Река ПО

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Река ПО

Мнение от koko7784 »

boababa написа:Коко от лодка да меткаш с 2.70-3.30 спининг е ташак-работа! :wink: Дългия прът е за от брега,а за в лодка най-добре е 1.80-2.10! :idea:
Съгласен съм с теб но аз говоря от моята гледна точка (спининг от брега).
За този риболов аз предпочитам 3 метра.
За мен от лодка ще ми е идеална пръчка 2,40 -2,70м. аз предпочитам по-дългите пръчки не само заради бланката но и заради по дългата дръжка която според мен е предимство при ваденето на голяма риба.
Все пак нямам опит в риболова от лодка и немога да кажа дали там нещата ще са по същия начин.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Река ПО

Мнение от boababa »

Дългата дръжка пречи ужасно много в лодката при борбата,специално си избирам въдици с къси дръжки,ако не са,ги режа!Така скъсих СПРО-то с 20-санта от 2.40 на 2.20,другия проблем от лодка е изваждането от стойката при тролинг=дългата дръжка отново пречи!От лодка не търсиш далечно замятане с две ръце,та нема сми от големи дължини на пръта и дръжката!
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Река ПО

Мнение от Иво Ломски »

Tomahawk написа:
boababa написа:Цветът може би няма значение за река По,но защо?Защото имаме студена,бърза и мътна вода,а моментът на кълване е в първите няколко секунди и сомът няма време да се оглежда в цвета!Факт е,че световният рекорд е хванат на оранжев джойнтед на река По,който е точно за мътна вода!
Ъъъъ как ме изпревари , мислех точно това да напиша на Иво ломски ( дето оня ден не му били подредени цветовете в сайта на Емо , а уж нямаше значение )
Дрън, дрън..., сега пък нямал време да се оглежда :D
Томахавка, ти да не си мъдуран на Емо че те боли какво съм казал за сайта им? Може и да не ми отговаряш и без това не ме вълнува мнението ти! Ще те помоля да не ми цитираш името повече! Гарантирам ти че и томахавката ще изчезне от моя речник. Поздрави и бъди здрав!
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Река ПО

Мнение от Иво Ломски »

boababa написа:Дългата дръжка пречи ужасно много в лодката при борбата,специално си избирам въдици с къси дръжки,ако не са,ги режа!Така скъсих СПРО-то с 20-санта от 2.40 на 2.20,другия проблем от лодка е изваждането от стойката при тролинг=дългата дръжка отново пречи!От лодка не търсиш далечно замятане с две ръце,та нема сми от големи дължини на пръта и дръжката!
Тука съвсем се объркаха дисциплините. Единия пише за спининг от брега, а другите за спининг от лодка или за тролинг. Дългата дръжка помага при борбата с голяма риба - независимо дали човека лови от лодка или от брега. На Троли му пречи заради това че у лодката му нема много свободно пространство. Сещам се как се беше оплел на последните снимки.
Живот без страст не е живот а само съществуване...
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Река ПО

Мнение от koko7784 »

Аз точно заради късата дръжка сега си заменям ЛЕСАТА за 3 метров :wink:
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 31&t=52313" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Река ПО

Мнение от VARHARA »

Като видях интереса за тази пръчка се обадих на приятел :wink:
Специално тази пръчка която съм снимал е по поръчка на мистър биг фиш-Робърт.
Казаха ми че стига да искам ще ми пратят колкото пръчки пожелая.За сега поисках една мостра за мен :wink: та да ви я показвам. Поооо далъци ще има за всички от сълце......................стова пръчле ще думна аз едно соме :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Коко ,за от лодка 2м е напълно достатъчно .Не се замята на повече от 15м :wink:
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Река ПО

Мнение от boababa »

Ломски,нещо си изпушил бре,къде виде Троли да се оплете? :shock: Нищо не си разбрал от снимките,както и много други,само маана търсите! :cry: Дългата дръжка пречи при голяма риба и мога да ти обясня защо,но първо ти ми кажи с какво би ти помогнала дължината при борбата! :wink:
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Река ПО

Мнение от Иво Ломски »

Троли, ако ти е дълга дръжката, можеш да я подпреш на хълбока си докато се бориш със сома и да я държиш с едната ръка. С другата ръка можеш да си държиш гащите например.
Живот без страст не е живот а само съществуване...
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Река ПО

Мнение от boababa »

Ломски,нищо не си разбрал от снимките! :cry: Как ще си подпреш дръжката на въдицата в хълбока,особенно ако сомът реши да направи рязък и мощен тласък под лодката? :shock: Грешна ти е представата и некой сом ще те изненада неприятно,ако играеш така играта!По аналитика на борбата,ти пиша 2-ка,седни си и помисли!За от брега съм съгласен,но в лодка независимо дали е на спининг или тролинг,цялата постановка е различна при държането на пръта! :idea:
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Река ПО

