Съвет за спинингов прът?

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Е тази тема намя как да я изпусна. :D
За щука, смятам, че въдицата трябва да е по-твърда, но не и колец.
Щуката гони и удря примамката понякога няколко последователни пъти. Ако се усети това се забява хода на примаката и рибата е наша. Това е теория на бай Марин Милярдер за Червенаково и напълно я споделям. По-деребните щуки също бутат така. Да не говорим, че често не се знае какво сме закачили клон или закачка, а то било риба. Изпускаме шанса да подсечем навреме. Дребният и среден костур също гонят така. Едрият е силно усетим по удара. Кефала е рабираем. Така, че все пак трябва няква чувствителност във въдицата. проблема идва от там с каква примамка, ще ловим и дали въдицата няма да я натовари много.
За кефал и пъстърва твърдо съм за елегантните въдици с по-малка акция.
От наблюдения на колеги. Американката бута доста вяло и почти неразбираемо. Говоря, за риби отраснали напълно в дива среда, а не от рибарник. Ако сме с колец, разчитаме на късмет за засечката.
Ауе цяла вечер има да разсъждавам по "експертно", нали сме двама експерти у малата. Старшинката Йотов и се моа.
Ауйде , че човека ме чака да пием бири. Той от риба. С камуфлажа и пъстурви в потурите от ПВЦ....
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Az честно да си кажа, харесвам по-меки и фини въдици, защото изглеждат и по-елегантно някак си, а и са по-чуствителни и има повече емоция...иначе на изкуствена примамка съм ловил доста кефал, особено на блесна, но другите риби са ми малко терра инкогнита:) Сега прохождам при тях, особено на воблер-моблер
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

KamaSaki-то е интересно предложение за мен... :D

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Майстор Саки написа:KamaSaki-то е интересно предложение за мен... :D
:D :D
За теб отсъпка 20 кинта.
:D :D :D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Д-р Дулитъл
Мнения: 2055
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 312 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Най-многото риба,която съм ловил със спининг е щука.Това бе по времето,когато старото корито на Огоста бе щукарския рай.На ден се ловяха над 40 риби,като имаше дни в които не пробираха вида на изкуствената примамка.И основното ми оръжие бе пръчка,на две ставки ,1.7м,направена от щеки за ски на струг.Колко е била твърда си правете сами изводите :lol: А дължината на пръта е решаваща за конкретните условия за мен-групата доктори,която ловуват щука на Огоста всяка есен знаят ,а и не само те че с къса пръчка не можеш да контролираш по-голяма риба ако си хвърлил през стена от папур 2 м и чакаш колегата да слезе долу до водата с кепа да ги гребе.
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Доктор Дулитъл написа:
И основното ми оръжие бе пръчка,на две ставки ,1.7м,направена от щеки за ски на струг.Колко е била твърда си правете сами изводите
И аз имам един такъв пример.
Човека се казва Кольо Колев от гр. Ловеч. Безработен с афинитет към чашката. :D Обаче за риболов на "желязо", както казва на блесната е номер едно. Без майтап, ще озори и руският тим по Осъма. :D Лови с един кривак от дрян. Толкова крив, че и аз не знам как го е намерил такъв. Дължина 1.10-1.20 метра. Блесна кват му дам. При него няма късане. Далдисва дореде, не я извади. Последно пита за библер/ воблер/, че да лови и големи. Това за него е над кило.
Макарата и кордата. По добре да не кажа. Ето какво му подарих, извадено от дълбините на Панчака. Но работи.
Изображение
2 лагера.
А ето го и самият Омбре. Щастлив с новата макара и чашка ракийка.
Изображение
Самобитен философ и риболовец 1000 процента.
Въдицата се казва "Бялата Ластовица"- има няколко слоя боя върху извънредно кривият дрян. Не я сменя и за последното от Г. Лумис GMX/2005/, ако му се предложи.
Но рибите ги пердаши яката. Въпреки крайната си бедност, не лови риба да продава, нито си е купил парашут.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Ivan VP написа:...Но рибите ги пердаши яката. Въпреки крайната си бедност, не лови риба да продава, нито си е купил парашут.
Еваларка! Готин дедо!
Явно качествения такъм е последното нещо, за да бъде човек истински рибар...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Мунчо написа: Явно качествения такъм е последното нещо, за да бъде човек истински рибар...
Евала Мунчо !!! по голяма истина не бях чувал скоро--напрово ВЕЛИКО!!!!! :lol: :wink:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

Ivan VP написа:Доктор Дулитъл написа:
И основното ми оръжие бе пръчка,на две ставки ,1.7м,направена от щеки за ски на струг.Колко е била твърда си правете сами изводите
И аз имам един такъв пример.
Човека се казва Кольо Колев от гр. Ловеч. Безработен с афинитет към чашката. :D Обаче за риболов на "желязо", както казва на блесната е номер едно. Без майтап, ще озори и руският тим по Осъма. :D Лови с един кривак от дрян. Толкова крив, че и аз не знам как го е намерил такъв. Дължина 1.10-1.20 метра. Блесна кват му дам. При него няма късане. Далдисва дореде, не я извади. Последно пита за библер/ воблер/, че да лови и големи. Това за него е над кило.
Макарата и кордата. По добре да не кажа. Ето какво му подарих, извадено от дълбините на Панчака. Но работи.
Изображение
2 лагера.
А ето го и самият Омбре. Щастлив с новата макара и чашка ракийка.
Изображение
Самобитен философ и риболовец 1000 процента.
Въдицата се казва "Бялата Ластовица"- има няколко слоя боя върху извънредно кривият дрян. Не я сменя и за последното от Г. Лумис GMX/2005/, ако му се предложи.
Но рибите ги пердаши яката. Въпреки крайната си бедност, не лови риба да продава, нито си е купил парашут.
Привет. Тъй като често ходя до Ловеч/ баща ми е от там/ много бих се радвал да се запозная с този образ. Иване ако не го пазиш само за себе си дали би ми дал координатите му. Поздрави!
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

