Уредче за връзване на малки кукички

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

duksi написа:Проблема е в пръстите, ако има некъде резервни и млади обади. :D
Бе...много скъпо се връзват... :D Аз за модела но Токо ти говоря, бе, не на Асен за компютъра, дето и захранване иска - къде 12 лв. са.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
duksi
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Юли 06, 2006 12:54
Местоположение: на Дунав

Мнение от duksi »

Абе градски, нали знаеш, че "Вързан дупе дава, пуснеш ли го - иска две "
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Мнение от petur »

Тоя боклук дето е показан струва 2,50лв. duksi ако не съм го изхвърлил още, мога да ти го пратя, стига да го намеря. На DVD от списан. "На плувка и дъно", Папарака връзва със съвсем друга, която е на цена м/у 15 и 20лв.

П.С. Прилича на модела на Drennan
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Единственият път, когато съм виждал такова в действие, беше 12 левовото на Геле76 - и той, и брат му вързаха за нула време по една въшка в полутъмното купе на клатушкащия се влак - събраха ми се очите.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
duksi
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Юли 06, 2006 12:54
Местоположение: на Дунав

Мнение от duksi »

Колеги вие ме засипахте с информация. Едно време като ме пратеха на магазина за салам, нямаше проблем, щото имаше два вида-варена наденица и шпек. Изборът беше лек и пазаруването бързо, а сега... :D :shock:
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Мнение от petur »

беше 12 левовото
на цена м/у 15 и 20лв
ми доктореско сигур става дума за едни и същи :idea:
milo69
Мнения: 625
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 16:48
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 13 пъти

Мнение от milo69 »

аз имам същото уредче в българския вариант, струваше 1-2лв. като всяко българско нещо, трябва да се пипне тук-там и тогава може да се ползва
duksi
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Юли 06, 2006 12:54
Местоположение: на Дунав

Мнение от duksi »

КУПУВАМ!!
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Мнение от petur »

КУПУВАМ!!
:?:
Аватар
Алеко
Мнения: 11059
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Мнение от Алеко »

Дукси, щом пръстите вече не слушкат (моите още слушкат, ама са кат' кебапчета), прави като мен - купувай си вързани куки. Има ги във всякакви размери, даже в магазина на Фишинг Мания -
http://shop.fishing-mania.com/viewhooks ... vid=hkdone

Аз никога не съм могъл да връзвам куки и затова си купувам само такива. Единствено с едни български съм брал ядове, щото бяха кофти вързани и съм имал изтървани риби. Ама вносните са ОК.
fero
Мнения: 424
Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 20:18
Местоположение: София

Мнение от fero »

Аз имам и от трите типа връзвачки.Колега duksi горещо ти препоръчвам да си купиш от ето този тип връзвачки
Изображение
Струва 16.20 лв. и си заслужава всяка една стотинка.Идва в комплект с много ясна,детайлна и голяма като размер :wink: инструкция.Купих си го в София от магазина на Дария.

Това е един невъобразим екземпляр на родното ни производство :evil: на цена 2 лв..Ако знаех, какъв боклук си взимам, щях да ги накарам в магазина те да ми дадат някой лев за да го изхвърля някъде където хора не минават.Подлъгах се, защото един приятел ми беше дал да си връзвам кукички с същото съоражение, но ОРГИНАЛНО :!: и беше наистина удоволствие.Нямам представа, колко струва оргиналното, но това на снимката НЕ ГО КОПУВАЙ.Ще си скъсаш нервите.
Изображение

Тази машинка струва 16 лв., но и от нея не съм доволен.За връзване връзва, но нещо бавничко ми се получава, а и не ми харесва как намотава влакното върху стеблото на кукичката.Може и аз нещо да не се справям.Подариха ми я наскоро та знам ли.
Изображение
Моята препоръка е да си вземеш от първия вариант и няма да имаш проблеми.Връзвам си 20-ски кукички без грижа и възела държи стабилно.Успех в избора и наслука.
Хвалу и клевету приемли равнодушно,
И не оспоривай глупца.
А.С. Пушкин
(Exegi monumentum 1836)
Amilo
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 15:13
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от Amilo »

Ако някой има проблем с намирането на куковързвач(като първият вариант на fero) мога да го уредя :wink:

Количествата и цветовете са неограничени 8)
Майстор рибар е този, който умее да хваща русалки.
fero
Мнения: 424
Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 20:18
Местоположение: София

Мнение от fero »

Колеги дали някой може да ми обясни за какво са тези две рогчета и как се ползват.Бяха ми казали, че били за връзване на малки клупове, но не знам как става това чудо.Ако някой има идея или снимки ще съм много благодарен да ги сподели.
Изображение
Хвалу и клевету приемли равнодушно,
И не оспоривай глупца.
А.С. Пушкин
(Exegi monumentum 1836)
Amilo
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 15:13
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от Amilo »

Правилно са ти казали, че са за връзване на малки клупове на повода :lol:
За съжаление нямам снимки как точно се прави, но може да попиташ в магазина, откъдето си го купил и там ще ти покажат(надявам се, че знаят, а ако не - давам платени уроци :twisted: ) :D
Последно промяна от Amilo на Нед Мар 18, 2007 22:02, променено общо 2 пъти.
Майстор рибар е този, който умее да хваща русалки.
duksi
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Юли 06, 2006 12:54
Местоположение: на Дунав

Мнение от duksi »

Алеко, абе че пръстите станаха като кебапи, така е, ама и нещо изпускат :D. Тук в паланка, не съм виждал вързани куки, но и без да са вързани пак са скъпи. Иначе е гот, няма да се мъчиш и кьоравиш.
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”