Сома от Искъра 83кг.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Аз

Мнение от Emo-83 »

shkarcheto написа:Емо,4е не клони кам 83 не клони,ама 4е е между 75-78 спор няма, гледай пак клипа и снимките. Евала на колегата,дайте малко пове4е коменти. Що се касае до пускането,на Краси идеята с оби4ките е много адекватна и джентълменска постъпка. Рибата е красавица,заслужавала е да живее,мога да поспоря затова 4е не е хубава за ядене. На вси4ки колеги пожелавам много сомска година,както се е по4нало , ще е година на тролинга и на живите плати4ки(стръв).
Че сома не е 75-78кг. не е.Но не съм катeгоричен колко е,защото имам за сравнение само един ракурс.Сравнението със деца е неудачно.Така сома изглежда винаги огромен.За това аз гледам главата на рибата както и неговата ширина.Има такъв момент,че при по-дребен и слаб човек рибата изглежда огромна.Но тук и този риболовец не е дребен....въпреки,че не е боздуган,като мене и Краси.Държа да отбележа,че рибата наистина е много хубава.Не става въпрос за нищо друго,освен за обсъждане.Сега ще ви пусна сом 83кг. и моля го загледайте колко е широк сравнявайки го по моите рамене.Освен това съм го хванал към опашката.Също така съм виждал шише в уста на сом и съм му бъркал с двете ръце.Много добре зная колко разстояние остава в паста му.И пак повтарям,че тази риба е прекрасна.Но според мен не може да е повече от 70кг.Може да бъркам....знам ли :!: :?: :roll:
Изображение
Сега вижте сом 30кг уловен от Милен.
Изображение
Ако ви пусна снимка с 30кг сом хванат от мен....ми той си е бебе. :shock:
Продължъх да гледам и да сравнявам.Изчаках един с ботуши да мине покрай сома.Сложих го на пауза и му премерих ботуша със линия.Приех,че носи 45 номер обувки.Значи крака му е дълъг 30см.Нанесох в същия рекурс крака върху сома и установих,че този сом е дълъг мецду 2.10м и 2.20м.Значи няма как да е над 70кг.Всъщност той беше обявен 2.20м. това по формулата на Милко излиза 63кг. нека завишим със 7-8кг за да избегнем грешка и да приемем,че рибата е по-дебела от нормалното.Моля заглеждайте за дължината на рибата всички хора,които лягат до нея не със свити крака.Аз не видях нито един от тях да е 2м.,а за жената да не говорим.
Момчета,не ми обръщайте внимание на мене.Аз така си говоря на глас...щото съм си луд по темата сом....иначе не разбирам много.
Последно промяна от Emo-83 на Вто Юни 30, 2009 0:59, променено общо 1 път.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Мнение от franko »

Емо,мисля че си прав.На тази риба не и давам повече от 60 кг.Дайте да бъдем честни.Всеки е виждал големи риби,а някои са и хващали такива.- :lol: нал така :fish7:визирам теб-Емоооооо. За пущането ще кажа само едно.
- жалко.Ако обаче на човека са му предложили цифра,също го разбирам.Не всеки е бизнесмен. :idea: :lol: Пара трябва на всякъде.
За иедене не стаааа,а в кръчмите цената трепе от всякъде. :?
Хубаво ,че барат чат пат и такива по 10кг ,че да вкусим и ние риба.Майсторите!!! :wink: :lol:................Е все пак е добра рибата.Аз такава май не съм хващал. 8)
Последно промяна от franko на Вто Юни 30, 2009 11:21, променено общо 1 път.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Франко,ти пък братче отиде в другата крайност за размера на сома.
За пускането и мен ме е яд,обаче не мога да бъда съдник.Всеки си има право на избор.Мисля,че този човек миналата година задържа един сом и пусна друг.Аз никога не бих го задържал.Ако знаете в какви спорове влизам с моя партньор кой да задържим.Чак понякога се моля да минава определени килограми.Така сме се разбрали.Иначе ме дебне постоянно да не го олабим.Според мен риби над 20кг не е хубаво да се прибират.Да не говорим,ако си хванал други.
В случая,щом не е пусната рибата не може да участва в състезанието за най-голяма риба и двигател Ямаха.Сорииииииииии.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Мнение от franko »

