Из маришките и околомаришките дебри.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Шпининг
Мнения: 96
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 12:21
Риболов: аматьорски
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 60 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от Шпининг »

Да знаеш, има нещо каръшко в ruby crank! И аз като теб имам скъсан воблер + счупепена пръчка в един излет. След това закупих нов ruby crank и на път за реката катастрофирах... :cry: :D
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 862 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от Daniel Defoe »

Шпининг написа:... След това закупих нов ruby crank и на път за реката катастрофирах... :cry: :D
съжалявам, колега, да го чуя

ruby crank-овете са ми в топ 5 - ловят всичко, но трябва да се водят много осторожно, че както казах вече - ловят всичко :wink:

p. s. За счупването на горната секция съм си виновен сам :fish15:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от Владимир »

Да не си държал пръчката много изправена.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от carbolino »

И аз претърпях поражение и загубена битка.Имах среща с товарния и ми притри линията в камъни.Сбогувах се с едно Лъки пойнтер
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от carbolino »

stako написа:Колко товарен беше и линията пак ли беше 0.19?
Със сигурност над 30.Да с 19 бях макар че и да бях с по дебело нямах шанс.Пълно е с отливки трикраки за направа на бентове и на практика на това място шанса е малък да се изкара рибата.Скочих във водата за да отида на един остров и да издърпам рибата от там защото беше легнала е не помръдваше.Стъпъх на плиткаж и започнах да напъвам леко и линията олекна.Шпулата с 0.28 си стои на рафта да прашасва :fish6: Здраве да е пак ще се дебнем за среща :D
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от Владимир »

Воблера пак ли ,тип "Миноу"?
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
faster
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Юни 25, 2016 16:45

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от faster »

carbolino написа:.......Сбогувах се с едно Лъки пойнтер
Написал го е колегата! :tup:
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от Владимир »

faster написа:
carbolino написа:.......Сбогувах се с едно Лъки пойнтер
Написал го е колегата! :tup:
Колега,не съм длъжен да гадая,тва е половинчато инфо...
http://fishingzone.bg/product/383/lucky ... r-100.html
http://fishingzone.bg/product/392/lucky ... er-78.html
http://fishingzone.bg/product/386/lucky ... er-48.html

Айте,понеже е дал инфо и на теб ти е дастатъчно да разбереш,сподели ,кой от всички типове на Пойнтер ,както и размера и окраската?
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от carbolino »

78 sp American shad цвят.Затова там мятах с него защото с по дълбок закача веднага в камъните.Има доста скъсани примамки на това място.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от Владимир »

carbolino написа:78 sp American shad цвят.Затова там мятах с него защото с по дълбок закача веднага в камъните.Има доста скъсани примамки на това място.
Не идва ли малък за сом,този воблер?Всъщност,ти за сом ли мята на него или каквото удари?
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от carbolino »

Владимир написа:
carbolino написа:78 sp American shad цвят.Затова там мятах с него защото с по дълбок закача веднага в камъните.Има доста скъсани примамки на това място.
Не идва ли малък за сом,този воблер?Всъщност,ти за сом ли мята на него или каквото удари?
За сом мятах. :D
anbuch
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Мар 23, 2015 9:18
Риболов: Спининг
Местоположение: Хасково
получил Браво: 1 път

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от anbuch »

Vid написа:Тръгваш срещу течението, на влизане в селото, след ЖП линията в ляво, минаваш тухларната и продължаваш... На втория или третия черен път в дясно излизаш на прекрасно място с хубава сянка... Обикновено винаги е заето, даже и навес има направен, ама има и място за повече хора...

п.п. Сега видях Гуглето, има малко островче преди големите, отбивката води на 50 м. преди него...
Не ходи пеша..
Мерси колега :) , днес посетих мястото! Хубаво е ,но имаше един сам човек който е разпънал на 4 места по 3 пръчки и нямаше място за нас (както си ме и предупреди де ). Като го видях го поздравих най-учтиво и го попитах дали знае някакво място НАОКОЛО където хората ходят да "въртят" воблери и отговора беше :
- Хубаво бе човек , невиждаш ли ,че си дошъл на часна собственост? :shock: :shock: :shock:
Замръзнах , огледах се хубаво, втренчих се в табелата на навеса "... по европейска програма за развитие на селките райони ... тра-ла-ла..." ,после втрещен погледнах и табелата "Благодарям ви ,че не изхвърлихте отпадаците си тук" и в този момент чух как звездите ми говорят да му вържа един камък на шията ..... ,но му се извиних , усмихнах се и само му казах ,че съм се подвел по табелата ,защото аз лично нямам такава пред дома си : "Благодарям ви ,че не изхвърлихте отпадаците си тук" - той тръшна някаква скалъпена,нова врата след мен ,която беше широко отворена на идване - вижда се на снимката. Та ако някой иска, може да отиде и да му шибне 2 шамара с кеф и да си го направи своя часна собственост. И това всичкото след като се ядосвах с часове на тоя дето е взел една от пейките срещу село Брод - не че съм сядал някога на нея и ми е притрябвала де :evil: Изображение
ivmech
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Авг 14, 2015 6:50
Местоположение: Хасково
дал Браво: 54 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от ivmech »

Това място от години е "частна собственост". Аз ходих последно преди 2 год. може би 2-3 пъти и винаги сварвах "собствениците" да оправят някакви мрежести "апаратури" , които веднага биваха скривани и повече НАД Нова Надежда не съм ходил , а преди на това място излизаха хубави риби - и сом , и шаран , кефал .... абе всичко което го има из рЯката.Що се отнася до табелата на ЕС - кадена е от някъде или поне аз не съм чувал за някакви програми по които можеш да си харесаш място по къра и да го обявиш за собственост.Но не мога да сетя коя инстанция може да взима някакви мерки по подобни въпроси .
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от Павел Иванов »

ivmech написа:...Но не мога да сетя коя инстанция може да взима някакви мерки по подобни въпроси .
Съответната община и Министерство на земеделието и храните .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”