Състезание по тролинг - Mercury open III

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open III

Мнение от LVitchev »

bulstar_nikolov написа:Състезанието ще бъде 6,7,8 Септември и ще бъде съвсем скоро обевено.

А така,6 ти 7ми и 8ми,пък на 9ти септември ще слезем от балкана с автоматите и ще свалим тая сган крадлива :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
edi1957
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:27

Re: Състезание по тролинг - Mercury open III

Мнение от edi1957 »

не знам за другите колеги но ние сме си чистачи и не ходим за кюфте а за тръпката
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Състезание по тролинг - Mercury open III

Мнение от VARHARA »

Имах възможност да участвам на националния шампионат по тролинг в Норвегия преди няколко дена .
Правилата са много прости но явно ние българите не сме дорасли за тях :wink:
Ще ги споделя накратко .
Състезанието е от 17ч вечерта до 10 ч сутринта .
След като се плати таксата за участие ти дават една торба в която имаш ,рекламни брошури на спонсорите,разни подарачета , номер който да залепиш на лодката и още един номер към торбата в която си слагаш рибата и без нея няма как да изтеглиш/рибите след кантара се дават на участниците /
Имаш право да влачиш с 4 въдици ,но нямаш право да носиш никакви допълнителни конци или корди -само готови лидери . Примамките кой с каквото иска ,стига да е на ход лодката. Признава се риба над 55см само пастърва -от тази година , миналата са теглили и щуките -преебаха ни щот хванахме 1 щука над 5кг и ставахме 2 -както и да е.
За да няма шменти капели ,се тегли жребии на 10 лодки и се прави проверка на по всяко време от състезанието -така никой не знае дали ще бъде проверен за нередности .При наличие на нередност се изключват от асоциацията на тролинг. Сами може да си отговорите че нередности няма . При взета риба под 55см и занесена на кантара ,дадения участник се предава на органите за да го санкционират :!: Имаше издънки тук -може би от големия мерак -както и да е.
Алкохол ,дори и бира забранени в лодките -такъв е закона им .При наличие на такъв без значение дали се консумира ти взимат шофьорската книжка и глоба 1000евра :shock:
Тук вече не съм съгласен щот останахме всички пешеходци :lol: :lol: :lol: :lol:
Та това е приятели . Не е като нас да се чудим кой как щял да излъже , да вкарал риби и т.н .
Тегленето се извършва с кантар еликтронен на който има две страници точно на 55см , слага рибата не докосва ли двата края не я теглят .Раздават се награди до 20 място -ние опънахме по един муртипликатор и по една сопа пен :wink:
Има и поощрителни награди за най голяма риба . Накрая се тегли жребии от всички който са хванали риба кой да вземе награда която никак не е малка - лоранс HDS7 :wink:
Е нали сме каръци не го взехме ние .Първото място го изпуснахме ,имахме късане на 0.40 монофил, от огромна пастърна -както и да е още ни е яд .А второто сигорно място изпуснахме защото Ванката пусна 2кг пастърва обратно във водата без да иска ама карай и тук ни е яд :lol: :lol: :lol: :lol:
Та такива неща пичове от състезанието в норвегия :wink:
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open III

Мнение от горан »

Ех Краси, завиждам ти. Не можахме да се засечем да се състезаваме там :D . Аз бях на гости в Норвегия специално за това състезание, но заради наводненията из Европата, го отложиха с три седмици и нямаше как да се включа. Какво ще кажеш за дължината на езерото, на което беше състезанието :shock: . Казвай на Л.С на какво кълват щуките и пъстървите, че на 17 другия месец, ако е живот и здраве пак отивам и ще се върна чак за Меркюри Оупън ІV :wink:
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Състезание по тролинг - Mercury open III

Мнение от VARHARA »

Езерото е дълго 120км и е много дълбоко 500м . Има какво да научим от тях защото тролинга им е от как се помнят не като нас от 15-20 години :wink: . Кълват на плитко газещи воблери с неутрален цвят близки до окраската на сафрида :wink: абе сребърен с тъмен гръб .Още като влезеш в риб.магазин ти става ясно -дсичко което се предлага е плитко газещо .През деня има силен риболов на джиг за костури и щуки и редки пастърви и михалца . Риболова е най силен от 22ч до 7-8 сутринта -затова сега не мога да влеза в ребси и цял ден ми се спи а вечер съм като таласъм :lol: :lol: :lol: Ако имаш възможност отиди на фиордите да ловиш там е истината в морето .
sampo
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 9:16
Риболов: Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open III

