Да спрем токаджиите и мрежарите

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

Предаването днес ще го дават на части ето тук:
http://www.bbt.tv/#video_9738" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от franko »

:wink: Чух включване на познати гласове от сомския.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Marco Polo »

Тъй, тъй.. Близо то теб някъде май.. ;)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от LVitchev »

Нищо не става по телефона !!! Имаш минута и половина две да кажеш сто неща.Момчетата се справиха много добре,но няма да се мине без да се съберем пред Парламента !!! По телефона,мисълта ти работи преди да си казал едното,друго ти идва на акъла и става манджа :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Emo-83 »

Гледах внимателно предаването.Мога да кажа,че ми хареса,но не особенно.Нещата се разводняваха със включването на хора по телефона,които не знаеха проблематиката.Освен изказването на Любо(беше точно но кратко) и още един човек,другите зрители просто отнеха времето говорейки за свои неточни виждания(Овчарица и дрън-дрън ярина).
За да постигнем основната ни цел премахване на бракониерите.То тя трябва да се натъртва постоянно,посочвайки пътя по който това може да стане.И тъй,като сме сигурни,че всичко това не може да се извърши без нас.....настояваме за среща със министъра на Земеделието и г-н Бойко Борисов.....тия от ИАРА вече сме ги слушали.
Само при искането на една подобна среща можем да накараме медиите да ни обърнат по-голямо внимание.......Повечето от тях са жълтури и търсят сензация.Ние пък търсим среща и точно за това бучиме привличайки вниманието на общественоста.
За да се постигне нещо,освен внасянето на петицията с подписите,не трябва да спираме всички свои действия.....напротив.Да се направи щаб,който да изгради своята стратегия за работа на доброволни начала.Отивайки на риболов всеки един от нас при забелязани нередности(мрежи и бракониери),да заснема събитието и всички дремуцащи действия на ИАРА.
Например:Лодка отишла на риболов закача мрежа.Вади се Фотоапарат или телефон и се започва документирането на събитието.Първо се звъни на дежурен телефон или 112.После се чака отговор и ако няма такъв се заснема самото вадене и изгаряне на мрежата.
Трябва да се снимат всички рибарски магазини и заведения,където се продава риба със съмнителен произход.В коментара и клипчето да има обекта,къде се намира и какво продава.На всички активни риболовци ни е ясно коя риба и кой вид е уловен извън закона.Така ще прекъснем нишката бракониер-магазинер-милионер.
Целта тук е да покажем,че всичко това,което говорим не са празни приказки.Както за напаста наречена бракониери,така и за бездействието на уж контролищите органи.
Скритата камера,трябва да е във джоба на всеки риболовец.Но след това трябва да знаем къде и как точно да предадем своето клипче.
Когато се набере достатъчен материал,отново се търси съдействието на медиите,за да се пуснат в ефир всички тези случки и беззакония.
-Криминализирането на бракониерството с ток и мрежи е цел номер едно.Българина разбира само от тояга.Бомбаджиите значително намаляха след,като това стана факт.
-Цел номер две е ние риболовците активно да участваме в акциите с бракониерите.За това трябва да се търси правна основа,която може да ни позволи това.По този начин ще имаме възможност да контролираме пряко и помагаме на нашите органи и Държава.
-Цел номер 3 е построяването по едно бунгало на всеки един голям водоем.Там ще се помещават контролиращите органи,оборудвани дори със прибори за нощно виждане.
Не да ми се оплакват,че нямат пари за бензин,пътувайки от града до язовира при евентуално обаждане.Работата на Горския е във гората,а не в канцеларията или някое кафе.
Понеже всички тези цели са свързани със финанси,нашата задача е следната.
Трябва ни истински човек който да работи по различните европейски програми.Той не може да бъде нито аз,нито незнайния войн с добро желание,защото няма нужните знания и опит.Именно за това имам нещо в предвид.При желание ще ви запозная със човек знаещ всичките пътеки и действия,които могат да се предприемат за усвояването на тези Евро пари и програми.Същия този човек познава от вътре ИАРА и с кое и как точно да се постъпи.Освен знанията си той не е корумпиран....именно поради това не е там.Само ще вметна,че ИАРА още работят по негови проекти....не говоря за случайна личност,нито за приятел.
За да печели едно сдружение и да се работи по програми от които ще има ефект......това се прави ежедневно.Спирането на работата,означава спирането на всичко.А тя е специфична и изисква постоянно обикаляне на министерства,канцеларии и Бог знае какви още несвойствени за мен действия.
Не бива да си представяме нещата лековато и като на фантастичен филм(само ентусиазъм и мускули).
Ако желаем да постигнем нещо трябва работа и двама-трима компетентни човека.
Масата от хора и желанието за успех го имаме.Нека започнем да действаме.
Войната с бракониерите започна.Наемам се да помагам,ако има нужда от мен де.
п.п.Извинявам се на всички,че изложих по този начин почти всички мои виждания...Пардон,наши виждания.Наблегнах на някои от тях отново за по-добро запомняне.
Зле съм с писмените изказвания и сигурно съм сбъркал някъде.Но всичко това е от желание да успем всички заедно да направим нещо истинско и най-вече да стигнем финала,като победители.
Забравих за друго наше искане,което можем да впишем някъде.
Не може закони да се правят,предлагат и приемат от някой депутат,който не ходил на риба през живота си.
Гледането на картините на Репин,не те прави ловец или риболовец.
Все още е забранено използването на лодки.Това е уж за презумция,че се намалява бракониерството.Всъщност ползването на лодки от спортуващи риболовци е най-големия бич за всички мрежари и го има в цял свят.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от LVitchev »

