Костурите сигурно са полудели!

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Vid »

МноУ да внимавате с качествените куки, особено по големите ни язовири, щото доде си ловим костурчета на мижавите ни примамки, си ги налитат и големи белки..
Вчера имах такъв случай на яз.Кърджали- силиконче на релакс 5 см. и купешка джиг глава 6 гр. и... 10 мин. вадих рибата и накрая извадих една изправена кука.... :( :( :(
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от empar »

Vid написа:МноУ да внимавате с качествените куки, особено по големите ни язовири, щото доде си ловим костурчета на мижавите ни примамки, си ги налитат и големи белки..
Вчера имах такъв случай на яз.Кърджали- силиконче на релакс 5 см. и купешка джиг глава 6 гр. и... 10 мин. вадих рибата и накрая извадих една изправена кука.... :( :( :(

Бил си сполетян от остра липса на малшанс, както би се изразил футболният гений вили вуцоФ! :mrgreen:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Pale rider
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Окт 17, 2015 13:48
Риболов: Spin Head
дал Браво: 57 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Pale rider »

Тъй , тъй право дума колегата. Задължително проверка на глави и куки.
Мен пък ме шият 2 кг щуки- на 4 см туистерче с брокат. Голема веселба настана с пръчка 3-10.
Сигурен съм, че знаете ама пак да кажа- на около 10-15 м. от костурската гюрюлтия/ особено като се развилнеят/ дебне я някоя охранена бяла я някоя щука. Историята познава и срещи с неврозни сомета по 5-6 кг/ важи с пълна сила за язовирите/.Тъй че умната , ако не раираната. :lol:
Аватар
JettroniX
Мнения: 324
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 18:27
Риболов: Спинингов риболов!
дал Браво: 246 пъти
получил Браво: 500 пъти
Обратна връзка:

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от JettroniX »

Определено, търсейки костурета из язовирите с лайт такъмче може да имаме неочаквани гости, които да опънат здраво линията и да огънат спининга в така желаната форма :fish15: :D
За една подобна среща можете да прочетете в следващия ми материал : "Язовирски дребосъци"

Иначе, по време на излета костурите бяха с доста скромни размери, но за сметка на това бяха гъсти. :mrgreen:

Изображение

Изображение

Изображение

:fish15:
Fish every day like it was your last!
Keep Spinning!!
Блог: spinning365.com
Facebook: spinning365
YouTube
sarmata69
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 0:18
Риболов: риболов от лодка
получил Браво: 32 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от sarmata69 »

Здравейте Колеги,

Да споделя един излет от вчера на язовир Цонево . Тръгване от Варна в 15:30 часа от офиса на колегата в 17:00 такъмите на вода идеята бе да търсим основно костурчета е ако влезе някой бонус добре дошъл.Такъмите бяха лайт основно на силикон риболова бе тегав и до 19:00 часа бяхме с по два костура след залез слънце стана супер активен но за 15мин. вземаше на пропадане Петър се изяви с около 10 рибки аз имах четири костурчета . Останах доволен от това че ни подуха вятъра а и някое рибе набодохме.

Поздрави,
...
DSC_0047.JPG
DSC_0047.JPG (87.92 KiB) Преглеждано 3753 пъти
DSC_0053.JPG
DSC_0053.JPG (88.55 KiB) Преглеждано 3753 пъти
DSC_0055.JPG
DSC_0055.JPG (85.13 KiB) Преглеждано 3753 пъти
DSC_0057.JPG
DSC_0057.JPG (67.81 KiB) Преглеждано 3753 пъти
DSC_0051.JPG
DSC_0051.JPG (123.73 KiB) Преглеждано 3753 пъти
DSC_0052.JPG
DSC_0052.JPG (143.46 KiB) Преглеждано 3753 пъти
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1099
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 473 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Павлин Калайджиев »

Vinil къде го забравихте?
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
sarmata69
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 0:18
Риболов: риболов от лодка
получил Браво: 32 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от sarmata69 »

не сме го забравили имаше семейни ангажименти
другата седмица ще навакса :lol:
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от vinil »

Vinil, в последно време само греди отнася като иде за риба.
Инак, надлежно бивам уведомяван, за риболовните похождения на героите от горния излет.
Ма като гледам снимките, а и като знам и те колко ловят......заеби... :lol: :lol: :lol:
Аватар
noreason
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Юли 16, 2011 11:25
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 88 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от noreason »

Привет!
Да повдигнем темата с едно Йовковско прасе...

