Помощ за Уоки-Токи...

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

баш майстора написа:не знам къв точно е случая ама ако става дума за тоа бургаскио юбавец дето си го цитирал по горе като нищо ша спретне един десант бургас - поти :wink: :lol: :lol: :lol: свръзка даййййййййй!!! :lol:
Римозмеят е ясен, аз за Симонът се чудя къде на майната си ще ходи от брега - 10 км.????
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Ники Дончев
Мнения: 1567
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 2:54
Местоположение: София

Мнение от Ники Дончев »

babydoctor написа:На мама й купих Нокия за 17 лв., батерията издържа 10 дена, кви уики-тукита, кви дяволи търсиш???? Продават и зарядни за кола - що требе да се връщаш у миналия век? Или ако верно те влече екзотиката, ползвай димни сигнали, или чичо Морз....

С един колега ходим на една река за пъстърва,мен ме оставя на едно място а той продължава на още 8км по нагоре,ходим от 10 години там и за всички излети съм видял три пъти рибари.Нито един от операторите няма покритие там.Реката е с доста водопади заобиколени от скали и пада доста катерене,с две думи има много места кадето да се пребиеш,за такива места уоки-токитата са задължителни.Ние си ги купихме след един изелт,когато колегата си пукна крака и ме чака близо 5 часа за да го настигна и да му помогна да се качим до колата.
ВсЕкИ дЕн зА РиБа мИ сЕ хОди...ЛуД Ли Съм..ИлИ дА
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Ти, естествено ме впечатли - видех, че има по.луди от мен - ма човекът пита "от лодката до брегът - 10 км., къде ще дойде тва????
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Jordan
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 10:23
Местоположение: София

Мнение от Jordan »

Така нека да се уточним,10км ПРЯКА ВИДИМОСТ значи свръзка при която между комуникиращите няма никакви препятствия.При УКВ вълните всяко едно препятствие скъсява дистанцията,в някои случаи многократно.Ще кажеш къде в един язовир препятствия,ами например да вземем Душанци,който по принцип не е много дълъг и би трябвало с обикновенни РС от 0,5W-около 5км.Каквито са всичките по технополис и метро и т.н да става без проблем.Да ама не.Единия седи в първия залив ,а аз съм с лодктата на шавара при устието и ...нищоо.Друга проба подобна на искъра пак нищо.А на душанци GSM има ама не на всякъде.Така ,че уолки толки то си е хубава екстричка.Да не говорим ,че за разлика от ГСМ а ,си винаги онлайн и ,че може да си цъкнеш функцииката VOX ,която като издумаш нещо на закачената на джоба ти станциика без да пипаш копченца т се активира и предава.
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Мнение от Markony_RS »

Бе я дайте да обсъдим марки и модели.Аз бях песимистично настроен,ама откакто почнах да газя с мухаркката още първия ден влезнах в една тиня до колената.Измъкнах се само заради близкото дърво...иначе бях умрял от глад и жажда.Днес гледах в Конрад моделите.Имат супер детски моделчета колкото ГСМ големи за 3 км.Сега ще поровя по каталозите за воддоустойчиви модели.С това сриване на цените 100-200 лв са си нищо за връзка с другар при нужда.Поздрави!
Jordan
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 10:23
Местоположение: София

Мнение от Jordan »

Марки и модели бол,въпроса е бюджета какъв е.Аз понеже не съм настроен за високи разходи бих предпочел да си взема от тези които описах по горе.Ето един сайт за който между другото в един форум казват ,че безплатната доставка която пише ,че предлагат найстина работи.На илиянци са мисля същитеhttp://www.dealextreme.com/details.dx/sku.15045 или почти.Само ,че цените бяха около 65-75лв,за бройка,между другото съм виждал и по други сергии разни дори маркови като моторола и кенууд.А и да не забравя принципно тези неща не са съвсем изрядни законово защото работят в малко по широк диапазон,а по нашия закон разрешената честота е само 446 Mhz и 133Mhz. и също максималната мощност разрешена е 0,5W.Но това все пак не са страшни прегрешения :twisted:.А тези от 0,5W дето са по Конрад и метро и т.н ,просто няма смисъл имам такива от ТСМ и Мидланд(мидланд по принцип е доста сериозна фирма)бачкат си добре се чува ,обаче баш като ти потрябват наистина като случаите от предишния пост които съм описал ...трънцииии.
Аватар
Ники Дончев
Мнения: 1567
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 2:54
Местоположение: София

Мнение от Ники Дончев »

ВсЕкИ дЕн зА РиБа мИ сЕ хОди...ЛуД Ли Съм..ИлИ дА
Jordan
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 10:23
Местоположение: София

Мнение от Jordan »

Именно това имах предвид всичките License-Free радио-станции които се продават законно са по 0,5 W.Другите не мож си взе без лиценз,а и виж цените едно подобно 5W от марковите почва от 360лв.Е със сигурност китайските не са на същото ниво,но пък можеш да си ги купиш и то на съвсен прилична цена.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

На Душанци, както и на Ш. Поляна, изборът е Глобул, колкото и да не ми харесват...Тва едно...Второ, пак говорейки и за парите, от къв...таковата, ще ти трябва от стената да си разговаряш с жената или приятеля, които са в лодката откъм Копривщица!???? А не се разберете в 13.00 - на масата за ракията???
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Jordan
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 10:23
Местоположение: София

Мнение от Jordan »

Нямам възможност да си сменям опреатора според това на кой язовир ходя,а за това за чий ми е да говоря като съм в лодката,колегите по горе ти дадоха примери с аварийни ситуации достатъчно.
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Jordan
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 10:23
Местоположение: София

Мнение от Jordan »

Е нали точно този първия линк и аз съм го дал малко по горе:).Те такива са на "световния търговски център" Илиенци.А като гледам и ти го знеш този сайт имаш ли представа това с безплатната доставка дали работи наистина,че има доста интересни нещица не него.
Curi
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 11:57
дал Браво: 1 път

Мнение от Curi »

Доставката от dealextrime.com работи . Време - между 2 и 4 седмици.
Isianty
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 16:07
Местоположение: Shumen

Мнение от Isianty »

за тези пари по добре ЖСМ-а :wink:
FCSH - isianty !
ribara71
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 19:11
Местоположение: Раднево Сливен

Мнение от ribara71 »

Аз имам китайски - кобра и съм доволен ,при пряка видимост дават към 8км покритие ,поне до толкова сме ги пробвали , в -АУКРО ,онлай търгове се продаваха подобни ,но без аксесоари ,а не е лошо да са с акумулаторни батерий ,че вземат ли се оттделно са горе долу на цената на станцийте , оттделно тия машинки-повечето има една полезна функция
VOX система ,като се вкл слушалки с микрофон към тях , предават сами без да напискаш нищо като започнеш да говориш и самички се вкл. на предаване.
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”