Щукариада 2016

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
konsulov
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2008 12:15
Местоположение: Варна
дал Браво: 58 пъти
получил Браво: 100 пъти

Re: Щукариада 2016

Мнение от konsulov »

Поздрави на всички търсещи петнисти зъбати риби.
Тука едни рибки от събота, ама все не остава време да ги споделя.
Примамката е една - Izumi Eimann Minnow 120

Ей такъв калибър 46 излязоха две една след друга, но снимах едната.
Изображение
Тази се беше оляла малко с лакомията.
Изображение
Последната малко по-прилична. 59 см., 1,400 кг.
Изображение
masquerade
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Окт 24, 2016 10:51
дал Браво: 1 път
получил Браво: 28 пъти

Re: Щукариада 2016

Мнение от masquerade »

Днес след като проверих костурите на два язовира и се уверих,че няма да стане силен риболов,случайно попаднах на обещаваш щукарски водоем.Една тройка и още една много прилична,която се откачи.И двете риби взеха на Орка шад
SAM_7347.JPG
SAM_7347.JPG (255.83 KiB) Преглеждано 4146 пъти
SAM_7341.JPG
SAM_7341.JPG (281.89 KiB) Преглеждано 4146 пъти
MADARA
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Юли 28, 2015 0:13
Риболов: язовирен, морски

Re: Щукариада 2016

Мнение от MADARA »

Здравейте,

Начинаещ "Щукар" съм и искам да попитам според вас Мепс Лусокс 3ка голяма ли е за не-големите щуки ? Ясно, че за едра щука е ок, но говоря за риби около 1 кг. Снабдих се с въпросните Лусокс номер, златна и сребърна, Long Cast 1, 2 , както и черна разсцветка 5. Обаче 3ката на Лусокс ми се струва доста голяма за риби около 1 кг, които очаквам да срещна (поръчах ги по интрнет). Става дума за разни баластриерите около София, на които мои приятели вадят риби от време на време. Ако някой ме посъветва за по-адекватно място, ще съм благодарен.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5853
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1648 пъти
получил Браво: 1834 пъти

Re: Щукариада 2016

Мнение от баш майстора »

Абе голямшка е! ;)
...
028529029-big.jpg
028529029-big.jpg (103.53 KiB) Преглеждано 3836 пъти
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
TONICHA
Мнения: 150
Регистриран на: Нед Ное 27, 2011 14:46
Риболов: Спининг, Риболов на плувка
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Щукариада 2016

Мнение от TONICHA »

Браво майсторе "Начи" и тендема "лови"









Поздрави
"Самая большая щука в мире является Русская щука"
Аватар
баш майстора
Мнения: 5853
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1648 пъти
получил Браво: 1834 пъти

Re: Щукариада 2016

Мнение от баш майстора »

Ако се гледа конкретно тази снимка, лови е малко силно казано, щото рибето си е затърмъчено, но за да се случи това явно е атакувало блесната. А иначе това е само листо от тандем, вързано като самостоятелна блесна. ;)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Щукариада 2016

Мнение от Д-р Флекс »

MADARA написа:Здравейте,

Начинаещ "Щукар" съм и искам да попитам според вас Мепс Лусокс 3ка голяма ли е за не-големите щуки ? Ясно, че за едра щука е ок, но говоря за риби около 1 кг. Снабдих се с въпросните Лусокс номер, златна и сребърна, Long Cast 1, 2 , както и черна разсцветка 5. Обаче 3ката на Лусокс ми се струва доста голяма за риби около 1 кг, които очаквам да срещна (поръчах ги по интрнет). Става дума за разни баластриерите около София, на които мои приятели вадят риби от време на време. Ако някой ме посъветва за по-адекватно място, ще съм благодарен.
Не се притеснявай от размера на Лусокс#3, щуката е с голяма уста, независимо от размера, и ненаситна лакомия - ще я налапа всякак. Други две неща имай предвид с този размер: първо, съпротивлението й при водене във водата е значително, ако си със слаба макара или пръчка с по-нисък тест, бая зор може да видиш, второ, блесната тежи, и потъва много бързо, не бих я препоръчал за плитки и обрасли участъци, позвай я за облавяне на ями от 3 м и надолу. Софийските баластриери крият много изненади, и са подходящо място за начинаещия щукар, а и не само. :tup:
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Щукариада 2016

Мнение от Itso »

Докторе, ти ли се бъркаш нещо или аз :mrgreen: , ама лусокса, ако му махнеш утежнението, си е баш за плитки места, стига да можеш да го заметнеш, че не хвърчи добре, ако не се понамокри малко :D
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Щукариада 2016

Мнение от Д-р Флекс »

Itso написа:Докторе, ти ли се бъркаш нещо или аз :mrgreen: , ама лусокса, ако му махнеш утежнението, си е баш за плитки места, стига да можеш да го заметнеш, че не хвърчи добре, ако не се понамокри малко :D


Аз се бъркам, разбира се :D Не се сетих, че можеш да махнеш отежнението, както и да смениш тройката с по-малка, или с единична кука, например :D
MADARA
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Юли 28, 2015 0:13
Риболов: язовирен, морски

Re: Щукариада 2016

Мнение от MADARA »

