Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Заключено
robi
Мнения: 52
Регистриран на: Съб Окт 28, 2006 9:42
Местоположение: sofia

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от robi »

Като се замисля,май и по-добре да има мнения и предлижения от търговци и вносители.България е малка страна,форума също.Така че едва ли е толкова скрита рекламата :wink: Подобни теми предизвикват градивни дискусии,а в тях всеки е достатъчно голям да си направи изводите.Така че както каза някой,май ДОБРИЯ ТОН Е НАЙ -ВАЖНОТО ТУК.Аз лично не пиша много тук,но пък научих много.....Така че нека да направим така да го има Сомския Forever :tup: :wink: :P :) :fish3:
pankopl
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 13:37

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от pankopl »

Колеги темата наистина доста загрубя. Нека ви кажа от къде се запалих.
Ходил съм доста пъти за сом / на 60 години съм/ , но основно се зарибих от форума.
Вече имам лодка /джапанка надуваема с твърдо дъно/ , сонар DSI , две пръчки за сом
от която едната е с мултипликатор . И ВСИЧКО ТОВА БЛАГОДАРЕНИЕ НА ФОРУМА!
На няколко човека от форума съм изпращал ЛС и винаги са ми отговаряли бързо и компетентно.
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от тони котев »

Поздравления за админа, че реши да върне форума към основната му цел.Омръзна ми да чета дървени философи по теми които са на светлинни години от риболова, затова и почти спрях да пиша.
Относно търговците, аз съм твърдо зад тях.Те са основната движеща сила в развитието ни като риболовци.Познавам повечето от тях и се радвам, че не спират да търсят всяка новост която се предлага в този динамично развиващ се свят, и която ако преценят , че е успешна пускат на нашия пазар.Повечето са много добри риболовци и рядко преценката им е грешна.
Един апел към всички,(особено към знаещите) пишете повече за риболов :fish1:
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от Pike1 »

Поради лични причини не съм влизал няколко дни във форума. Не ми стана ясно това тема за бъдещето на " Риболов на сом " ли е, или някаква дискусия за рекламата и търговията ?
Аз съм благодарен на подфорума, писал съм го много пъти, но той е трън в очите на някои.
На никой не е забранено да лови сом, но не всеки издаянва на часове и часове и дни безплодни. Ако ставаше от раз-прас сома в лодката и после снимките и Бравото всички щяха да са сомаджии. Всеки сам си избира какво търси. Един иска мръвка, втори форумна слава, а трети да е ловец...
Моля да бъда извинен ако съм засегнал някого с действията си като модератор ! Нищо лично към никого.
MEMENTO MORI
Аватар
Злати 76
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2012 22:18
Риболов: РИБОЛОВ НА СОМ
Местоположение: София
получил Браво: 10 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от Злати 76 »

:tup:
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от kalinux »

Понеже аз подхванах темата за комерсиалицията, ето какво имах в предвид. Абсолютно нищо по форума не трябва да се променя. Просто трябва да има регламент между админа и членовете на форума, които имат комерсиални интереси, така че да могат да пускат спокойно информация за новите си продукти, дори и когато не са ги питали. Защото за второто в момента не се счита за реклама. Не говоря за платени теми, които по принцип не чета. Говоря за нормален диалог между потребители и търговци.
С внимание към детайлите
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от Emo-83 »