pancero написа:Божеееее кой ще го чете тва бе :lol: :roll:
Някой умен и безработен рибар :lol: :lol: :lol:




Само да кажа две думи по повод написаното от Емил !!! Може да се направи нова национална,паралелна структура на ИАРА,която да се занимава само с опазване,зарибяване и поддържане на чистота по водоемите.Да е с централен съвет,и с устав който да не позволява на един или друг да я обсеби :idea: :idea: :idea: Решенията да се взимат само в присъствието на голямо мнозинство от председатели на местните такива по региони и да се участва по проекти финансирани от Еврофондовете.Хората финансират такива неща абсолютно безвъзмездно,особено когато са в полза на хората и екологията.Гражданските сдружения са силата,няма друго което да ни помогне на 100 % Ще ни връткат доста време и ще се опитват да омаловажат всичко :idea: :idea: :idea: За целта трябва просто да се съберем на едно събрание всички риболовни клубове от цялата страна и да го учредим.Да се забрави думичката Аз,сам човек,ходи само в тоалетната !!! Всички тези хора,подписали петицията са в по-голямата си част членове на тези сдружения.Без тяхната подкрепа нищо няма да стане.Хубаво е да се помисли върху това.Ако се вземем в ръце,до две години ще сме го изградили като структура и ще работи с пълни обороти.А тогава и държавата ще се съобразява с нас,сила сме но не го осъзнаваме :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от max »

За да заработи подобна структура са необходими средства. Ако всички около 11000 риболовци които подписаха дават по 20 лв. членски внос годишно това няма да е мисия невъзможна а реална възможност за промяна
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Marco Polo »

max написа: Ако всички около 11000 риболовци които подписаха дават по 20 лв. членски внос годишно това няма да е мисия невъзможна а реална възможност за промяна
Иво, членският внос, или така нареченият билет, ни взима по 20 лева годишно.. Но не на 11 000, а на НАД 200 000 човека.. Така че..?
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от LVitchev »