Мнение от sampo »

VARHARA написа:..защото тролинга им е от как се помнят не като нас от 15-20 години :wink: ..
Е па аз тролим от 80-а година, въртехме предимно на Искъра. Преди демокрацията /89-а/ сме идвали и на Жребеца, ама като си ни гледал вероятно си мислил, "абе тия чичковци що се возят толкова бавно ?". :mrgreen:
пп: Върхи, СОНАРА с който си джиткам до днес го купих през 1995г. , не го сменям да не ме подгони каръка, за какви 15-20г. говориш?
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open III

Мнение от горан »

sampo написа:
VARHARA написа:..защото тролинга им е от как се помнят не като нас от 15-20 години :wink: ..
Е па аз тролим от 80-а година, въртехме предимно на Искъра. Преди демокрацията /89-а/ сме идвали и на Жребеца, ама като си ни гледал вероятно си мислил, "абе тия чичковци що се возят толкова бавно ?". :mrgreen:
пп: Върхи, СОНАРА с който си джиткам до днес го купих през 1995г. , не го сменям да не ме подгони каръка, за какви 15-20г. говориш?
Сампо, повярвай на Върхи,много по-напред са от нас в тролинга,а и не само :wink: не,че тролят с космически кораби или совалки, а просто имат страшно много дребни хитренки,за които ние не сме чували, или поне не ползваме :fish15:
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Състезание по тролинг - Mercury open III

Мнение от VARHARA »

sampo понеже имам наблюдения почти във всички разновидности на риболова :wink: мога да ти кажа че почваме от грешното и постепенно достигаме към правилното :wink: Ние сме праволинейни .Онзи правил така и ние така :wink: От 4 години троля и нищо не съм променил в поведението си затова ми доскуча този риболов и го зачеркнах. Ето отидох видях и мисля да не се разделям с него . Ще експериментирам техните неща . Единственото кофти нещо е че нямам средства да си оборудвам лодката как си трябва :wink: В бг виждам само Иво да добавя иновации :wink:
sampo
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 9:16
Риболов: Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open III

Мнение от sampo »

VARHARA написа:sampo понеже...
Върхи, във контактите си с рибите /фатални за тях :mrgreen: / ние хората (Homo sapiens) се развиваме по бързо, но трябва ли непременно да използваме това си предимство на по съвършен биологичен вид и да поставяме тях на колене? То е ясно че болшинството от нас не въртят пръчките заради стомаха и фризера, а заради задоволяване на егото си, "толкова съм неотразим и велик че заран като се бръснем ми иде да целунем огледалото :mrgreen: " . От уважение към рибетата и нежеланието им да се мотаме в къщата им си мисля че трябва да поддържаме някаква минимално допустима дистанция между тях и нас, в противен случай вървим към платеният риболов /извинете/ , електрификация и мрежарене, залагайки на резултата в кг. Състезанията са друга бира и правила, ние практикуваме любителски риболов и дай Боже никога да не се превръща в състезателен а само за удоволствие.
Иновациите на Иво едва ли обслужват желание за максимални резултати в кг. , по скоро любопитство да се надникне в къщата на комшиите, зимните подводни снимки бяха уникални ИзображениеИзображениеИзображение
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open III

Мнение от boababa »

Върхи:......."Примамките кой с каквото иска ,стига да е на ход лодката"........

Сега разбирам що ти е аресало толко тролинга в Норвегия,щот моеш да си влачиш силиконки или жива стръв! :mrgreen: Нали не се опитваш да ни пробуташ пак техните тъпи правила,които са неприложими за "хитрите балкански селяци",които ще участват на Меркюри-4? :shock: :evil: Защото за да спазваш правилата,треа да имаш поне малко достойнство,чест или съвест! :wink: Та да оставим Норвежкия тролинг и състезания на Норвежците,щот съм сигурен че не са по-напред от нас и ако ги поканиш на Жребчево ще се капотират! :mrgreen: Вервай ми! :wink: 8) Колкото си по-оборудван със странични помощни средства в риболова на тролинг,толкова повече се отдалечаваш от смисъла на любителския риболов,нали така бат Сампо! :wink:
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open III

Мнение от горан »

boababa написа:Върхи:......."Примамките кой с каквото иска ,стига да е на ход лодката"........