kalinux написа: Просто трябва да има регламент между админа и членовете на форума, които имат комерсиални интереси, така че да могат да пускат спокойно информация за новите си продукти, дори и когато не са ги питали.
Не те разбирам Калинка.В смисъл,че Франко,Мацака и др. могат да си покажат лодката,защото под тяхното име не пише търговец,а аз не мога....така ли!
Дай ми пример на кое съм вносител аз и пиша за него.Реклама ли е това,че някой пита за въдица и понеже това често е начинаещ,аз му качвам 4-ри въдици на 4-ри различни ф-ми,на които не съм вносител и Сашо Пайк ги продава.
Не търся гарез и не влагам лошотия в поста си....питам за да ми обясниш.
В темата за кльонкове,как стоят нещата със скритата реклама....пак питам,но нямам нищо против,защото не го смятам за нередно.
Моля,без дискриминация.Писал съм по еднакъв начин преди две години и сега и това могат да го докажат моите постове,снимки и клипове.
Задавам конкретни въпроси с примери.Как трябваше да му обясня на момчето,което посочи две въдици за кльонк с цени около 60лв.За мен и двете могат да се ползват,но дали са удачни е друг въпрос.И ако седна да му кажа....."Пич,вместо тези две си вземи ето тази,защото така и така"................РЕКЛАМА А :!: :!: :!:
И за да не ми се брои за реклама и да не бъркам в джигерите на злобарите,пиша следното.......Според мен,тези въдици са дълги.....без да се осмеля да използвам думичката НЕПОДХОДЯЩИ.........щото ареееее,пак някой е в мисли,какво друго ще му предложа.
Ще му предложа точно това,което трябва за ниски пари и качество,което всички вие ползвате и знаете защо.Не лъжем и не подвеждаме ли колегите си с мълчанието.И когато вас ви мързи или не ви се занимава с издаването на сомските тайни,защо бучите безмислено с претенции.(Калинка,това не е към теб...принципно питам).
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от kalinux »

Емо, всъщност точно такива като теб трябва да има много, за да има информация. Казвам го в най-добрия смисъл. Просто трябва да се знае, че админа няма нищо против това, за да не се сърдят колегите. По същия начин и аз бих искал да показвам всеки нов кльонк, но никога не съм си го позволявал през годините, точно поради причината, че може да се разглежда като скрита реклама.
С внимание към детайлите
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от Emo-83 »

kalinux написа:Емо, всъщност точно такива като теб трябва да има много, за да има информация. Казвам го в най-добрия смисъл. Просто трябва да се знае, че админа няма нищо против това, за да не се сърдят колегите. По същия начин и аз бих искал да показвам всеки нов кльонк, но никога не съм си го позволявал през годините, точно поради причината, че може да се разглежда като скрита реклама.
Калинка,ако ти не си показваш всеки нов кльон,ще е престъпление.
Какво от това,че ги произвеждаш,мислиш,ходиш по горите за дървета и правиш нещо наистина градивно.....на което малцина са способни.
Ще те прокълна сом по-голям от 5кг. да не видиш,ако не си постваш кльонковете....Янко също или кой,каквото е направил.
Моля Ви......Калинка стегни се.....завистници,винаги ще има.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4502 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от Pike »

Изводите до тук:

- независим модератор/и

- да трябва да има възможност за активно участие в темите на търговци, дистрибутори и вносители, само бих дополнил да не е на всяка цена

- от какво има нужда: толерантност, търпимост и добронамерен тон

Горе долу, това са основните неща.
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от yankosan »

Има и друго много важно нещо :idea:
90% от вносителите са в София,100%от тях имат склад или магазин в Софето :!:
Половината или по-голямата част от потребителите във форума са от страната :idea:
Аджаба аз в Ямбол,ако изкам да тръсна едо ъгли или да врътна една дайва,или да пипна едно 8 нишково ПП,мислите ли че имам възможност а...
Ами колегата от Долно камарци или Дервишка могила :?: Или трябва да дойдем след като си вземем отпуска,отделно разходи,да обиколим магазините :?:
Съвсем друго е да имаш насока и съвет за даденото нещо,нали :?:
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4502 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от Pike »

Това се включва в горния ми пост, второто тиренце ;)
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от yankosan »

Писа ли сме едновременно.
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от Булстарите »

Както се вижда до тук не само търговците искат да пишат, но и потребителите искат да получават информация от тях.
От друга страна сайта си има разходи всеки месец и колкото и да не е комерсиален Pike от някаде трябва да дойдат тези пари.
Затова най-логично е да се определят някъкви правила за писането в темите от търговците и да си плащат такса за това. Нямам предвид за всеки пост а някаква месечна такса дори и да е символична
Всеки търговец има финансови облаги от този форум така че е редно и да си плаща.
Ще дам пример с Калин.
Той не си показва кльонковете защото ще се счете за реклама. В същото време доста от потребителите си мислят че той ги крие заради "сомски тайни".
В крайна сметка никой не печели, а всички губят.
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”