Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Мунчо »

Аз съм беден провинциален счетоводител и не мога да се позволя подобни излишества. Дори макарата ми не е като на хората...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
sheha
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Фев 15, 2016 15:44
дал Браво: 94 пъти
получил Браво: 96 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от sheha »

Успях да си открадна един час на реката, на връщане от работа. Едно слънце, едни отъпкани пътеки .....Въпреки това успях да хвана един дребосък и да изтърва една по-прилична риба. Двете риби клъвнаха на едно и също място в края на голям вир.
...
kopi1.jpg
kopi1.jpg (270.93 KiB) Преглеждано 4528 пъти
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от m65 »

Мунчо написа:Дори макарата ми не е като на хората...
:) :D :lol:
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от fisherman »

Би ли споделил подробности за примамката моля?
9.jpg
9.jpg (165.62 KiB) Преглеждано 4506 пъти
mr_miti
Мнения: 110
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 20:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Смолян
дал Браво: 419 пъти
получил Браво: 330 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от mr_miti »

Разходих се днес за 2ч по реката, но все още има много сняг. Водата ледена и снежива, а активността на рибките клоняща към нула. Едва успях да прилъжа една рибка и индикирах едно проследяване. Силикончето е P.L. silicon worms, а главичката е с кука номер 10.
Изображение
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Мунчо »

fisherman написа:Би ли споделил подробности за примамката моля?

9.jpg
Ръчно изработено изделие, имитация на разгонена лещанка, подарък от моя приятел Тео Христов. Изключително дребен и фин воблер, който обаче перфектно държи силно течение и поддържа дълбочина. И хваща рибки. :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

Отидохме през първия почивен ден на Панега и заварихме хубаво време и бистра вода
IMG_3302.JPG
IMG_3302.JPG (177.42 KiB) Преглеждано 4250 пъти
Не се изненадвам че цял ден нулата виси със сташна сила ,при тези условия или сутрин рано или вечер много късно :D
Застанах за приключваване на деня на неудобно за мен место и естествено много приятно за рибите и накрая преди стъмване получих този удар който там се чака повече от година .Условията са такива че няма място за отстъпване ,но и тя беше на същото мнение.Мощни тласъци на място ,чупене на едно жило и изправяне на второ и ....мрак пред очите ми ...замина . Нямаше да има нищо ненормално случвало се е и друг път но не и с воблер с прилични тройки като този :mrgreen:
IMG_3297.JPG
IMG_3297.JPG (138.3 KiB) Преглеждано 4250 пъти
ZipBaits Orbit 110 SP , много рядко удря нещо но винаги е голямо .Смяна на тройки и нов ден за повторни опити и накрая късно вечерта отива воблера в дървета надвесени над водата и недостижим :( . Късам :oops: и избирам нова дестинация на по чист въздух за размисли какво трябва да се направи за да не иде дървото зян за един воблер :(
Хващам нещо по новите усойни дестинации за да не съм все в нулево положение ,приятно е но мислите се връщат все назад .
Smith Troutin Surger 80 - 18гр носи малко радост :D

IMG_3307.JPG
IMG_3307.JPG (208.32 KiB) Преглеждано 4250 пъти
IMG_3312.JPG
IMG_3312.JPG (123.37 KiB) Преглеждано 4250 пъти
IMG_3306.JPG
IMG_3306.JPG (121.91 KiB) Преглеждано 4250 пъти
Ще чакаме по добри времена ,няма вечни неуспехи :D

Поздрави !
IMG_3308.JPG
IMG_3308.JPG (175.39 KiB) Преглеждано 4250 пъти
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от empar »

