Янтралайт

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от maranzika »

Браво Драго.Много ти се кефя.Постоянството ти се възнаграждава... :tup:
Draj написа: тема за размисъл....Как аджеба ще отида отново тематично за кефалец, след това, което ми се случи тази сутрин !!!
Сега разбираш ли и аз защо не ходя за кефал по реката? :lol: :lol: :lol: При наличието на толкова други риби и водоеми в околията.. :wink:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Янтралайт

Мнение от Мунчо »

Аз нищо не разбрах...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5653
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 552 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от Димитър Тодоров »

Браво,Драго,хубава рибка! :tup:

И моят приятел Стефчо така казва..,,Не обичам да ходя за кефали,те ми се лепят между другото.,, :lol: :roll:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
bat.galin
Мнения: 1959
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 448 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от bat.galin »

Чудесен репортаж за добра риба, колега.
Благодаря, пак да идеш.
пп.
...Светото Премиерче се гъни, като ББ пред желаещи реформи хора...
като пожарникарски маркуч казваш, а ;)
Draj
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Май 17, 2014 9:28
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от Draj »

Ох, не мога се стърпя... :lol: :lol: Днес след обед успях да посетя реката на същото място... и намерих двайсет кинта :lol: Бяха престоели дъжда на земята, дано не са на съучастника :lol: Втори ден от ваканцията си имам слука, дано и по стара южна България късмета е с мен :tup: Поздрави и до скоро, с нови риболовни историй!
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от bai ves »

Дейба тоз Ваш приател........ ,мене кучета ме яли!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от Д-р Флекс »

Поздравления от мен! И за сома, и за двайстака, и ... за другите неща! Искам само още да ти споделя, че твоята блесна биячка - Атом на Абу Гарсия, или нейна реплика - е една от най-удачните блесни за едри хищници за всички времена! Няма нищо случайно...
mitaka2001
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Окт 24, 2014 19:33
Риболов: спининг

Re: Янтралайт

Мнение от mitaka2001 »

Здравейте.Да се включа с малко инфо от днес.Дестинация-островчетата в района на Полско Косово,отдавна не бях ходил там.Та,съжалявам че нямам снимки,но все чаках големия.Резултата-над 20 кефалета с размер по педя и канче,само един около 30 санта но ми заби куката в пръста и забравих за фотото.Рибите си кълвяха въпреки набезите на циганите с каруците които ходеха до единия от островите за дърва,ей така,просто през Янтрата.
Основната залъгалка беше малкото казу на bai ves и 44мм йозури-потъващото.Реката е изплитняла и няма проблем да се добереш до всяка точка,е,верно че се е замътила но мисля че това е добре.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от bai ves »

док, тук изобщо не става за игра на Атома. Драго го е изпразнил от гняв сома с казуто и и на 14-5 то подаване е сменил с тая имитация. При близването на водата и сомът е цапнал. Никаква ига никакво пропадане,--- там и това е- в стата..... между другото Атомът на Абу се оказва вече една от най некадърните примамки. При това , че съм до кръв фен на Абу имам спор. Една камара по успешни блесни на ABU са извадили риби преди да има форум и какво приказваме като са редки блесни и спрени вече- ама ловят и ги имамеееееееее, та пляскамееееееееее :mrgreen: :D
Аватар
GE6_HUNT
Мнения: 492
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:55
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от GE6_HUNT »

Браво Драго! Страхотна риба и чудесен разказ.
Пожелавам ти още много трепетни моменти с големи риби!
Ти си упорит и мислещ, затова заслужаваш и получаваш!
Draj
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Май 17, 2014 9:28
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от Draj »

Атом на Абу Гарсия, или нейна реплика - е една от най-удачните блесни за едри хищници за всички времена! Няма нищо случайно...[/quote]..... И двамата сте прави! :D. Като откриха щуката имам 5 риби, три от който на оригиналния Атом, направо се влюбих в тази блесна.... И да, рибката според мен взе, защото беше раздразнена от Казу... Поздрави.
Аватар
sylis
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 21:11
Риболов: Спининг (блеснички и воблерчета по рекички) пълен лайк
Местоположение: София (родом от Лясковец)

Re: Янтралайт

Мнение от sylis »

Здравейте, колеги.Последната седмица съм се завъртял към района около Г.Оряховица и В.Търново.От 10-тина години не съм риболовствал по тези места, а по рано ходех под моста за Д.Оряховица, надолу по течението.Ако има спинингисти готови за съвместен излет, до края на седмицата съм на линия.
Ако даден проблем може да се реши с пари, то това не е проблем,това са разходи!
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от m65 »

На този етап, колега излетът е почти обречен на провал. От няколко дни р.Янтра тече в един такъв особен кафяв цвят. Уж е бистра, но плуват някакви кафяви елементи. Става въпрос за района около Г.Оряховица. Радио "партенка" разпространява версията, че някъде нагоре по течението чистят някаква пречиствателна станция, и утайките ги изхвърляли в реката. Това колко отговаря на истината не мога да се ангажирам с категорично мнение. Но фактът си е факт, реката е кафява на цвят, и това което го предизвиква се утаява на дъното. Като стъпиш във водата и тия утайки се вдигат.
Аватар
sylis
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 21:11
Риболов: Спининг (блеснички и воблерчета по рекички) пълен лайк
Местоположение: София (родом от Лясковец)

Re: Янтралайт

Мнение от sylis »

Много жалко за нас, ако това, което колегата казва е истина :? .Вариянти остават преди В.Търново около Шемшево, но там кракът ми не е стъпвал и незнам нито местата подходящи за този вид риболов, нито откаде да се минава.Сиреч ще ми е нужна Вашата помощ.
Ако даден проблем може да се реши с пари, то това не е проблем,това са разходи!
Аватар
noreason
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Юли 16, 2011 11:25
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 88 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от noreason »

Колега, реката си е много добре(леко пречупена), утре може и да е поизбистрила. Тази сутрина около Царевец се разходихме малко, имаше удари - кефали около педя. Един, много арабия чичо, беше заложил дъната от 2 и нещо сутринта и беше наскубал задоволителни каракуди до 7:30ч. - тогава нашата разходка ни доведе до него, каза че предни дни е имало "попадийски" кефали(показа около лакът) та с две думи реката си е добре, просто днес не беше от най-сполучливите дни за риболов. За утре ти пожелавам успех и търпение ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”