Проблем с принтер

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Проблем с принтер

Мнение от maranzika »

Здравейте.От скоро време имам проблем с един лазерен принтер и не знам как да го отстраня.Ако някой във форума знае нека ми пише че малко живот му остава и ще го натиря в коша скоро.. :lol: Става въпрос за Samsung SCX-4200.Като го пусна да печата всичко си е ок.Взема листа и печата.Готовият напечатан лист обаче "набира" точно когато се обръща и трябва да тръгне нагоре.Като отворя от задното капаче и извадя сгънатият лист той си е напечатан.ВИНАГИ обаче спира на едно и също място.Пробвах с различна хартия,разглобявах принтера 2 пъти и даже чистих някакво магнитче което видях от Youtube но нищо.Като извадя набралият лист и той е почти на две сгънат..Все едно има датчик или нещо от сорта който спира листа на определена позиция ..Което е невъзможно според мене..
Та тъй..Някакви идеи или да го хвърлям :D
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
fisherman_
Мнения: 483
Регистриран на: Пон Май 15, 2006 18:56
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Проблем с принтер

Мнение от fisherman_ »

Машината има датчик в изпичащата секция, доста често се чупи при неправилно изваждане на заседнал лист хартия.
Когато листа стигне до датчика и него го няма се получава засядане.
На снимката е черното тънко нещо по средата на изпичащата секция.
Самия датчик е това.

Без да се види машината всичко е хвърляне на боб.
Настане вечер - месец изгрее, звезди обсипят сводът небесен; гора зашуми, вятър повее, - Авансът пее рибарска песен!
Аватар
bat.galin
Мнения: 1957
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Проблем с принтер

Мнение от bat.galin »

Смени датчика и си отдели 20 CAD за почерпка.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Проблем с принтер

Мнение от maranzika »

Баш такова си мислех че има..Събота или неделя ще го отворя за пореден път да видя този датчик.Почти бях убеден че е нещо електронно защото листа спира ВИНАГИ на едно и също място.А ако е механичен елемент няма как да стане след печата и изпичането.Мерси пичове и ще пиша какво е станало
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
fisherman_
Мнения: 483
Регистриран на: Пон Май 15, 2006 18:56
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Проблем с принтер

Мнение от fisherman_ »

Датчика се вижда като отвориш капачето, не е нужно да се сваля задния капак.
Възможна причина за засядане също може да е разлепена долна опорна ролка в изпичащата секция,
но тогава листа не успява да се подаде през печката и се вади само като се махне тонер касетата.
Настане вечер - месец изгрее, звезди обсипят сводът небесен; гора зашуми, вятър повее, - Авансът пее рибарска песен!
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Проблем с принтер

Мнение от maranzika »

:( :( :( Сега отворих капака и разглобих джаджата.....И се сетих......Първият път като разглобявах и малка черна пластмаса ми се подмяташе по масата и аз се чудех от къде е и я хвърлих...И сега като извадих крачето и видях че е счупено и точно онова малко парченце липсва... :( :( :( :( Можеше да пробвам да го залепя.Тука в Канада не знам къде да си търся такова.В Еbay намерих ама с доставката ми идва около 35 долара което е безумно за тази пластмаса.Сега ще видя дали не мога да си го отремонтирам някакси или ще поръчам от китайците 5бр. за 9 долара.
Още веднъж ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ. :tup: :tup: :tup:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
fisherman_
Мнения: 483
Регистриран на: Пон Май 15, 2006 18:56
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Проблем с принтер

Мнение от fisherman_ »

Не обърнах внимание че не си в БГ. Ако има сервизи за такава техника можеш да питаш при тях. Тук един датчик го продават за 14 лева.
Офертата от китайците е доста добра, по-добре поръчай.
Настане вечер - месец изгрее, звезди обсипят сводът небесен; гора зашуми, вятър повее, - Авансът пее рибарска песен!
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”