Министерство на туризма готви тотална забрана за къмпингуване сред природата

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Министерство на туризма готви тотална забрана за къмпингуване сред природата

Мнение от hobby »

Колеги, след като ни забраниха да къмпираме на диво покрай морето, сега ни готвят кюляфа и за вътрешните водоеми. Министерството на туризма е на път да прокара закон за тоталната забрана за бивакуване на открито. Това е абсурдно и касае всинца ни. Може би е време да излезем масово по улиците?!
http://www.dnevnik.bg/zelen/2016/03/12/ ... a/?ref=rss
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Hristo_Golov
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Юли 27, 2005 18:36
Местоположение: Петрич
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Министерство на туризма готви тотална забрана за къмпингуване сред природата

Мнение от Hristo_Golov »

В понеделник, 18:30 пред Президентството е протестът.
http://www.kemper-club.com/forum/viewtopic.php?t=6742
С време да спрем тази дивотия :twisted:

Моля модераторите при възможност да направят темата важа :!:
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Министерство на туризма готви тотална забрана за къмпингуване сред природата

Мнение от hobby »

Там сме! Като гледам какъв ентусиазъм ни тресе... Спукана ни е работата... :D
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Министерство на туризма готви тотална забрана за къмпингуване сред природата

Мнение от babydoctor »

Подписах, естествено петицията, въпеки, че е малко пресилена като текст - кочината е повсеместна...Друг е въпросът, че тази забрана не би почистила кочината, защото и еднодневните излети я създават. И не на последно място, това ще превърне водоемите в рай за бракониерите... :evil:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Министерство на туризма готви тотална забрана за къмпингуване сред природата

Мнение от hobby »

Бейби, проблемът с тази промяна е на много нива. Първо в нарушаването на конституционни права за предвижване. След това е желанието на олигархията да те вкара в техни къмпинги като в кошара. Опазванео на природата е само претекст. Всички сме за регламент и контрол при бивакуването. Нека да има регламент! Искам да мога да ида на Искъра и да си опъна палатката без да се притеснявам, че някое самоковско ченге дето не е на кеф ще ми шибне фиш за 5 бона.
Но ще се радвам да напише фиш на чалгаджиите до мен дето не са си почистили лагера, не са си сложили кошче, надули са чалга в 3 през ноща и стрелят с пистолети по шишета в язовира. Тоест аз съм за регламент за бивакуването а не за забрани. Това е разликата! За това излизам на улицата!
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
Ji
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Юни 02, 2010 10:45
дал Браво: 8 пъти

Re: Министерство на туризма готви тотална забрана за къмпингуване сред природата

Мнение от Ji »

Колеги, моля ви елате довечера на протеста! Трябва да се съберът достатъчно хора, за да паднат веднага поправките. Да не се влачим седмици или месеци. От форума на кемпер клуба разбрах, че са се организирали още по-добре от вчера, когато може би 50 кемпера обикаляха центъра. Ето видео, понеже телевизиите май не са го отразили: https://www.facebook.com/just.jane.joe/ ... 198369837/.
Сигурно ще е студено довечера, може и да вали, но когато стане топло, и ви се приходи на по-дълъг излет за риба, законът може вече да не го позволява
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Министерство на туризма готви тотална забрана за къмпингуване сред природата

Мнение от babydoctor »

hobby написа:Бейби, проблемът с тази промяна е на много нива. Първо в нарушаването на конституционни права за предвижване. След това е желанието на олигархията да те вкара в техни къмпинги като в кошара. Опазванео на природата е само претекст. Всички сме за регламент и контрол при бивакуването. Нека да има регламент! Искам да мога да ида на Искъра и да си опъна палатката без да се притеснявам, че някое самоковско ченге дето не е на кеф ще ми шибне фиш за 5 бона.
Но ще се радвам да напише фиш на чалгаджиите до мен дето не са си почистили лагера, не са си сложили кошче, надули са чалга в 3 през ноща и стрелят с пистолети по шишета в язовира. Тоест аз съм за регламент за бивакуването а не за забрани. Това е разликата! За това излизам на улицата!
E, те това се опитах и аз да кажа - явно, не съм успял... :oops:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Министерство на туризма готви тотална забрана за къмпингуване сред природата

Мнение от Бат Стан »

Събрахме се доста народ, ето първи репортаж със снимки (за жалост с недобро качество, ама пак се вижда):

http://bigfish.bg/news/novini/Eto-gi-i- ... testa.html
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
stas
Мнения: 151
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 17:26
Местоположение: Габрово
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Министерство на туризма готви тотална забрана за къмпингуване сред природата

Мнение от stas »

Колеги, чух по новините, че "Кралят Слънце' е отменил забраната за къмпингуване ...
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”