Що е то?

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Мнение от Петър Милков »

RIMOHIT написа:Само да вметна ,че все пак най добрия признак за разпознаванее между уклея и уклейката е 1 Люспите на уклейката опадват при допир-хващане в повечето случеи ( т.е. имаз значение и то не малко )
2.Един кил без люспи еди къде си едните го имат другите го нямат не ми се рови в литературата
3. Някаква разлика в устите
Да ме прощава колегата , че нямало значение опадването на люспите.
Във Караагач съм хващал и двата вида с еднакви размери и тогава най добре се вижда разлика

Това е малък Уклей , а не Уклейка и люспите му падат при допир , но принципно съм съгласен с теб , че при голяма бряна люспите по-трудно опадват , отколкото при същата по размер Уклейка .

Изображение
http://forum.fishing-mania.com/album_mo ... ee3ad0.jpg

Това пък е снимка на мандренска бряна на колегата Румци от другия форум , но след като е пусната в нета се надявам да няма проблем с цитата :D А снимките на колегата Fori с морунажите ги цитирам не за друго , ами щото ми се е случвало да чувам , че баш това е т.н. Резовска Брияна , което си е пълна "щуротия" 8) :oops:
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Туй с моцуната не е брияна..туй е "белавица" :lol: :lol: :lol: :lol:
hobie revolution 13
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Мнение от Петър Милков »

"Белавица" или "Бельовица" :D
Червендалеста Бабушкоподобница Ruthilus Erythro-Incognittis Petrii Milkov 2008
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”