здравина на влакно

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
robber_79
Мнения: 65
Регистриран на: Пет Апр 22, 2011 18:39
Местоположение: UK
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от robber_79 »

kalinux написа:Когато мерите здравината първо премерете точния диаметър.

Еми примерно Пауър Про 4 или 8 нишково ,в еднакъв размер с Варивас или Госен .. американското е поне двойно по дебело. Излиза че едните лъжат с диаметъра а другите с килограмите . :roll:
Няма кой знае каква разлика в цените помежду им в е-бей, но за мен по-готиното влакно е японското. Про-то е дебело , пие вода и шуми повече .Всичко това е на база личен опит .
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от Trofei »

hkoko написа:А бе хора вие с вашите химични формули направо в космоса отидохте.
Аз познавам доста хора,които след хващането на Голям сом също се изстрелват в Космоса и после трудно можеш да вържеш нормален разговор-надуват се.Та сега през зимата е периода,в който всеки трябва да си стегне такъма и да теоретизира за да е напълно готов,когато тръгне Сезона за сом. :wink: Помагал съм на неподготвени шаранджии на Жребчево,които се справиха много-добре с една 40-ка,но в крайна сметка им скъса след два часа на финалната права,защото нямаха опит с изтеглянето на рибата в лодката.Бяха много ядосани,Вервай ми! :wink:
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от Trofei »

Emo-83 написа: За това постовете ни тук е редно да започват така........."Взех този брейд,защото мисля така и така в този момент"......или както се изказва,Спокомиро......с аргументи!
Умно е да се купува това което реално ни трябва,а не каквото ни препоръчват.Аргументите могат да са следните.
1-Якост на възел-вече има линии със зони на връзване без промяна на общия обем на линията.
2-Здравина-има линии които си отговарят на записания тест.
3-Диаметър-има линии с реално посочен диаметър.
4-Профил-има линии с максимално кръгло сечение.
И така-нататък.Няма идеални линии,които да изпълнят всички критерии еднакво добре.Логиката при избора е кой недостатък можем да преглътнем. :wink: Това с модата,всички да са с еднакви линии не го разбирам,нелогично е! :roll:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от Emo-83 »

petrov7777 написа:От моя скромен опит разбрах че всички влакна като нови са перфектни ,мисля че тук трябва да обърнем повече внимание на бързината на гниене и изхабяване на влакното .
Ползвам конеца си така.
150м. тази година,на следващата го обръщам и после целия отива за подложка на новия :!: :idea:
Всъщност,трябва да се сменя по-често или според излетите. Заблуда е,че конеца е вечен,запазвайки първоначалните си качества.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от Emo-83 »

Царе сме по модата и смятам Трофи за прав.
Кажат двама човека нещо и ареее,става шаблон.
Лошото е,че тук разбираме истинското качество на един продукт,някъде след 2г. А през това време,хората го спират от производство и на негово място вадят друг.
За това казах,че наблюдавам в бойна обстановка как се държи нещо,като го пробвам.
Калинукс,каза важно нещо......наблюдавайте реалните диаметри,защото моето 0.30мм. е по-тънко от на други 0.25мм.
У света има 3-4 фабрики за плетено влакно,но ние знаем 300 марки. С бланките за пръчките е същото :!: :idea:
Мен ме кефи всичко Японско,макар да ползвам и Американско.........просто вярвам на майка Япония. :roll:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
petrov7777
Мнения: 442
Регистриран на: Съб Фев 13, 2016 16:25
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от petrov7777 »

Лично аз до сега ползвах на сънлайн и може да се каже че сум доволен с 1,5 си ловях цяла година както пъстърви така и сомове също и на морето но за един дезон се изхаби , тази година ми попадна ижк по евтино , догодина мисля да си купя на сънлайн - кастуей той е по грапав но го дават за море и е кастингов може да е по устойчив , моля ако някой има впечатления да сподели.
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от koko7784 »

petrov7777 написа:Лично аз до сега ползвах на сънлайн и може да се каже че сум доволен с 1,5 си ловях цяла година както пъстърви така и сомове също и на морето но за един дезон се изхаби , тази година ми попадна ижк по евтино , догодина мисля да си купя на сънлайн - кастуей той е по грапав но го дават за море и е кастингов може да е по устойчив , моля ако някой има впечатления да сподели.
Какви сомове ловеше с 1.5# влакно колега?
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от Emo-83 »

