КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Emo-83 »

Изображение
Изображение
Изображение
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
mitchell86
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 10:52
Риболов: Тролинг и джиг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от mitchell86 »

Благодаря Ви момчета за мненията,но Емо,иска ми се всичките ми въдици и макари да бъдат еднакви.Понеже в момента съм с четири Ъглита,а идеята ми е догодина да бъда с шест,но си мисля,че ако двете са по-късички ще ми е по-удобно.
Аватар
gogopike
Мнения: 274
Регистриран на: Нед Авг 29, 2010 14:21
Местоположение: Balgarene plevensko
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 35 пъти
Обратна връзка:

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от gogopike »

Аз изказах мнение защото имам и трите варианта 2,49,2,18 и 1,88.Не говоря наизуст.Най много откачени риби имам на 2,49,после на 1,88.
Единствената удачна е 2,18.Пак казвам мое мнение.
Емо,Почти съм убеден че тези пръчки нямат нищо общо с ъглитата.Най малкото дължината е различна и строя моментално става друг.
Всичко което за другите е кофти за мен е добре.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Emo-83 »

Да различен е строя.....не се тресе,като шкембе!
Не намирам връзка на откачените риби с дължината на въдиците,защото посочваш дългата и късата. Това автоматично означава най-твърдата и най-меката. Не казвам,че не ти се е случило. Според мен е въпрос на шанс и късмет.
Безспорен обаче факта,че въдиците за тролинг от лодка,са най-удачни от 2 до макс 2.30м. дължина....Говоря за нашия риболов и според мен.
Тези с които работя са с дължина 2м.
Късите въдици,често се избягват от колеги,смятайки ги за причина при оплитането на техните воблери. Това не е вярно,а самото оплитане идва от незнанието как да се разминават примамките....както в дължина,така и в дълбочина.
Според мен въдиците трябва да се купуват по двойки,през 10 до 20см. разлика. Но тук не може да се спори,защото всеки риболовец,разполага въдиците си,според това,което му позволява лодката.
Примерно: гумена лодка с две странични 2.10-2.20м. и две изправени на транеца от 1.85м.
Аз съм привърженик на по-стегнатите въдици. Ъглито е много здрава въдица със своите доказани качества през годините,но не най-удачната.
При тях цена-качество ги изстрелва на върха при потреблението и аз нямам нищо против това. За това и сега разполагам с три въдици на тази марка. Две за кльонк и една блеснарка, която я използвам за всичко!
Имал съм всички видове Ъглита в лодката,които са продавани в Б-я. Даже сега мога да пусна няколко клипа с вадене на хубави сомове с 2.18м. Така,че наясно съм,но бих си взел 2.10м.
п.п. Забравих единствения недостатък да посоча. А той се вижда при много голям сом.....мачка пръчката,без тя да работи добре.Не казвам,че няма да се извади рибата. Този недостатък е предимство,само до определен момент,после работи със знак минус....когато рибата е до лодката.
Това е мое виждане и няма да влизам в спор....въпрос на вкус е и възможност да опитваш много въдици :!: :idea:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Васко
Мнения: 146
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 13:51
Риболов: тролинг
Местоположение: Шумен(язовир Тича)
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Васко »

a бе като гледах клипа на седроса дето ти удари на нилса на ивито и него го ма4ка като върбова клонка, та затова и го разкарах седроса въпреки 4е вдига 8кг мъртва тежест, гледам гризенди какви ги вади с едни тънки пръ4лета мязат на спинингарки, сподели нещо за тях ако имаш наблюдения,и аз съм с ъглита 2.18
Мартин Райнов
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Авг 13, 2014 21:42
получил Браво: 10 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Мартин Райнов »

Кривата на огъване е прякосвързана със строя на въдицата, а това от своя страна зависи от нейното предназначение. Аксел на няколко пъти обяснява за въдиците за спийд и слоу джигинг и какво се цели там с почти екстремната крива. Може да се пише доста по темата. Призовавам колеги с преки впечатления да се включат за да живне тази прекрасна тема!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Emo-83 »

Bai Mile 1 написа:a бе като гледах клипа на седроса дето ти удари на нилса на ивито и него го ма4ка като върбова клонка, та затова и го разкарах седроса въпреки 4е вдига 8кг мъртва тежест, гледам гризенди какви ги вади с едни тънки пръ4лета мязат на спинингарки, сподели нещо за тях ако имаш наблюдения,и аз съм с ъглита 2.18
Ти хубаво си гледал,но такъв сом,аз не съм виждал. Добре,че беше плитко,та на 2.70 опашката на сома,беше над водата,а долу риеше с муцуна. Това няма удържане и с 80 либровото Ъгли.
Моите въдици са подобни на Гризенди,а те нямат нищо общо с Ъглито.
Що касае слоу джига,там бирата е друга. Не я разбирам много и за това няма да пиша. Не съм го практикувал,та за това.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от quietriot »

:)
Bai Mile 1 написа:a бе като гледах клипа на седроса дето ти удари на нилса на ивито и него го ма4ка като върбова клонка, та затова и го разкарах седроса въпреки 4е вдига 8кг мъртва тежест, гледам гризенди какви ги вади с едни тънки пръ4лета мязат на спинингарки, сподели нещо за тях ако имаш наблюдения,и аз съм с ъглита 2.18
Казват се Зек и са немски и са правени единсвено и само за сом за него и още няколко юнака сомаджикчета от западна Европа., по горе съм писал как се поръчват в България.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Emo-83 »