Всеки от нас иска водоеми без бракониерски мрежи.Искаме да има риба и да е чисто.Аз бих дал и 100лв годишно.За да стане обаче всичко това,хората трябва да са сигурни къде им отиват парите,защото Българина е мнителен и няма доверие на нищо,даже и на себе си.За тази цел,управителния и надзорните съвети,трябва да са по-разширени,за да не може да се взимат решения за изразходването на парите от двама-трима човека.Надзорен съвет,които да е от хора от цялата страна и той да е разширен,за да има спокойствие и хората да знаят че един или двама може да се купят,но десет човека няма как да стане да се подкупят и да премълчава и затварят очи пред нередностите ако има такива в сдружението.Само при тези условия може да стане нещо.Иначе забравяме и всичко остава само добри пожелания и мераци.Хайде,да говорим реално,да не са 100,но имаме едни 25рв които са задължителни за риболовците на година и аз съм напълно убеден че всеки може да отдели още 25 на година и да създадем нещо сериозно в национален мащаб и с участието на всички риболовци.След това вече можем да искаме и да ни гледат сериозно и да се страхуват от това,какво можем да направим,та ние сме сила колкото избирателите на Доган,като сметнем семействата ни и т.н
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Emo-83 »

Marco Polo© написа:
max написа: Ако всички около 11000 риболовци които подписаха дават по 20 лв. членски внос годишно това няма да е мисия невъзможна а реална възможност за промяна
Иво, членският внос, или така нареченият билет, ни взима по 20 лева годишно.. Но не на 11 000, а на НАД 200 000 човека.. Така че..?
Според мен не го разбираш Марко......Прав си за 200-те хиляди,но тук говорим ние да направим нещо.Ония пари за сега отиват в бездънната яма и каца.Върху тях нямаме контрол.А за да имаме някаква сила ни трябват пари със които да тръгнем към по-големите пари от Еврофондове.Чак тогава ще се углеждаме у 200-те хиляди.Сега сме шматароци с петиция и никаква сила да започнем нещо реално.Именно за това смятам 1-вата стъпка предложена от Иво за правилна.Сметни сам....20x11000=220 000лв.
С тях може да се наемат хора,които ще взимат минимално,но ще вършат работа по язовирите и министерствата(останалите бачкаме друго).С малко пари можеш лека,полека да набереш скорост и да станеш силен,но без никакви пари....нищо не можеш.
За да ме разбереш правилно ще ти го обясня с пример.Ако имах пари да направя 2 лодки,до сега щях да съм продал 4-ри.Но понеже нямам никакви,си държим акъла само за форумите....това значи,че нямам такъв. :wink:
С Любо сме се дублирали в мислите си с Макс също....не сме разговаряли по тези теми....само по стечение на обстоятелствата сме приятели.....това ме радва. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Geo »

Това е правилния път Емо!
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
Аватар
jagger1
Мнения: 3182
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 755 пъти
получил Браво: 1179 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от jagger1 »

Телефона ми даваше все заето. Изобщо не успях да го избера. Иначе, предаването като за начало беше ОК. Направи ми впечатление изказването на водещата, че темата ще бъде следена. Дай боже. Поздрави и на Стефан и на Иван. Браво момчета. Трябва непрекъснато да напомняме поне на медиите за нас - риболовците, че не сме само едни подвижни "тренажори" по водоемите за риболов, а си имаме и правата, и изискванията, и най-важното, че сме много по-отговорни пред нацията, от онези, които на това им е задължение и за което им се плаща от портмонето на данъкоплатеца. Още веднъж от мен - поздрави на Стефан и Иван. Живи и здрави.

п.п.: Снощи (т.е. рано тази сутрин в малките часове) гледах пак повторението. Трябва да има повече такива предавания.

п.п.2: Отправям от страниците на този форум и едно предложение: Има една телевизия - Хоби Тв, която е една от медиите, които трябва да са най-активни по тази тема. Ако има някой, който е свързан с тази медия, нека да се обмисли една поредица от предавания, в която да се коментират именно проблемите с бракониерството, както и реакцията на държавата по проблема. И това, да стане практика, наравно с останалите предавания. Защото, хубаво е да гледаме по нея как се лови, какви риболовни техники се използват, какви са световните тенденции, но е добре да има и предавания (и то доста често), в които да са коментират проблемите с бракониерите. Ако тази медия не е на наша страна и не ни окаже най-голямо съдействие, то какво да говорим за БТв, Канал 1, Нова и останалите? Предлагам също и риболовните специализирани списания да отделят малко повече място на своите страници по темата и то - във всеки брой.