Сега разбирам що ти е аресало толко тролинга в Норвегия,щот моеш да си влачиш силиконки или жива стръв! :mrgreen: Нали не се опитваш да ни пробуташ пак техните тъпи правила,които са неприложими за "хитрите балкански селяци",които ще участват на Меркюри-4? :shock: :evil: Защото за да спазваш правилата,треа да имаш поне малко достойнство,чест или съвест! :wink: Та да оставим Норвежкия тролинг и състезания на Норвежците,щот съм сигурен че не са по-напред от нас и ако ги поканиш на Жребчево ще се капотират! :mrgreen: Вервай ми! :wink: 8) Колкото си по-оборудван със странични помощни средства в риболова на тролинг,толкова повече се отдалечаваш от смисъла на любителския риболов,нали така бат Сампо! :wink:
Без да искам да влизам в излишни и безмислени спорове, само ще кажа,че има много какво да научим,ама наистина много от норвежците. И не говоря за странични помощни средства, а за най -елементарни на пръв поглед неща, като това как да накараме един воблер да играе по различен начин, да го потопим на различна дълбочина и още и още такива дреболийки и хитренки,които дори и улесняват риболова. Та такива работи, а за отношението им към рибите,няма какво да говоря,както и за това,че дори не могат и да си помислят,че някой ще измами на състезанието. Колкото до това дали ще се капотират на Жребчево, надявам се да мога да споделя дали е така в най-скоро време. :D
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open III

Мнение от Шморхи »

Заеби, ако Троли бе почнал Втората Световна, сега целият свят щеше да говори български. :lol: Голям българин е тролката, голям. :mrgreen:
Като не е почнал да ни обяснява как да си ебем жените, добре сме все още. :lol:

П.П. Един спор с Троли никога не е излишен. Смехът не е навредил никому все още. :wink:
kinder
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 15:31
Риболов: Спининг от лодка и нищо друго
Местоположение: Търговище
получил Браво: 2 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open III

Мнение от kinder »

Тролинга е измислен от Мъзеливци за рибохващане,тъй наречените от мен Орта Будали закачаш едно каквото и да е нещо от другия край на тоягата и ДАВАЙ юруш кот стане.С опита нали там дълбочина там други фактори естествено идат,от сами по себе си.С две думи-Пениш се не пениш пак че те ловнем за врато за газо и АЙДЕ Маистор.

Отговарям там нещо за правилата и почвам да захождам като КОЧ от далече.

1-Нали изаконите в БГ. се променят/Закон сиреч Правило/ е и защо да зацикляме на едно място/Отговарям/щото на някой няма да му е удобно ли?

2-Защо на един вид примамки/Отговарям/Щото някой с друго не могат.Сиреч Будали.


3-Що само на един Язовир/Жребчево/---Ами елате тук на яз.Тича да Ви натеглим Шушоните.
За натеглянето се извинявам нали съм своенравен иде ми от вътре.

Юнаци с бодро вдигнати калпаци като чета форума изобщо се сещам за рекламата на наденицата там нали се сещате пушка цвете сопа и Юнаци--- ИЧ НЕМА ДО Я БАВЯ. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Я там споменете Ииии С ДОБРИ СЛОВА организаторите БУЛСТАР ,Че ич нема да Ви бавя. :fish6: :fish6: :fish6: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


За повече спорове с мен аз това и чакам /като за Водката рекламата нали/използвайте този телефон щот ме болят пръстите вече. 060166352
Потребител.
Мухите в главата ми са повече от това което можете да ми кажете,... са.
NE_ZNAM_KOI_SAM
Мнения: 306
Регистриран на: Сря Юли 18, 2012 20:18
Местоположение: ВЕЛИКО ТЪРНОВО

Re: Състезание по тролинг - Mercury open III

Мнение от NE_ZNAM_KOI_SAM »

[quote="kinder"]Тролинга е измислен от Мъзеливци за рибохващане,тъй наречените от мен Орта Будали закачаш едно каквото и да е нещо от другия край на тоягата и ДАВАЙ юруш кот стане.С опита нали там дълбочина там други фактори естествено идат,от сами по себе си.С две думи-Пениш се не пениш пак че те ловнем за врато за газо и АЙДЕ Маистор.

единствено съм съгласен че тролинга е мързелив риболов.ако "закачаш едно каквото и да е нещо от другия край на тоягата и ДАВАЙ юруш кот стане" ще хванеш риба само ако имаш голям късмет.този риболов си е изкуство какъв воблер да избереш.да учелиш дЪлбочина ,цвят,игра на воблера.да знаеш къде е сома според сезона...и най-важното е да минеш покрай сом който може да ти удари ако си уцелил правилния воблер... :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”