Избор на каяк за риболов.

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Аватар
баш майстора
Мнения: 5844
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1645 пъти
получил Браво: 1808 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от баш майстора »

Fitibaldi написа:А предното отделение според мен на никой каяк не е удобно.
Съгласен съм, но почти всички други каяци имат разни други местенца за прибиране на дребни вещи и други джунджурии, а тук мястото е само едно - отпред. :roll:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
georgiev-cc
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 12:06
Местоположение: silistra
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от georgiev-cc »

Каяка е проверен и всичко си е 6+,малко дреболиите са недоизпипани но това с оглед на парите му си е бял кахър.Който всеки може да оправи с някой лев.Относно големия преден люк,в него си побирам багажа за 2,3 разходка по Дунава-спален чувал,палатка,възглавница,бири и др работи и то на сухо место.За рибарските кутии при желание има место за люк точно пред оная ми работа,но аз карам с кутиите по джобовете на рибарския ми елек.

Поздрави
RTM TEMPO Angler
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от Vid »

Влязох в голяма дилема - щото на живо видях и почувствах колко много тежи един каяк 30+ 2-3 кила...
То, една торба с цимент от 50 кила си я хвъргам на гърба, ама то обемист каяк, дали ще мога да го качЪ сам на багажника на колата, и то без да остъргам боята на колата...???

Колеги, вие сами (без помощник) справяте ли се с подобна задача?
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от antoanBS »

Да има в нета техники за качване
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
ro666koto
Мнения: 64
Регистриран на: Вто Окт 25, 2011 15:53
Риболов: От скоро и с каяк
Местоположение: Варна
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от ro666koto »

На моето Темпо, което е 25 кила му хванах цаката. Намерих му центъра на тежеста и го слагам на главата и с ръцете балансирам- това за сваляне от кола. Качването го правя като вдигам задницата, главата на споменатото място, леко приклякане за по лесно вдигане на предницата и балансиране. След това заставам успоредно на колата и преплъзвам по багажника. Приличам на тъмен африкански субект с кошница на главата, ама ми е лесно :D .За сега рекорда ми е около 150 метра, като 1/3 бяха стълби :lol: така пренесен. Все пак аз не съм висок, колата ми е масова и каякът е от леките. Виж техники в нета, пробвай няколко и сам ще си намериш най-удобната и лесна за теб.
RTM Tempoooo
Arhelon
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Мар 27, 2014 0:21
Риболов: На тежко, спининг и тролинг
Местоположение: Габрово

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от Arhelon »

Vid написа:Влязох в голяма дилема - щото на живо видях и почувствах колко много тежи един каяк 30+ 2-3 кила...
То, една торба с цимент от 50 кила си я хвъргам на гърба, ама то обемист каяк, дали ще мога да го качЪ сам на багажника на колата, и то без да остъргам боята на колата...???

Колеги, вие сами (без помощник) справяте ли се с подобна задача?
Здравей колега и аз се сблъсках със същата дилема, но не е чак толкова страшно. Моя без помощ го товаря и разтоварвам от задна страна на колата, като слагам една стара автомобилна стелка за да не драскам капака....Има много хубави багажници за каяци и колички, които ще са ти от помощ също! Колегата е прав има доста клипове в youtube, на мене от там ми дойде вдъхновението:

https://www.youtube.com/watch?v=E3-qXk89HVc" onclick="window.open(this.href);return false;
at.angelov
Мнения: 213
Регистриран на: Чет Май 26, 2011 22:09
Риболов: Риболов с каяк
тролинг и джиг
Местоположение: Пещера
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от at.angelov »

Vid написа:Влязох в голяма дилема - щото на живо видях и почувствах колко много тежи един каяк 30+ 2-3 кила...
То, една торба с цимент от 50 кила си я хвъргам на гърба, ама то обемист каяк, дали ще мога да го качЪ сам на багажника на колата, и то без да остъргам боята на колата...???