Д-р Флекс написа:
MADARA написа:Здравейте,

Начинаещ "Щукар" съм и искам да попитам според вас Мепс Лусокс 3ка голяма ли е за не-големите щуки ? Ясно, че за едра щука е ок, но говоря за риби около 1 кг. Снабдих се с въпросните Лусокс номер, златна и сребърна, Long Cast 1, 2 , както и черна разсцветка 5. Обаче 3ката на Лусокс ми се струва доста голяма за риби около 1 кг, които очаквам да срещна (поръчах ги по интрнет). Става дума за разни баластриерите около София, на които мои приятели вадят риби от време на време. Ако някой ме посъветва за по-адекватно място, ще съм благодарен.
Не се притеснявай от размера на Лусокс#3, щуката е с голяма уста, независимо от размера, и ненаситна лакомия - ще я налапа всякак. Други две неща имай предвид с този размер: първо, съпротивлението й при водене във водата е значително, ако си със слаба макара или пръчка с по-нисък тест, бая зор може да видиш, второ, блесната тежи, и потъва много бързо, не бих я препоръчал за плитки и обрасли участъци, позвай я за облавяне на ями от 3 м и надолу. Софийските баластриери крият много изненади, и са подходящо място за начинаещия щукар, а и не само. :tup:
Мерси за отговора. Прав си, крият изненади !! Днес бях на Чепинци от ранна доба, хврълях мятах.. маса блесни изпокасах, много се ядосах. По обяд всез и че се намокрих едно хубаво, макар че бях с ботуши.. Въдицата, с която бях не беше ок според мен, макар че е спинигарска.. В крайна сметка взех крайното решение да се върна до София, да се преобуя и да си взема въдицата, която съм намислил. Въпреки, че носех 4 пръчки с мен, точно тази, която ми трябваше не беше там. Та още на връщане, бих един аварийки на Мадрид и влезнах с вратата в рибарския магазин на ъгъла с Черковна. Съответно се насочих към блесните трескаво, и си избрах това онова. Продавачът кротко си правеше нещо, и ми отговаряше с по 2-3 думи. Между другото се сетих да го попитам къде са силиконите.. не че имам афинитет, не знам от къде ми дойде.. посочи ми ги кротко.. Попитах го дали ще препоръча нещо.. Тогава той дойде и ми каза - тези и тези се харчат много. Той лично също ловял на подобни - големи цветни силикони. Някои даже ароматизирани. Каза ми така - "виж, аз ловя със силикон, защото с тия блесни много закачам с тройките. Ходя за шуки със силикон и хващам, но там където ходя има много риба. " По-късно, разбрах, че говори за Гърция. Сетих, че иска да ми каже, че блесните за него не са и особенно работещи по принцип, но не го каза, може би си въобразих. Както и да е, взех няколко бройки, и заджваках с преливащи ботуши да се преобуя. 30 мин по- късно бях отново на Чепинци, а 10 мин след това извадих и красива бяла риба 50 см дълга ( не съм я мерил, но може би към 2 кг). На силикона, който той ми посочи. Равносметката - нито един загубен силикон, въпреки предазполагащите условия за закачане + много добра риба. Срещу 30 лв за модели на МЕПС, които бях изгубил сутринта, без регистриран удар. Това ме навява на един спомен преди години с приятел на баща ми, който побърка щуките на Шабла със силикон, докато местните с бленсите гледаха тъпо.. Какво мислите ?
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Щукариада 2016

Мнение от mitioto »

За всяка примамка си има време и място. Сега някой да ти каже, че лови със силикони, защото много късал блесните е несериозно. Късането е нормално явление и не трябва да е водеща причина при ползването на примамките. Тръгне ли човек по тоя път го чакат малко и при това случайни риби!
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Щукариада 2016

Мнение от bulgarche-to »

На Лусокс #3 имам щука 20 см. Тия до кило си ги папат смело. Тадема е направен от два Лусокса - #2 и #3. Странно решение да я превърнеш пак в единична.
Аз утежнение не ползвам, като това ми позволява да варирам с дълбочина и скорост. Е кастинга братално малък, но #2 е компромисен вариант.

Днес мръднах за понаскубя малко щуки. Снимах някои с телефона, някои дублирах с GoPro-то. Имам и ударите, но повечето са вадене и бързо пускане. Всички са хванати на различни примамки...сега ще видя колко ще покажа, че в камерата са повечето кадри:

Изображение

Изображение

Стара рана на тиквата:

Изображение

Мрежички:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ivan7777
Мнения: 147
Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 21:19
Риболов: spining
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Щукариада 2016

Мнение от Ivan7777 »

Последно подаване и бам :mrgreen: :fish15: :tup: :lol:
...
IMG_20161121_170646.jpg
IMG_20161121_170646.jpg (332.85 KiB) Преглеждано 3061 пъти
Аватар
drdVankata
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2016 12:29
Риболов: Спининг, Фидер, Тежко
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Щукариада 2016

Мнение от drdVankata »

От тази година практикувам спининг риболова и за сега най-голямата ми рибка е тази щука в края на Ноември, Янтра край с. Кривина, приди дъжда. Удари на новото воблерче но Оунърс Иелоу Клоун 11см на 2 от педи от брега, като преди това го преследваше 2 пъти без да го атакува и го взе на третото замятане след 4 секунда пауза до брега след леко придръпване.
2.480 кг.
2.480 кг.
IMAG0216.jpg (84.51 KiB) Преглеждано 2796 пъти
IMAG0213.jpg
IMAG0213.jpg (129.31 KiB) Преглеждано 2796 пъти
IMAG0215.jpg
IMAG0215.jpg (113.25 KiB) Преглеждано 2796 пъти
DUO
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Дек 03, 2016 18:13
Риболов: Спининг
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Щукариада 2016

Мнение от DUO »

Перфектна!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”