Мнение за надуваем каяк

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

А само един страничен въпрос , ако тия каяци по специално PMS едноместен се напалнят с вода има ли някаква система за отвеждането както е при другите лодки или гребеш с канчето.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3911
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от RIMOHIT »

магазина :arrow: ЦЪК
Има заложени 2 места , където с дрелката правиш 2 дупки и си готов.Заложни са като такива но просто не са разпробити.
Ето при краката :arrow: Изображение
Като се разпробие е хубаво да се сложи тапичка , защото иначе нахлува малко вода ( на принципа на скачените съдове)
Но тя може да се ползва за живарник Изображение
Ако попадне в самия корпус вода ( ако не слагаш някакви люкове и .т.н . практически няма как да стане) има и дренажна тапа най- отзад
hobie revolution 13
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3911
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Още по добре е да пуснеш съобщение на bibabiba , да се уговориш евентуално нещо с него и да пробваш на вода.Рабира се и да го почерпиш :lol:
hobie revolution 13
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Тоя на снимката май е тунингован. Свързах се с Акваспорта , в събота ще отскоча до Бургас да го видя и ако ми хареса ще го взема. Като че ли двуместния ми допада повече но за сега на тоя етап за такова плавателно средство повече от 500 кинта не давам. Ще пробвам с едноместния и ако ми хареса ще видим може и да взема нещо по скъпо на по късен етап ако ми е нужно разбира се.
galin74
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Май 12, 2009 16:17
Местоположение: Gabrovo

Мнение от galin74 »

SELVA тези каяци дали ще ги има на панаира в Пловдив.psm i tempo :?:
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

Не сори.
От днес има собственик на нов ПМС в Казанлък. Транспортът заедно с такса наложен платеж е около 50 лв.
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

До Варна сигурно ще е повече от 50 лева. Аз ще го взема от Акваспорта в Бургас, хем ще се разходим в събота , хем ще го видя на живо що за чудо е това, може и да не ми хареса.
Аз им писах на Акваспорта имали в наличност зелен и син цвят , исках оранжев ама ....
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

Тарифата е единна за страната (така наречената зона 1 - градовете с офиси..).
Мисля, че с гледане и почукване по-малко ще се убедиш за себе си, в сравнение със снимките на бибо и другите или пък след един тест драйв. Каяка е много здрав като материал. Забравих да кажа, че вече има на склад и облегалки по 30 евро.
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3911
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от RIMOHIT »

SELVA написа:Тангото и Темпото нещо се застояват. А като си помисли човек, че точно нещо такова му трябва....
Двата каяк са страхотни .Сигурно ако не се бях влюбил толкова в туй Диско щях да взема Темпо .... :roll: А Тангото ми се види много универсална лодка ..
hobie revolution 13
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3911
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Pretor написа:Здравейте
това ми е първи пост във форума, не смогвам да изчета всичко, въпреки че ми е много интересно и моля да ме извините ако мястото на въпроса ми не е тук.
Та: решил съм да си купя каяк за разходка, гребане и т.н. Не ме устройва твърд поради липса на място за съхрнение. Цената не е без значение (за разлика от размера).Искам да е за двама човека и като поогледах тук-там се спрях на това:http://www.plodex.eu/kayak-2p.html
като гледам във форума имате много доктори (не само медици) на каяка и ще ви помоля за съвет-как ви се струва каяка, ще върши ли работа за целите ми и т.н. Ако пък имате други предложения-двайте докато още не съм го капарирал.
Благодаря на всеки, който си направи труда да ме осветли по въпросите.
hobie revolution 13
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 309 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Здравей Преторе, този каяк е добър за разходки и гребане.
Избягвай да влизаш с него в морето при ветровито време.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
Pretor
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 16:26
Местоположение: Бургас

Мнение от Pretor »

Aaa докторе, това с вятъра го знам.Не минава година без да имам пришки от яко гребане срещу вятъра :) . Въпроса дето се казва е да си взема поредната играчка и да поначеша малко крастата.
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 309 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Много е важно да затегнеш облегалките на седалките да са вертикални - да не се накланят назад когато се облегнеш на тях.
Иначе е много неудобно и се уморяваш за 10минути до степен че не можеш да гребеш.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”