А бе много са му хубави пръчките!Направо е егати кефа да зяпаш него и тях. В Италия доста пръчки се правят по поръчка,за техния пазар и риболов и ги няма,като бланки в самите фирми производители. Но те са пазар с покупателна възможност,а ние сме 20 човека.Ако с спомняте за Х-Зогите,когато говорехме. Италианците имаха,такава за тролинг,а тук в БГ,така и не я видяхме!
Васе,пропуснал съм това,как могат да се купят. Би ли споделил пак,че не зная къде да го видя!
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от quietriot »

Emo-83 написа:А бе много са му хубави пръчките!Направо е егати кефа да зяпаш него и тях. В Италия доста пръчки се правят по поръчка,за техния пазар и риболов и ги няма,като бланки в самите фирми производители. Но те са пазар с покупателна възможност,а ние сме 20 човека.Ако с спомняте за Х-Зогите,когато говорехме. Италианците имаха,такава за тролинг,а тук в БГ,така и не я видяхме!
Васе,пропуснал съм това,как могат да се купят. Би ли споделил пак,че не зная къде да го видя!
Пръчките са чук и са извадили вече толкова тона сом по Европа че ние сумарно нямам толкова в момента,
http://www.fishingdemon.bg/ тези пичове вкарват по поръчка , влизаш тук http://www.zeck-fishing.com/
харесваш си смяташ си цената и им пускаш мейл и те ти я доставят до България, те ти каталога
http://www.youblisher.com/p/1245398-Katalog-2016-NEU/
ето това е собственика Карстен Зек и такива прасета са извадени стотици с тия пръчки
Изображение
по охота и риблка дават Сомовете на Европа , Филип Керим лови с такива пръчки и е рекламно лице на Зек заедно с Грисенди и още 10 тина човека.
Има и счупени пръчки , затова хората съветват да са минимум две пръчки в лодка !
Сега пуснаха и долно мулти, както беше Корбоса.
http://www.zeck-fishing.com/index.php/b ... sitzangler
Изображение
mitchell86
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 10:52
Риболов: Тролинг и джиг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от mitchell86 »

Малцина са риболовците,които използват толкова скъпи въдици и макари.Поне в България.Причината за това е не толкова,че сме беден народ,колкото обезрибените ни водоеми,а от там идва и неоправданата инвестиция.Гризенди може да е майстор и да си лови с каквито си иска въдици,но да не забравяме,че там рибата е повече от водата!Да дойде тук в България да ги лови.Аз ловя с шест въдици Ъгли стик 12-25lb 2.18м, оборудвани с макари пен сламер 460 и мисля,че съм на едно прилично ниво.Сом около 40кг178см го извадих за по малко от 20мин.
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от zee »

Охооо, Емо се появи. а дано стане по интересен форума че повече от год аз не съм го ползвал - този форум се превърна на само копувам- продавам и тук там някой се заяде и почне да обижда колеги....
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Emo-83 »

mitchell86 написа:Малцина са риболовците,които използват толкова скъпи въдици и макари.Поне в България.Причината за това е не толкова,че сме беден народ,колкото обезрибените ни водоеми,а от там идва и неоправданата инвестиция.Гризенди може да е майстор и да си лови с каквито си иска въдици,но да не забравяме,че там рибата е повече от водата!Да дойде тук в България да ги лови.Аз ловя с шест въдици Ъгли стик 12-25lb 2.18м, оборудвани с макари пен сламер 460 и мисля,че съм на едно прилично ниво.Сом около 40кг178см го извадих за по малко от 20мин.
Взел си възможно най-готиния и бюджетен вариант....не го отричам.Ъгли Стика е вадил и по-големи риби.
А Юри тук,наистина ще скляпа,независимо,че е много добър риболовец.
Моите въдици Пен съм взел за 76лв(бяха със сгрешени надписи по тях).,а в Е-бей,бяха 130кинта с доставката. С Гарболино взехме последните бройки. Претендирам,че това е уникална въдица.Другите две са ми Силоспин на Блек-Кет,а те се доближават до скъпите въдици,като цена.
Основното,което трябва да се запомни,когато говорим за рибата сом е,че не може да има такъв разнобой в такъма за кльонк и тролинг. Рибата е една и съща!
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от quietriot »

Никой няма намерение да идва на тоя обран бостан, там риби си има бол.
Аватар
tyofata
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2014 21:23
Риболов: Сом
Сом
получил Браво: 4 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от tyofata »

Ако някой е решил да купува тази пръчка да си го избие от главата.
image-0-02-05-c2eee4fa6810189a49b46dd7c45d2a2d1fd793a5aa1723ed2b3dc13bd73e3cc5-V.jpg
image-0-02-05-c2eee4fa6810189a49b46dd7c45d2a2d1fd793a5aa1723ed2b3dc13bd73e3cc5-V.jpg (249.35 KiB) Преглеждано 4953 пъти
Роден да оди за риба, а они ме карат да работим!!!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”