ВОБЛЕРА И СОМА

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Колорита свърши - това не е НАРИБА. :lol: :lol: :lol:
Go BIG or Go Home!
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Мнение от Петър Милков »

Emo-83 написа:Тоя дето пише мисля,че е Троли Рапала от На риба.Или стила на изказвания му е същия.Ако е той ще има допълнителен колорит.Шестак е-ама е пич.
Аз съм му голям ФЕН ! :P
Червендалеста Бабушкоподобница Ruthilus Erythro-Incognittis Petrii Milkov 2008
Николай Стефанов
Мнения: 1524
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 13:29
Местоположение: гр. Търговище
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Николай Стефанов »

PENN написа:Колорита свърши - това не е НАРИБА. :lol: :lol: :lol:
Респект, Асене :lol:
Балагодаря ти за положените усилия!!!
Опитите не се броят-важен е само крайният резултат !
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Бе напило се момчето и решило да си го изкара на форума.На летището щял да ме чака,щял да ме дебне да си легна и да цвъка по форума...........тоя се обърка с кого се заяде.Аз на работа не ходих,та ден екстра ще побачкам,ма няма да го оставя да си вее коня. :twisted:

Не е добре да пие човек и да драска тук еле след като мирно и кротко му се направи забележка.Част от екшъна е в кошчето долу.Айде стига по темата за разни дето не носят на пиене,продължаваме с воблерите.

Тук аз често ползва, един модел железни вoблери които са доста подходящи за бавно влачене,имат хитра идея за нагласянето на влакното,не се трошат / няма какво да се троши / и са тежки.Ей го на модела долу,това е само желязо,няма пластики,дървета и какви ли не потенциялни проблемчета.Това е една отливка парче,само са го мацнали малко,очички са му пернали и кука са му сложили.

Изображение
Go BIG or Go Home!
Николай Стефанов
Мнения: 1524
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 13:29
Местоположение: гр. Търговище
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Николай Стефанов »

Гледам Асене и тук двойки...
:wink: Сигурно има защо :wink:
Опитите не се броят-важен е само крайният резултат !
Аватар
ribaria1
Мнения: 581
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 11:34
Местоположение: СВИЛЕНГРАД

Мнение от ribaria1 »

За дупките на гърба ли фащаш влакното че не се види отпред ,па и човка няма пущината-играе ли добре. :roll:
НЕКА ДА Е ЛЯТО...
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Точно за тия дупки - колкото по-бързо влачиш,толкова по-напред връзваш влакното.На малка скорост върви като хеликоптер в атака,вдига задника почти на челна стойка и играе добре.Човката му е онова леко изпъкналото на корема над куката.Това ми е и основната тежещ на воблера,а и е така извит,че служи като човка.Ето ти линка долу,разгледай го на голяма снимка и ще видиш за какво говоря.

По въпроса с куките сам писал,че за мен по-добрите куки са двойките.Тези идват с двойки,но аз въпреки това ги сменям с по-добър модел пак двойки,че тия малки ми се виждат и леко затворени и меки

http://www.charkbait.com/cs/images/lure ... 929_53.jpg
Go BIG or Go Home!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Да бе.Пак е с двойки.Кво става.Тия в Америка нещо.Или ния в Европа.Асене виж дай инфо пак,защо двойки.И каква е толкова разликата.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Николай Стефанов
Мнения: 1524
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 13:29
Местоположение: гр. Търговище
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Николай Стефанов »

PENN написа: По въпроса с куките сам писал,че за мен по-добрите куки са двойките.
Асене, отново съм склонен да ти се доверя напълно. :wink: :? Да не навлизаме в подробности предлагам на колегите да помислят точно какви, ти също имаш идея и да ти поръчваме да пращаш. Ние ще пробваме и ще преценим.
Моето лично усещане е , че зле им се пише на производителите и вносителите на калпави тройки. :lol: :lol: :lol:
Опитите не се броят-важен е само крайният резултат !
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Утре ако имам време ще седна да натракам някои неща които съм чел,а и такива които съм усетил тук при тежкарския риболов.

http://www.mustad.no/products/makers_ch ... /index.php :wink:
Go BIG or Go Home!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Я разкажи нещо за влаченето.Там ти е силата.На каква скорост.Има ли значение сезона дълбочината.По-какво време кълве една и съща риба по-различен начин.Знам,че е дълго,но за сметка на това ще е интересно.Давай ни шанс и ние ще се включиме.Аз не ги ловя,но имам мнение.Смятам,че доста ще ни помогнеш да ловим и ние сомове,бели и други.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Ти нали се сещаш каква тема е това???Марлин на студено,марлин на топло,марлин в слънчево време,марлин през ноща,марлин на гладко море.............после правиш комбинация от всичките тия да видиш колко варианти има и умножаваш по вiдовете марлини,като прибавяш още толкова за разликата межди влачене с ветроходна лодка и такова с моторна.Ако това не ни стига започваме с Синя и jaлта тyна,махита,акули всичките им видове,skipjack,риба меч / да не го бъркате с марлина / yahoo.................малеиии,тва свършване няма.

На мен ми отне около 2-3 години четене за да е запозная с основните неща и то само за някои от рибите,а ако седна да го пиша не ми се мисли.Чел си как разполагам примамките в зависимост от това каква скорост вадим,какво е морето,каква риба може да има,по вълната ли карам или под ъгъл,слънцето къде ми пада,на мотор или на платна влача,на коя кука разчитам и защо.И това е само за даден вид риба в дадена ситуация.Риби много,ситуации и те,няма свършване такава тема,а и всеки различно прави нещата.

Аз съм много добър от ветроходна лодка,няма кой да ни бие там с брата на този бряг или поне още не съм чул или срещал такъв.От моторна е друго,но на платна сме змейове. :twisted: :twisted: :twisted:


За куките е просто - тройките са по-тънки куки като жило,но като тяло си падат дебелички.Жилата са им под 120 градуса за разлика от двойките които са една извита тел да речем и жилата са под около 60-100 градуса.Сложи на масата една тройка и виж под какъв ъгъл лежат жилата и после погледни снимките на двойките които аз съм пускал.Всички смятам,че ще се съгласят,че такова нещо като забити три жила на тройката и трите работещи перфектно няма.Е като ще се ползват само 2 то за мен е по-добра идея и двете да си стоят забити до дано и да няма плескане самата кука.Опасността при работа с тройката не е никак малка,докато това почти го няма при двойната.

При влачене двойката играе в ляво и дясно като опашка на воблера,докато тройката ми е като парашут,ако има водорасли и картинката е пълна.Сега да не скочи някои - аз тройки сам виждал,но не играят така както двойната,не твърдя,че не мърдат.

Имаше едно видео някъде където се виждаше как лапа сома - е няма как да го пусне двойната кука,няма да е по-зле от тройката.

Миленееееи,в тая прословута Варна не продават ли двойки куки???Продават вирбели по 300 либри,би трябвало и ченгели да има.

Като казах ченгел и се сетих - някой да е драл агне на двойна кука закачено????Защо не е тройна и защо не е единична???
Go BIG or Go Home!
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

PENN написа:Като казах ченгел и се сетих - някой да е драл агне на двойна кука закачено????Защо не е тройна и защо не е единична???
Драл съм и на двойна и на единична и изобща без кука. :lol: :lol: :lol: :wink:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Имам време-разказвай всичко.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Ми разкажи как се дере агне.Не на мене да ми викат Емо подробния.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”