Изображение
Изображение
Изображение

Удари на китайска клатуна - 25гр. Много лакум костур...Удари силно и с няколко резки подръпвания бавно потегли към близката туфа за няколко минутен престой :lol:. С триста зора го изкарах от там, като изобщо не предполагах, че рибата е костур...
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Vid »

empar написа:
Vid написа:МноУ да внимавате с качествените куки, особено по големите ни язовири, щото доде си ловим костурчета на мижавите ни примамки, си ги налитат и големи белки..
Вчера имах такъв случай на яз.Кърджали- силиконче на релакс 5 см. и купешка джиг глава 6 гр. и... 10 мин. вадих рибата и накрая извадих една изправена кука.... :( :( :(

Бил си сполетян от остра липса на малшанс, както би се изразил футболният гений вили вуцоФ! :mrgreen:
Нищо подобно колега, няколко пъти малшанс, не е на добре...
Просто направих корекция на куките, защото в БГ масово ни продават едни готови монтажи с куки предполагам по левче за килограм.
И днес я "изненадах" белката със силикон Релакс-копито 5 см., ама нова кука - 4 кг. хубавица...
Изображение
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
JettroniX
Мнения: 324
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 18:27
Риболов: Спинингов риболов!
дал Браво: 246 пъти
получил Браво: 500 пъти
Обратна връзка:

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от JettroniX »

Хохоо отлична изненада :D

Ето го и поредният ми тематичен излет на костури:

Изображение

Изображение

Изображение

Рибите ги излъгах само на повърхностни примамки. Приятно четене ;) : Купон на повърхността :fish2:
Fish every day like it was your last!
Keep Spinning!!
Блог: spinning365.com
Facebook: spinning365
YouTube
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от empar »

Супер репортаж! :tup: Една молба- Цветът на поперите дали може да изкоментираш? Кой, кога и защо е по-удачен. Аз също много подпалих по темата с "деликатния" попинг, но за сега успехи нямам никакви.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от sleepwalker »

Понеже и аз наскоро се запалих по поперчетата за костури вече забелязах, че когато костура си гони отгоре, няма значение какъв цвят е поперът. Имам два цвята от един модел - тъмен и бял, и нарочно единия път си правих експерименти - взимаше еднакво и на двата. Винаги на равномерна сравнително бърза проводка без паузи. Когато обаче рибите спрат да гонят, не мога да ги провокирам с попера. Там са, удрят силикона, но не и попера. Е в тея моменти някой трябва да каже как се прави. :)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
sarmata69
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 0:18
Риболов: риболов от лодка
получил Браво: 32 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от sarmata69 »

Последен ден от почивните дни по обяд ми се обади дружката че не измислил къде да ходим за риба и нещо го мързи разбрахме се риболова да отпадне че бяхме ходили два поредни дни и на морски и на река.Но след час ми звънна да каже че му е минал мързела бях разхвърлил всички такъми от воблери до силикони но в 14:30 вече пътувахме за Цонево на костурски риболов . След час бяхме на вода трето хвърляне и Петър хвана малка бяла рибка до 17:30 имах само две костурчета и като се почна гол след гол Петьо лови бели риби аз костури активността продължи час но това ни бе достатъчно да начешем крастата.Равносметката Петър свърши с осем бели риби и няколко костура моя милост с една бяла и над десет костура
ловихме само на силикон.
Хубавото е че язовира явно държи добра популация на бяла риба дано не я унищожат и да имаме по често такава слука на този добре стопанисван от бракониери язовир. :tup:
...
DSC_0077.JPG
DSC_0077.JPG (97.9 KiB) Преглеждано 4774 пъти
DSC_0079.JPG
DSC_0079.JPG (114.7 KiB) Преглеждано 4774 пъти
DSC_0074.JPG
DSC_0074.JPG (98.77 KiB) Преглеждано 4774 пъти
DSC_0068.JPG
DSC_0068.JPG (93.05 KiB) Преглеждано 4774 пъти
DSC_0071.JPG
DSC_0071.JPG (94.73 KiB) Преглеждано 4774 пъти
boceto84
Мнения: 47
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 23:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от boceto84 »

Един Ямболски костур и от мен.Изненадах се,че до Ямбол има водоем с прилична популация на костур и то с такива размери
...
image.jpeg
image.jpeg (338.64 KiB) Преглеждано 4618 пъти
image.jpeg
image.jpeg (362.88 KiB) Преглеждано 4618 пъти
https://www.facebook.com/pages/Handmade ... 8341715246" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”