п.п.3: Много истина има във вашите думи момчета - и на Любо и на Емо. Само едно малко отклонение ще направя и дано да ми простите това: През "омразните" години на соц-а, на големите водоеми като Батак, Голям Беглик (бивш В.Коларов), Искър, Сопот, Широка поляна, Доспат и много други, имаше бараки и постоянно присъствие на риболовни надзиратели, водни надзиратели и горски. Хората обикаляха НОН СТОП и денем и нощем. Когато са ме проверявали, караха ме да си извадя въдиците, за да видят дали съм сложил куки според закона. Караха ме да покажа торбите, багажника на колата и живарника, за да видят, какво има и дали не е укрито нещо. Нямаше хрън-мрън, щом го поискат. Показваш. И ако случайно, в живарника ти намереха маломерка или повече от допустимото - следваше АКТ, глоба и прибираха всичко - и риба, и въдици, и примамки, и макари - всичко, като санкционираха и отделно (по тарифа) и всяка незаконна риба, отделно от глобата. Нямаше шест-пет. Ходи се оплаквай на арменския поп. А ако се оплачеш случайно - последствията ставаха двойни за нарушителите. Та с това искам да потвърдя с две ръце, уши, крака и с цялата си физика идеята: По водоемите на страната трябва да има постоянно действащи контролни бази за наблюдение на водоемите и санкции на нарушителите. Всичко друго - обаждане на 112, временно настроение на контролните органи - липса на бензин, отдалеченост и т.н. са кьор фишек. Работа и контрол на место - НА ВОДОЕМА, а не дистанционно от канцелариите. Това е. И Жестоки санкции - финансови за нарушителите, та да им държи влага и отзад и отпред и вътре.
slave.stanshev
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 17:07
Риболов: soooom

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от slave.stanshev »

ЗОРИДС-Защита,опазване,рибното и дивечово стопанство.
Основен приоритет на партията,
1-борба с бракониерите,дивеч,риба,криминализация на престъплението.
2-усвояване на еврофондовете,по програми за зарибяване и увеличаване на дивеча.
3-приемане всяко едно решение на партията с онлайн гласуване,от всички нейни членове.

Е това ако го направиме,да включиме и ловците,ставаме повече от всякакви,измислени партии.И нема да има нужда да се молиме на никой,да ни обърне внимание.

ПС,Бате Бойко,ако иска да стане и Рибар на годината,требва да е с нас. :lol: :lol: :lol:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Emo-83 »

pancero написа:Абе да ви отворим една тема ::ПИСАНЕ НА РОМАНИ::
кво си говорим глупости ще решава то къде има влас то къде нема като назе само си говори вафлички аеее у лево и у десноооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо
Темата е сериозна и за това се пише повече.Но ще ти призная нещо в момента се треса от смях. :D :P :P :D :D :D :P :P :D :P Не мога да спра и жена ми дойде да види за кво се смея.Моля те не чети тук,после ще ти разкажа на скайпа. :D :P :D :fish6:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от LVitchev »

Емиле,нас простолюдието,някакви си шибани сомаджии,не ни взимат на сериозно,особено Панцера :lol: :lol: :lol: Много сме ниско в йерархията на риболовците,друго си е да размахваш щеката :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Пламка,не се мъчи да четеш бе,много ни са сложни изреченията :lol: Ама теб за да те разберем ще ни трябва човек които да ти разшифрова писаниците и да ни обясни какво си искал да кажеш :lol: :lol: :lol: :lol: Аз приключих с токаджийте за сега.Чакам да видим какво ще се предприеме за напред,иначе приказки много,дано всички не се разочароваме,както винаги е ставало :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”