wertus написа:
Ivan VP написа:Доктор Дулитъл написа:
И основното ми оръжие бе пръчка,на две ставки ,1.7м,направена от щеки за ски на струг.Колко е била твърда си правете сами изводите
И аз имам един такъв пример.
Човека се казва Кольо Колев от гр. Ловеч. Безработен с афинитет към чашката. :D Обаче за риболов на "желязо", както казва на блесната е номер едно. Без майтап, ще озори и руският тим по Осъма. :D Лови с един кривак от дрян. Толкова крив, че и аз не знам как го е намерил такъв. Дължина 1.10-1.20 метра. Блесна кват му дам. При него няма късане. Далдисва дореде, не я извади. Последно пита за библер/ воблер/, че да лови и големи. Това за него е над кило.
Макарата и кордата. По добре да не кажа. Ето какво му подарих, извадено от дълбините на Панчака. Но работи.
Изображение
2 лагера.
А ето го и самият Омбре. Щастлив с новата макара и чашка ракийка.
Изображение
Самобитен философ и риболовец 1000 процента.
Въдицата се казва "Бялата Ластовица"- има няколко слоя боя върху извънредно кривият дрян. Не я сменя и за последното от Г. Лумис GMX/2005/, ако му се предложи.
Но рибите ги пердаши яката. Въпреки крайната си бедност, не лови риба да продава, нито си е купил парашут.
Привет. Тъй като често ходя до Ловеч/ баща ми е от там/ много бих се радвал да се запозная с този образ. Иване ако не го пазиш само за себе си дали би ми дал координатите му. Поздрави!
Николай Колев, по прякор Омбрето.
Месторабота от квартал Декисна до краят на света. Гледай кой сега цепи дърва по маалта и питай за Омбрето. Инак живее близо до немската.
Ако не е по реката, или е с бира в ръка или на някой помага.
Има какво да се научи от този човек!
Почти е стигнал до смисъла на живота, а за риболова вече го е намерил. :wink:
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ANUBIS
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 11:40
Местоположение: SOFIA
Обратна връзка:

Мнение от ANUBIS »

Мунчо написа:Az също имам Ъгли ( а и Сашо има) и съм МНОГО доволен от него. Даже се каня да си взема още едно, но друга дължина. Аз харесвам по-меки въдици, макар че точно тази въдица не ми се вижда мека.
Мек прьт за щука :shock: :shock: :shock:
Хора вие четете ли на човека за кво му е тоя прьт ?
Рибата на аватара ми е колаж - 65 см 3+ кг.

http://hatch.flyfisherman-bg.com/
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

ANUBIS написа:
Мунчо написа:Az също имам Ъгли ( а и Сашо има) и съм МНОГО доволен от него. Даже се каня да си взема още едно, но друга дължина. Аз харесвам по-меки въдици, макар че точно тази въдица не ми се вижда мека.
Мек прьт за щука :shock: :shock: :shock:
Хора вие четете ли на човека за кво му е тоя прьт ?
Радко здрасти!
В моменте си сглобявам една въдица за спининг. 2.80, 15-25 дадено като акция. Бланките са Рейнфорест, а въдицата е препоръчна, като Стилхед модел. Мисля, че няма да има проблем за щука, щом се води стилхед и е за по-едри риби. Строят е определен като медиум фаст и с наредените водачи, не изглежда никак лигава, но и никак прекалено твърда.. При Пумата се ловят тези стилхеди и на снимки изглеждат сериозни риби. От досегашният ми опит при спинигов риболов на щука съм забелязъл, че кълването се усеща като закачка. С моят досегашен спининг 2,40 акция над 30 гр/ Шекспир Интрепид/, хич не мога да разбера кога кълве и дори да съм закчил подсичам.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Опитай Байрон.Австрийски са.Не са ментаци.Имам такава 2,80 20-40 грама акция.Стегната води се кастинг демек за точно и прецизно замятане.Доволен съм от нея.Закачал съм клендаци по две кила и съм ги вдигал дори от водата при стръмен бряг без кеп .Нямам проблеми.Малко ми се попрецака горният водач заради воблерите но го смених с Фюджи сик.Екстра ти казвам.На огоста съм закачвал щуки по две и горница кила няма проб.Пробвал съм и на булдо таз тояга.Уклейте ги засичаше при най лекото почукване.Можеш да си представиш за какво иде реч.Хем е твърда хем чувствителна и е много здрава,карбона е дебелостенен.Внасяше Байрон Наско Куртев от фирма Бент.Сега не знам.Дано да съм бил полезен.На кука и пазете природата.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Алеко написа:Чудя се за какво ли му е на д-р Дулитъл въдица, след като просто може да каже на рибите да му скочт сами в живарника. :lol:
Гледал съм го да им приказва, ама нещо езиците са им различни! :D :D :D Като познавам района на ловуване и навиците на д-р Дулитъл, мисля че по-здрава тояга му трябва за Огоста. Предложението на Павката е най-точно - SPRO - Luxxus Spin! Аз, като по-скромен ще ловя с Катера Телерод 2,7....
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Ще препоръчам SPRO-exclu spin с ния ловя на Дунава е е перфектна за щука акция 30-60 на 2.70м
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”