

Мнение от Станимир »

Ако не си видял табела с картинка на камера (не ми се търси сега, но ако си активен шофьор - наслагани са преди стационарните камери) НЯМА снимка. Накараха ги да слагат такива и преди колите с мобилните камери, много са ми смешни като ги видя да измъкват преносимата табела от багажника на Астра-та като се курдисват на Симеоновско шосе :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Въпрос за електронен фиш

Мнение от Младен Маринов »

Приятел, на твоята ситуация се вика "гузен негонен бяга", специалистите му казват "параноя". Така както си описал ситуацията трябва да бъдеш сигурен, че никой не се е трогнал от твоето присъствие в София. Бъди сигурен - не си сниман. Карай си колата спокойно и дишай свободно.
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
niki23
Мнения: 210
Регистриран на: Пет Май 13, 2011 16:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 6 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за електронен фиш

Мнение от niki23 »

я хвани прочети за давностните срокове та ако дойде по късно да знаеш кога имаш право да обжалваш, след като те се бавят
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Въпрос за електронен фиш

Мнение от Младен Маринов »

niki23 написа:я хвани прочети за давностните срокове та ако дойде по късно да знаеш кога имаш право да обжалваш, след като те се бавят
Остави човека, не го шашкай. Това ми е ежедневният маршрут напът за работа и там ако не редовно, то често има патрулка която в най-общия случай си убива работното време. Скоростта с която всички карат е не по-малка от 80 км/час.
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Въпрос за електронен фиш

Мнение от Vid »

Имай и в предвид, че когато се движиш плътно в колона или с друга кола се движи успоредно в съседната лента, камерата не може да те снима.. Т.е. тя си снима, но на снимката не може да се определи коя кола точно е превишила скоростта и обикновено тези снимки отиват в кошчето за боклук.
Това не е съвсем така при стационарните камери, кои са поставени на по високо..

Инак, не зная да има срок за издаване на фиш, зависи от натовареността и обработката, дали имат и налична ксероксна хартия и пр.. :D
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Въпрос за електронен фиш

Мнение от babydoctor »

Дишай спокойно, тук камерите са настроени на +15 км., освен това в колона няма как да те хванат, та дори и само 2 коли да сте...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
делчо
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 16:41
Риболов: на дъно

Re: Въпрос за електронен фиш

Мнение от делчо »

с тези камери ,не знам точно как стоят нещата ,но преди време ме спряха за превишена ,със мобилна камера,и писаха акт на място.тогава по медиите бяха казали че е било спряно сниманито с камери ,но после от началниците в кат обясниха че се отнасяло само за стационарните камери.не можеш да ги разбереш кое как е.сега как е положението ,със мобилна камера имат ли право да те спират или всичко е по ел .път????
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”