Хубав конец ползваш,но 1.5 е малко за сом. ....ползвам 3-ка :!:
Коко ме е изпреварил...уместен въпрос?
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от koko7784 »

Също ми е интересно има ли трезво мислещ риболовец който практикува сравнително интензивен риболов и очаква едно влакно да го изкара повече от 1 година :roll:
Аз лично за един сезон два пъти сменям влакното.
Случвало се е и да не го правя / поради липса на средства/ но в повечето случаи съм съжалявал.
Това е все едно да направиш един монтаж и цяло лято да не му смениш възела :!:
Лично аз при всеки риболов превръзвам такъма / също съм пропускал и точно тогава идва гОуемия/.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от Emo-83 »

+1 за Коко :tup:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
petrov7777
Мнения: 442
Регистриран на: Съб Фев 13, 2016 16:25
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от petrov7777 »

Emo-83 написа:Хубав конец ползваш,но 1.5 е малко за сом. ....ползвам 3-ка :!:
Коко ме е изпреварил...уместен въпрос?
Най големия тази година ми беше 12 кг. и го извадих с 1,2# със същото влакно закачих един тонстолоб за опашката беше най малко 20кг. Аз не бързам да вадя рибата, макарата трябва да е с добър аванс и пръчката да по мекичка да обира удърите , и мисля че една риба твоя ли е и господ не може да ти е вземе.
За тази година си купих 2,5#
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от Emo-83 »

2.5,бива или е към много добре.....имам 2 макари с такъв,ако нещо ми се наложи!
Но и 3.5 да сложиш,за сом си е екстра.
Воблерите не били газили с нужната дълбочина. Ми слагайте по-дълбоки и ги правете да ви газят,колкото искате. :idea:
При голяма риба,експерименти и да искаш да правиш,не можеш.....тя си прави,каквото иска! С подходящ такъм,можеш да имаш някакъв контрол.А 12кг. сом е кефско,но се вади и с мухарка.На 0.18мм. монофил имам сом 19кг.,но бях хвърлил за бяла риба. Това не е критерий,за майсторлък. Извади 3 пъти сомове,когато никой не вади и тогава,ще те признаят,като ти завидят! :fish1:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
petrov7777
Мнения: 442
Регистриран на: Съб Фев 13, 2016 16:25
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от petrov7777 »

Emo-83 написа:2.5,бива или е към много добре.....имам 2 макари с такъв,ако нещо ми се наложи!
Но и 3.5 да сложиш,за сом си е екстра.
Воблерите не били газили с нужната дълбочина. Ми слагайте по-дълбоки и ги правете да ви газят,колкото искате. :idea:
При голяма риба,експерименти и да искаш да правиш,не можеш.....тя си прави,каквото иска! С подходящ такъм,можеш да имаш някакъв контрол.А 12кг. сом е кефско,но се вади и с мухарка.На 0.18мм. монофил имам сом 19кг.,но бях хвърлил за бяла риба. Това не е критерий,за майсторлък. Извади 3 пъти сомове,когато никой не вади и тогава,ще те признаят,като ти завидят! :fish1:
Като за първа година мисля че се представих подобаващо и доста неща подобрих , знам че нямам шанс за голям с 1,2 но е доста здраво
Да ти кажа чесно въобще не съм предполагал че ще хвана няколко сома , но тази година ще им обърна повече внимание , дано и те на мен
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от Emo-83 »

Значи си по-добре от мен в 1-вата година....аз хванах две сомета,голямото 3кг. Воблери и такъми имах бол,но в главата нищо,освен приетите общи положения!
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
FormatC
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 17:15
Риболов: Риболов на сом(буй,модернизирано дъно и т.н.)Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от FormatC »

Няма отговор все още.От утре почвам да пиша всеки ден писма.Относно влакното,ще остана с него докато приятел не ми донесе от Япония.Интересно ми е тестовете какво ще покажат.
Иначе първата тролинг година и аз обикалях като глуха кучка из водоемите. Нямах си на идея какви ги върша.Имах по някоя случайна риба и това беше,но натрупах опит.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”