Мултипликатори

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Публикувай отговор
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от fisherman »

Привет ,колеги.Имам Амбасадор 5601 със стандартна двойна дръжка.Някой срещал ли е единична с по-дълго от стандартната рамо,с цел подмяна при риболов от лодка.Пробвах да потърся , но не се получи.
Поздрави.
Аватар
ivanpl
Мнения: 260
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 16:22
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мултипликатори

Мнение от ivanpl »

quietriot написа:
milen_ilchev написа:А как е кастинга с нея? Колко замяташ със спунчето на Smith от снимката?
Снимките са на Ванката , той да каже , дадох му да я пробва че аз от тоя ремонт забравих какво е риба......
мога да ти кажа колко реда плочки има на стената на банята .... :lol:
:D колко мятам ли ... ами колкото ми трябва :) то по реките дето ходя, дистанция не гоня ;) а и смитчето си е бая тежичко - цели 4гр :lol:
Иначе вътрешното ми усещане е, че ще мога изпразня шпулата (30м) ... ще пробвам

Иначе самата макарица не е дизайнната да е лонг кастер все пак шпулата намален диаметър спрямо предишната генерация :wink:
А и като пуснете рибата ще изпитате тръпка, дори по-голяма от тази при хващането й.
Ivan7777
Мнения: 147
Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 21:19
Риболов: spining
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от Ivan7777 »

Имам вапрос колеги , неска си навих ново влакно и си поврътках еитака https://www.youtube.com/watch?v=cjCsc5gG7Hs
Това клипче е от интернет макарата е същата .И така завъртам дръжката силно и натискам бутона за освобождаване на шпулата ,за да видя инерцията както на клипчето. И така обаче копчето се върна от само себе си обратно след като го пуснах , натискам втори път не се враща. И така няколко пъти като го натисна да освободя , и като си махна палеца нещо го тласка в изходна позиция ..... втория път като го бутна сичко е наред :roll: ????? Това не мисля ,че ще пречи .... :roll: никой не хвърля докато му се варти шпулата ...
това е макарата http://media.snimka.bg/s1/5387/037018575.jpg?r=0
Аватар
ivanpl
Мнения: 260
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 16:22
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мултипликатори

Мнение от ivanpl »

Има една особеност при тая проба за инерцията, трябва да се натисне по-здраави и рязко ;) Иначе даже и да има такъв бъг макарицата(в което се съмнявам) на практика няма да ти пречи
А и като пуснете рибата ще изпитате тръпка, дори по-голяма от тази при хващането й.
2pacisback
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Юни 05, 2014 17:36
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от 2pacisback »

Аз съм със същата макара и при по силно завъртане , като натисна спусъка сам се затваря . Което не се получава при кастинг .
Ivan7777
Мнения: 147
Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 21:19
Риболов: spining
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от Ivan7777 »

:D :D :D :D Прави си адаш .... благодаря ви за бързия отговор :D :D :D :D сега я пробвах пак няма проблеми моя е грешката ,но се стреснах :D :D :D :D
2pacisback
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Юни 05, 2014 17:36
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от 2pacisback »

И аз поставих EXSENCE-а на VERITAS 2.0 3.10м ML с акция 10-32 ( ще се каства по моретата) пръчката е стегната с страхотен камшичен удар към върха , при направените няколко замятания на марината в Созопол мога да кажа , че с лекота си хвърля воблерите и дистанцията е нормална ще направя няколко теста и с татулата да видя дали дава разлика в дистанцията между шиманото . Иначе шиманото се държи страхотно всичките функции работят перфектно и мога да кажа ,че промяната в дистанцията при функция нощен режим не е голяма, а в момента в който попера тупне във водата шпулата мигновенно спира да върти . Предстоят малко сравнения между татулата и тестове с различни грамажи воблери блесни и общо взето всичко което имам в наличност и понеже и двете навиват 83 см на оборот ще броя оборотите като сравнение, най интересен ще е теста с Бомбарда татулата ми направи максимален кастинг от около 100 м в Гърция с 30 г Бомбарда това са си 120 оборота :)
TheFly
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Юни 05, 2016 19:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от TheFly »

Моля за помощ. За първи път в живота си има допир с мултипликатор подариха ми това flagman bullet. Метнах точно на 4 метра с нрада, нов опит пак същото примамка около 15 грама. Сложих 25 и метнах на 10 метра ахахахахха пак с брада естествено. Моля помагайте много искам да се науча
2pacisback
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Юни 05, 2014 17:36
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от 2pacisback »

Така днес беше сефтето , започнах с Бомбарда 20г , 12 - ка кука и силикон ... Пръчката работи перфектно много чувствителна в комбинация с шиманото прекрасен такъм .. Заради силния вятър се наложи да мятам в нощен режим дистанцията беше 40+ метра ( влакното е разграфено 1,5 -12 нишково дайва Салтига след като хванах няколко сафрида е 2 хамсии смених тактиката .... Чепаре и вместо улово сложих Бомбарда ..... Красота нямам търпение да дойде есента и да се пробва в Гърция . Предстоят проби на пръчката с още две мултита , дайва татула и Абу рево елит 7
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1964
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 647 пъти
получил Браво: 586 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от yuri todorov »

fisherman написа:Привет ,колеги.Имам Амбасадор 5601 със стандартна двойна дръжка.Някой срещал ли е единична с по-дълго от стандартната рамо,с цел подмяна при риболов от лодка.Пробвах да потърся , но не се получи.
Поздрави.
Здрасти колега,

Ето тази дръжка, би ти свършила работа

http://www.ebay.com/itm/BASSZONE-SPINNI ... 3HLreUv5aw

Селъра е балкански субект и е много разбран и коректен

:)


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от zee »

Аз съм подменял с тази. не е зле,лагерчета в солена вода искараха един сезон но ги подмених с по качествени.Изображение
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от fisherman »

Колега Тодоров,точно това търся .Тъпото е че пазарувам от този пич ,но не съм ги видял :( .
Благодаря и на двама ви!
TheFly
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Юни 05, 2016 19:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от TheFly »

Здравейте понеже не разбирам много искам да се допитам до вас. В али експрес има доста мултита които са на ниски така да се каже цени. Не искам да се хвърлям на дебело защото не ми е понятно грам. Дори вече потърсих съвет от няколко момчета тук във форума. Мисълта ми е следната дали някой някога е ползвал нещо по едтино което да се държи добре ..... благодаря за вниманието
TheFly
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Юни 05, 2016 19:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от TheFly »

kastking spartacus примерно
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”