Избор на плетено влакно

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
stas
Мнения: 151
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 17:26
Местоположение: Габрово
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от stas »

И аз бях много доволен от Duel, но при скъсване останах на критичен минимум и веднага трябваше да привържа нещо поне 150 м. Такова имаше в магазина. Не виждам нищо обезпокояващо.
boceto84
Мнения: 47
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 23:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от boceto84 »

Аз въртя цяло лято с такова в размер #0,8.Здраво е,и е устойчиво на износване.Не шуми/много/ и не съм имал никакви бради и оплитания.За мен има един недостатък.Не се вижда много добре и трудно се следи линията.Преди да го навия бях с YGK real sport g soul ss 112 #0.8.За мен ИГК-то е по-добро.Kолкото до Дуел-а,на другата сопа имам DUEL hardcode x8 #1.2.Имам не повече от 20-на излета с него и не съм очарован.Не бих го купил повторно.
https://www.facebook.com/pages/Handmade ... 8341715246" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Владимир
Мнения: 10400
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 108 пъти
получил Браво: 502 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от Владимир »

След три активни излета на джиг и един на въртележки и воблери,не шуми,не се къса лесно,но се разбрида ,става дума за #0.6.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
searnox
Мнения: 243
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 10:03
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от searnox »

Привет, колеги!

Някой тествал ли е това влакно http://www.filstar.com/bg/Влакна%20и%20 ... lack/8573/

Мисля си за размер #1.0 за дунавски спининг :)
Аватар
karaburov
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 13:04
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 288 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от karaburov »

searnox написа:
Мисля си за размер #1.0 за дунавски спининг :)
Поне 1,2 да е,че ще разказваш колко е скъп пак Дунавския спининг :D
Аватар
TONICHA
Мнения: 150
Регистриран на: Нед Ное 27, 2011 14:46
Риболов: Спининг, Риболов на плувка
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от TONICHA »

Ей това
image-0-02-01-8fb1ae2716164c6f0d1903b7dddc1566b0676f1f059db8eec1609b85dfa8aa89-V.jpg
image-0-02-01-8fb1ae2716164c6f0d1903b7dddc1566b0676f1f059db8eec1609b85dfa8aa89-V.jpg (84.14 KiB) Преглеждано 3310 пъти
пристигна вчера.
След теста ще пиша отзиви




Поздрави
"Самая большая щука в мире является Русская щука"
A_Mitov
Мнения: 47
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 11:12
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от A_Mitov »

Много добър избор, да не кажа че няма по добър избор във нашите ширини.
Аватар
aphala
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 16:14
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 556 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от aphala »

A_Mitov написа:Много добър избор, да не кажа че няма по добър избор във нашите ширини.
Привет, предполагам че говориш от личен опит. Би ли споделил малко повече информация и лични впечатления за конкретното влакно. От колко време го ползваш, за какъв тип риболов, здравина, кастинг, износоустойчивост, оплетка, диаметър и т.н.? Какви са му предимствата спрямо останалите популярни 4 - нишкови брейдове на нашия пазар (напр. Duel, Gosen, белия G-soul и т.н. Като цяло би ли могло да се каже, че влакното действително е "upgrade" :)
:fish15:
Temperata fortuna optima.
A_Mitov
Мнения: 47
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 11:12
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от A_Mitov »

Говоря от личен опит, имам предвид пе1,5 релно мога до го сравня със duel и varivas.
Мога да кажа че, е със по добра износоустойчивост от горепосочените по малко шуми и е малко по евтино от duel.
Аватар
aphala
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 16:14
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 556 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от aphala »

Звучи обнадеждаващо :tup:
Temperata fortuna optima.
superficiq
Мнения: 95
Регистриран на: Нед Апр 19, 2015 9:11
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 14 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от superficiq »

Някой с отзиви за този брейд?

http://www.voblershop.com/2516/%D0%9F%D ... id.CHR.X8/
Аватар
searnox
Мнения: 243
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 10:03
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от searnox »

superficiq написа:Някой с отзиви за този брейд?

http://www.voblershop.com/2516/%D0%9F%D ... id.CHR.X8/
Пишат, че отговаря на дайва самурай, но не баш. По-лесно се пощи и става на мъжчета и цвета му се измива значително по бързо, една идея по дебел на същите кг. За парите си за мен е добър.
stingar
Мнения: 39
Регистриран на: Сря Дек 10, 2014 20:32
Риболов: spinning
Местоположение: Manchester
получил Браво: 3 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от stingar »

YGK G Soul x8 Upgrade е мой личен фаворит за димаетър до PE: 1.5. Не се нищи, цвета стои същия, не прави бради и кастинга е повече от задоволяващ :twisted: . Аз лично си го взимам от троутшопа и никога не съм имла проблем със стари и застояли по ветрините ролки.

Минал съм през почти всички осем нишкови влакна от големите фирми и специално за Дуел x8 мога да кажа, че бях доволен но се износва по-бързо за сметка на това е малко по-меко и безшумно поради липса на екстра покритие ама то за това и цената му е по-ниска.

За влакна от PE:1.5 на горе предпочитам VARIVAS MAX Power AVANI Jigging 10x10 което предимно ползвам за морски риболов без забележки.

Всеки плетеняк се износва особенно в първите два три метра. Винаги си взимам 200м ролки и след всеки риболов режа по метър,два и вързвам нов лидер. Ако не сте пробвали осем нишково влакно е време да го направите, след това връщане на зад към четворката няма.
Rods:...............................................Reels:
Tenryu Swat SW97ML 8-35g......................Daiwa Certate 3012h
Tenryu Rayz RZ68LML 2-10g.....................Daiwa Luvias 3012
YAMAGA BlueSniper Blanks 95M 80g.............Daiwa Catalina 4020pe-h
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от empar »

stingar написа:Ако не сте пробвали осем нишково влакно е време да го направите, след това връщане на зад към четворката няма.
Аз пък като късно ориентирал се към спининг риболов директно започнах от 8 нишково и тази година реших да пробвам 4 нишково, ей така за спорта. Дилемата беше 4 или 8 нишков Gosen DonPepe в размер #0.6 и понеже имам 8 нишков в рамер 1.2, от който съм супер доволен реших, че може да пробвам с 4 нишково. Разликата в цената отиде за ролка флоуро. :mrgreen: В крайна сметка с въпросното влакно направих най-силните си излети, откакто размятам изкуствени примамки, но никога няма да забравя първото замятане с него - имах усещането, че през водачите премина котвената верига на някой петролен танкер. :shock: Има още много живот в него и нямам реална причина да го сменя, но определено това ще е последния случай, в който си купувам 4 пишково влакно.
Последно промяна от empar на Вто Сеп 13, 2016 19:53, променено общо 1 път.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 151 пъти
получил Браво: 1021 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от pux »

stingar написа:... Ако не сте пробвали осем нишково влакно е време да го направите, след това връщане на зад към четворката няма.

:) A, има, що да няма? Аз лично в размер #0.6-0.8 не намирам някакви съществени плюсове при 8-нишковите варианти - даже напротив, имам усещане, че се протриват по-лесно.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”