Извинете ъ......

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
theater
Мнения: 646
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:17
Местоположение: София, България

Мнение от theater »

И аз ще дам едно мнение. Пробвах това лято поводи от плетено влакно и стигнах до извода, че няма никакъв смисъл да се използват за риболов на леко.
1. Ако повода е по-дълъг от разстоянието от вирбела до първото олово, поради това, че е много по-мек и много по-тънък се получават с едно замятане невъзможни "плетки".
2. Трудно можеш да прецениш къде се къса линията при закачка, поради голямата здравина (включително и на възел) на плетеното влакно.
СЛЕДСТВИЕ: Черпиш водоема с разни плувки, ваглери и други благинки по линията, които е по-добре да не правиш от финансова и екологична гледна точка ! :lol:
3. Не можеш да ме убедиш, че недоверието на рибата е по-малко заради повод 0.04 вместо 0.08 примерно !
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

E тва трябваше да го напишеш преди 3 дни. Точно ясно и конкретно.Забравям за поводи от брейд при риболов на леко. Добре че, питах а не си купих и после да викам да се е.. у главата проста . Хора спестихте ми десетина лева. Мерси.
Добре дошли под шарената сянка .
theater
Мнения: 646
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:17
Местоположение: София, България

Мнение от theater »

Ама недей така ! Пробвай, а пък може да ти хареса !
На мен не ми хареса - това е.
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

ММмммммм! :roll:
Добре дошли под шарената сянка .
pero
Мнения: 203
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 15:46
Местоположение: София

Мнение от pero »

Недей да пробваш няма смисъл!

Плетено влакно може да се използва и при риболов на фидер и бомбарда - тука освен здравината се използва и нулевата му разтегливост. Имай предвид, че хубавите плетени влакна са над 30 лв и наистина помисли преди да си купиш!
Пламен е голям риболовец...!
--------------------------------------
Доброто, което правиш днес,
Ще бъде забравено утре -
Въпреки това, прави добро!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”