Мнение от axel »

Върхар,имаше ли двуделен RPRAT на ъгли дъгли в колекцията?Няма да споря кой пръв видял и харесал пръчките ХZoga,по-важното е,че напълно е възможно да си поръчам и аз една,че от Гърция миналата година не ми стана работата.Най-важната поука за мене е,че сома трябва да се лови,както той иска,а не както на рибаря му се иска......и още нещо,на каква стръв използваха тези,които ловяха на буй,ако си забелязал ще съм ти благодарен да споделиш.
риболовът е само хоби!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Река ПО

Мнение от LVitchev »

Троли,дългата дръжка дава предимства и то огромни,късите дръжки са за риболов на пъстървички и хамсийки.а що се отнася до това дали е по-добре да метнеш на 15 метра от лодката или от брега,и за двете съм убеден че е по-добре да хвърляш колкото се може по-далече,така облавяш по-големи растояния и не е необходимо да се навираш в местото с лодката и да плашиш рибата,това го казвам от опит !!! Понеже за вече доста години,имам извадени доста сомове,макар да не са по 200 кила,има достатъчно големи риби за нашите ширини,така че с 2 метра пръчка е направо голям майтап да ловиш,макар за от лодка да ти дава единствено удобство за прибиране нарибата в лодката ако си сам в нея :idea: :idea: :idea: Не ми се спори с никой,аз от опит знам някои неща а мистър Биг Фиш да си лови с двуметровки,на мене са ми неудобни за спининг,друг е въпроса когато се троли,за тролене и аз ги предпочитам :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Река ПО

Мнение от VARHARA »

Ловят на това което е в реката. Платика и каракуда,но каракудата си я плащаха щот рядко се ловеше :wink: . Тези който са отворени и отиват не за първи път си носиха линове в бидон :shock:
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Река ПО

Мнение от Д-р Флекс »

LVitchev написа:Троли,дългата дръжка дава предимства и то огромни,късите дръжки са за риболов на пъстървички и хамсийки.а що се отнася до това дали е по-добре да метнеш на 15 метра от лодката или от брега,и за двете съм убеден че е по-добре да хвърляш колкото се може по-далече,така облавяш по-големи растояния и не е необходимо да се навираш в местото с лодката и да плашиш рибата,това го казвам от опит !!! Понеже за вече доста години,имам извадени доста сомове,макар да не са по 200 кила,има достатъчно големи риби за нашите ширини,така че с 2 метра пръчка е направо голям майтап да ловиш,макар за от лодка да ти дава единствено удобство за прибиране нарибата в лодката ако си сам в нея :idea: :idea: :idea: Не ми се спори с никой,аз от опит знам някои неща а мистър Биг Фиш да си лови с двуметровки,на мене са ми неудобни за спининг,друг е въпроса когато се троли,за тролене и аз ги предпочитам :idea: :idea: :idea:


Три пъти днес се захващам да коментирам тезата на боабабата за късите пръчки, и три пъти се спирам, за да не стане някой ненужен скандал (нали не съм сомаджия), и ето, слава Богу, Любо е написал същото, което си мислех и аз, едно към едно. Само ще допълня - оптималната дължина на пръчката, с която ловим на спининг, зависи страшно много и от ръста на риболовеца. За боабабата триметров прът би бил направо непосилен. За мен обаче е OK, а два-и-десет са си направо пръчица от знаменце :D
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Река ПО

Мнение от LVitchev »

флекс,Боабаба има практика със спининг,колкото аз имам практика в летенето със совалки :mrgreen: Тоя си е въобразил че всичко е тролене и вързва всичко с това,обаче ако знае колко се лъже,ще вземе и ще се гръмне :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Река ПО

Мнение от Д-р Флекс »

LVitchev написа:флекс,Боабаба има практика със спининг,колкото аз имам практика в летенето със совалки :mrgreen: Тоя си е въобразил че всичко е тролене и вързва всичко с това,обаче ако знае колко се лъже,ще вземе и ще се гръмне :lol: :lol: :lol:

Това стана отдавна ясно :D Всъщност, чудя му се, защо изобщо се занимава да коментира дължини на пръчки, тестове и пр., след като постоянно вади 50-100-200 кг сомове само на драг, без изобщо да натоварва прътя... :roll: Една къса демо-дръжка за макари от магазин би му била напълно достатъчна за техниката на вадене, която пропагандира :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”