От мен една скромна рибка, около 30те сантиметра. За жалост единствена, за целия уикенд. Доста удари имах, но само една тази пожела да позира. Всички кълванета бяха на комбинация от следното - таквоз, таквоз и таквоз в бял цвят и размер XL, с помощта на мааалко каноколитец. Комбинация, лично препоръчана ми от моя бивш колега и дългогодишен национален състезател Любо Бояджиев! С воблерите положението беше тотална щета, но пусто нежелание да ловя на силикон и ето го резултата.
IMG_3617.JPG
IMG_3617.JPG (286.66 KiB) Преглеждано 4243 пъти
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от kontev »

Голяма панацея тея силикони, голямо нещо. Станаха модерни последните години, а преди туй риби не се ловяха , щот нямаше волфрам и всевъзможни гумени къкрици и плужеци.
Аз пък съм тъп и упорит, и продължавам да си ги мъча на воблери и блесни и от началото на сезона нямам празно.
За себе си съм си доказал, че нуждата от силикони през студените месеци е доста пресилена и е свързана по-скоро с по-доброто презентиране на определени места.
В повечето случаи, добре подбраният воблер или блесна, както и правилната проводка, могат да свършат същата работа, че и по-добра. Наблягам на "добре подбрания", защото много от "летните" воблери наистина не работят през зимата.

Някои от рибките от последните ми 2 излета:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Да не помисли някой, че отричам силикончетата, в някои ситуации са незаменими дори и лятото. Но издигането им в култ през студените месеци и отричането на останалите примамки според мен е неправилно.
stiga
Мнения: 652
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 22:39
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от stiga »

Силиконите ловят добре пасивни риби, както и такива, които не са в режим на активно търсене на храна, не че няма да ловят и хранещи се, но тва е друга тема. Такива неактивни риби има не само зимъска и причината не е само температурата, а на силикон си взима през целия активен сезон. Кой на кво ще лови и му харесва, нема нищо общо с това на кво кълве повече и дали изобщо кълве повече. Понякога ключа е в разнообразието и представянето на нещо различно!
Инак По темата.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Имаше още, имаше и от детската градина, но не снимах всичко, добре беше де :D

Поздрави!
спининг и само спининг!!!!!!!!!!

C&R

http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 149 пъти
получил Браво: 1021 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от pux »

:) Днес се върнах повече от 20 г. назад във времето, когато като абсолютен новобранец стъпих за пръв път на брега на Панега със спининг в ръка. Въпреки това, успях да спася капото:
Изображение
Лека-полека, посвикнах малко с новата дисциплина, рибките се разкълваха и на практика направих най-силният си риболов от началото на този сезон. Размера беше м/у педя и 40, показа се и една около килце :), но по-добре, че не клъвна, защото нямаше да е особено спортсменско да я метна на брега с шаранския монофил, заявен като 0.25, но откровено клонящ към 0.30 :lol: :lol: :lol:
sheha
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Фев 15, 2016 15:44
дал Браво: 94 пъти
получил Браво: 96 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от sheha »

Една балканка 46-48см, една емериканка 30см и една отворена карабинка..... :x
...
IMG_20170311.jpg
IMG_20170311.jpg (169.57 KiB) Преглеждано 3355 пъти
IMG_20170312.jpg
IMG_20170312.jpg (201.41 KiB) Преглеждано 3355 пъти
17273681_10212268940547580_328334371_o.jpg
17273681_10212268940547580_328334371_o.jpg (57.74 KiB) Преглеждано 3355 пъти
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Д-р Флекс »

Тези карабинки ги изхвърли по-добре, аз що ядове съм брал със същите... Не са подходящи за спининг - отварят се лесно, по- стават за фидер, шаранджийски, и подобни монтажи.
sheha
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Фев 15, 2016 15:44
дал Браво: 94 пъти
получил Браво: 96 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от sheha »

Д-р Флекс написа:Тези карабинки ги изхвърли по-добре, аз що ядове съм брал със същите... Не са подходящи за спининг - отварят се лесно, по- стават за фидер, шаранджийски, и подобни монтажи.
Това беше първия риболов с тези карабинки. Лошото е, че воблера остана в устата на една около 35см балканка, която се "откачи" в краката ми.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”