Колеги, вие сами (без помощник) справяте ли се с подобна задача?
Колега никакъв проблем не е да се товари и разтоварва сам каяка. Следващия риболов ще направя клип ако не забравя. Хващаш го за двете средни дръжки с двете ръце , вдигаш го над главата аз даже го опирам и на главата като слагам зимна шапка ми е по меко и така можеш да го носиш товариш и разтоварваш много е лесно и без никакъв проблем можеш да го носиш на разстояние до 40 - 50м................
Malibu Kayaks X-13
Аватар
georgiev-cc
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 12:06
Местоположение: silistra
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от georgiev-cc »

На рамо не е ли по добре,може би зависи от дръжките на каяка де.Щото и аз минах през тия фази -на глава,на рамо и с моя каяк най добре ми е на рамо.,най добре го балансирам така.И внимавайте след като го сложите на колата да не приплъзне,че така си строших огледалото на колата-каяка оцеля без забележки :D за мой късмет
RTM TEMPO Angler
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от antoanBS »

Така понеже минах от лек каяк като мини Х през стелт 12 а сега на оутбек имам някакъв опит на първия беше лесно да го размяташ както си искаш със стелта също ставаше но по готино си беше ако има кой да помогне,😁 а за оутбека съм си направил едно късо рамо което излиза от едната греда на багажника както е на колесар каяка първо вдигам носа и го подпирам на това рамо което стърчи 30 см от колата после е лесно свалям колесара вдигам задницата и си я намествам на багажника след това намествам и носа на багажника махам помощното рамо и стягам с ремъците за 30сек работа
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от Vid »

Благодаря на Все за мненията и споделените техники..
Тъй като съм пълен дилетант, мислех да туря една "черга" или има едни меки постелки за баня между двете греди и като изправя каяка почти вертикално странично, после да го наместя върху гредите... :lol:
Тя, още рибата в морето, а Я съм наготвил тиганЯ, ама няма лошо човек да е запознат, щото ако ще ми трябва втори човек, то май и каяк няма да ми трябва, а направо лодка.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от bibobibob »

Всичко в начало изглежда трудно и неудобно. Като го направиш няколко пъти и нещата си идват по местата!! Аз за подложка на колата използвам голяма хавлия за баня. Тя има безброй приложения както в каякинга, да си забършеш каяка въдиците и прочие , така и в колата.При по дългите каяци като че ли най-удобния варият за качване е като подпреш 1я край на каяка на колата и после повдигайки приплъзнеш другия в положението в което искаш.
Hobie Mirage Adventure Island
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от Vid »

Искам да ви задам и един последен въпрос?
Как стои въпроса с преноса на каяка през границите? Щото мисля да го карам в гръцко и хърватско...
Питам, щото оне митничари в Черна гора ми "разнищиха фамилията" на колата- мерцедес без значение е кЪв клас е, но прекарах часове на митницата и проверка на документи и пр.... и то няколко пъти....

Нужен ли ми е официален (англо-езичен) документ за покупка? ТА с него да декларирам, че примерно каяка не е краден от нейде си..., а си е лично мой и съм си броил парите, че и данъка съм си платил ?
Как стои въпроса и някой имал ли е проблем с преноса на каяк в европейските и неевропейските страни ??
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Fitibaldi
Мнения: 131
Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 16:26
Риболов: морски
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от Fitibaldi »

Каяците не се регистрират и не мисля, че могат да ти искат някакви документи за регистрация. Също така той няма уникален номер (поне моят няма), та такива документи според мен са излишни
Teodor Ognianov
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 213 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от shaman »

При моето единствено ходене до Гръцко си качих каяка на колата и въобще не се бях сетил за документи :( Никой нищо не ме пита....

Обаче имах един чохъл и каяка беше в него пълен с багаж - така, че може и да го използваш като багажник :) - просто като идея !
--------------
http://www.starividri.org
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от Vid »

Хвърлих се в небитието наречено каякинг.
Новата ми придобивка е тази

Изображение

Изображение

Много мислих преди да се реша, като гледах и все предложения за каяци в БГ. Видях и предложенията на "воден хоризонт", конкретно на биг гейма 2, както и тези на магазина в Поморие. На последния много ме кефят каяците от вида Хоби, ама като за първи каяк е нелогично да платя толкоз пара.
При положение, че ще ползвам каяка в 90% от риболовите си за белки по яз.Тракиец, Ивайловград и Кърджали закотвен и от стационарно положение, прецених, че този вариант като стабилност и цена И СЕДАЛКА е най удачен за моя риболов..... Засега де.. :D
Не на последно място са екстрите които има този каяк, като застопоряване на сонари, пръчки и пр. без да се налага дупчене на пластмасата..., все пак е модел 2014г....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”