Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Milen Rusanov
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:44
Риболов: Щека,мач, фидер, спининг
Местоположение: Deutschland
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от Milen Rusanov »

Това вече е друго нещо,доста подробно и полезно за мен,много благодаря...
Шпининг
Мнения: 101
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 12:21
Риболов: аматьорски
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 60 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от Шпининг »

Колега, като видях, че все още никой не ти е предложил st.croix, tailwalk и сезал gosen w4 направо си обърнах чорапите :shock: . Гледай пръчки с горен тест не повече от 25 грама, да е с бърза акция, да ти е лека ЛИЧНО на теб и не на последно място - да ти радва окото :lol: . Относно макарата - размер 3000, заради по-големия драг. Ако се спираш на ryobi, вервай ми, имал съм както екусима, така и заубер и разлика, освен в цената, има само на хартия. Ако нямаш време и желание да обикаляш магазините и да друсаш пръти, прегледай ревютата в Youtube на марката pontoon21 - по-конкретно gad harrier и gad chaser. Това са нелоши пръчки от среден клас на неособено висока цена. Руските ни братя ги водят като бюджетни пръчки, които надвишават с качествата си, каквито и да са те, пръчки от по висок ценови клас и не забравяй, че на рибата не и пука колко ти струва комплекта за риболов, какъв цвят ти е брейда и дали балансът ти се пада на палеца или показалеца. Успех!
Аватар
aphala
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 16:14
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 556 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от aphala »

dartmoll написа: Спиннинг въдица се избира според примамките, които ще използваш, а не според рибата, която ще ловиш.
Примерно ако ще използваш примамки около 20 гр. избираш въдица с тест, който попада в грамажа (примерно 10-40 гр., както е препоръчал колегата).
Според мен горното твърдение не е съвсем точно. Две въдици с еднакъв тест по примамки могат да бъдат напълно различни като характеристики и предназначение. Не случайно много от най-популярните световни производители на въдици имат обособени цели серии, предназначени за улова на конкретен вид риба.
Държа да отбележа, че пиша съвсем добронамерено без какъвто и да било подтекст на заяждане. Доколкото виждам питащия е начинаещ и съображението ми е да не се подведе.
И за да не бъде мнението ми съвсем офф-топик, аз също съм с позитивни впечатления, подчертавам на сухо тръскане, от Спортекс Black pearl. Помоему, вариантът на 2,40 е по-балансиран и приятен.
Късмет в избора. :tup:
Temperata fortuna optima.
bulgarian
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 0:40
Риболов: на куршум
Местоположение: софия/пловдив/бургас
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от bulgarian »

За щука задължително здрав прът с акция 10-40/50/60 и дължина 2.50-3.00м.
и мощна високо оборотна макара размер 3/4/5000
Марки /известните се знаят/каквото намериш на цена според бюджета.
mags1234
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Мар 25, 2015 21:12
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от mags1234 »

Те за това ти думах :D Първият съвет винаги е най-добър а всичко друго много информация,голяма фуния и малка дупка :mrgreen:
Milen Rusanov
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:44
Риболов: Щека,мач, фидер, спининг
Местоположение: Deutschland
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от Milen Rusanov »

Попитах и тук в нашият магазин и ми казаха че може да погледна и мултипликатор като макара,никога не съм ползвал такъв тип макари и какви са им предимствата и недостатъците.. иначе ми предложиха няколко пръчки от различни производители но незнам защо ме тегли към Savage
Аватар
Monov
Мнения: 198
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 23:49
Риболов: спининг
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от Monov »

Винаги ще се преебеш с първата покупка, докато разбереш какво ти приляга на стила и на условията там. Спортексите са добро решение. Мултипликатор според мен не си вземай, голям шанс има да останеш недоволен, ако няма кой да те въведе. По-голям успех ще имаш, ако пишеш на някого от форума на лично, отколкото да четеш най-различни мнения, които си противоречат.
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1266
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1227 пъти
получил Браво: 875 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от Daniel Defoe »

Гутен Морген,

Вариант 1:

- предполага се, че поназнайваш немски, та, като начало се регистрирай ей тук (в случая се превежда, като блесна, а не мигач), това е немския еквивалент на "манията" :tup:
После отиваш на Angebote и си купуваш нещо малко употребявано, но качествено (за половината сума, която си приготвил) :fish15:

Вариант 2:

Влизаш ей тук (много популярен австрийски сайт) и си избираш една от двете пръчки, Shimano Yasei AX Aspius 270 MH 7-28g (по-добрия вариант) или Shimano Yasei AX Red Aspius 270 MH 7-28g (компромисен вариант). Не се притеснявай, че са расперски :wink:
После си купуваш най-добрата макара за стотина и двайсет ойро VSW 3000 стр. 5 (чрез Митето, който е душа Човек) и после разцепваш щуките/расперите :fish15:

schöne Grüße :11:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини!

Das Leben in Bulgarien ist wie Durchfall ... Scheisse aber läuft
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”