Добре де 60 и ... :D Ама нали като не е наша,малко на долу се дава :lol: :lol: Пак си прав-за конкурса.Трябва да е както казваш.
За кльопачката-над 30така дава много фира.Не ХАБЕТЕ рибите.Вервайте ми хорааааа.
Последно промяна от franko на Вто Юни 30, 2009 11:24, променено общо 1 път.
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Op

Мнение от shkarcheto »

Емо,може и да си прав,може пък и аз да сам близо до кг-те,на мен ми се стори много дебел в шкембето този сом,а ако се окаже наистина доста по-малък ,то тогава какъв е смисъла да му завишават кг-те.....Тогава си е 4иста излагация. Ина4е ми хареса на4ина по които си направил сравнението. Имаше едно подобно преди 10 години във вестник риболовец,мисля с на Петьо от Ивайловград сома и още един. Хайде зарадвайте ни с още някоя хубава риба от Искър. :fish11:
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Ако питате мен, на такива риби изобщно не трябва да им се дава гласност заради грозното отношение към животното. Въпреки, че не съм от 100% пущачите, такива клипове не им е мястото тука. Е*бати подигравката с горкото животно. Аз не можах да изгледам филма до края.
А що се отнася до килограмите, мисля че са напълно възможни за тая дължина, като имам в предвид миналогодишния сом на Стефан Лалев. И тогава имаше съмнения за теглото, въпреки че беше измерено точно. Просто рибата беше страшно дебела, каквато ми изглежда и тази. Не искам да влизам в никакви спорове, просто изразявам мойто лично мнение.

Поздрави за риболовеца, хванал голямата риба. Но следващия път да си запази клипа за себе си.
С внимание към детайлите
long2dogs
Мнения: 340
Регистриран на: Пон Дек 27, 2004 20:36
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от long2dogs »

Поздравявам рибаря за хубавата риба
Аз мисля , като Калин и мога само да добавя , че аз повече няма да коментирам по теми , в които този , който е хванал рибата не заповяда да
напише лично какво е станало. Малко се получава , че си говорим , като луд с у..я си .
От друга страна какво има да се коментира некролог - некой , като умре кво те болИ колко тежи?
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Мнение от Иво Ломски »

...
Последно промяна от Иво Ломски на Сря Авг 26, 2009 15:36, променено общо 1 път.
Живот без страст не е живот а само съществуване...
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Разни хора , разни идеали , много одавна го е казал някой , ма що ли се в София се случва а ????.
Клипа е доста грозна гледка само дето не го ебаха тоя сом, заеби :lol: :lol: :lol:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Op

Мнение от Emo-83 »

shkarcheto написа:Емо,може и да си прав,може пък и аз да сам близо до кг-те,на мен ми се стори много дебел в шкембето този сом,а ако се окаже наистина доста по-малък ,то тогава какъв е смисъла да му завишават кг-те.....Тогава си е 4иста излагация. Ина4е ми хареса на4ина по които си направил сравнението. Имаше едно подобно преди 10 години във вестник риболовец,мисля с на Петьо от Ивайловград сома и още един. Хайде зарадвайте ни с още някоя хубава риба от Искър. :fish11:
Да дебел е сома,но за това пуснах и моя сом.Ако си махнем ръцете от корема с Канибала дали няма да е доста по-дебел от този,който е легнал и всичко е увиснало.На запад знаят как да снимат хората.Освен това снимките минават обработка с фотошоп.Сега ще ви пусна една такава снимка.Калоян Белополски ме снима на тича с празни ръце във водата.Казах му да ми монтира крокодил,защото желаех да си направя майтап.Той,обаче ми сложил сом на един чужденец.На тази снимка китките,дланите,халката и сома не са мои.....другото съм аз без риба.
Изображение
Ето ви мои експерименти на снимка....сомчето е 1.5кг....аз стоя 2м. зад него.Дали ви изглежда толкова малко....кажете вие.
Изображение
Споделяне на мисъл.Във Формулата на Милко Георгие се допуска грешка и отклонения в рамките на 10%.Моя сом,както и на Краси са по-къси от формулата,но са в допустимите граници.Сома ми е дълъг 2.33м. и тежи 83кг.По формулата трябва да е 2.40м.Грешката в случая е 8%.Също така се чудя как от моята група сме видели някъде над 3000 сома и няма отклонения.А при другите с 1-вата си голяма риба отклонение от 20%.Може да ми говорите всичко,но поради опита който имам не съм длъжен да ви вярвам.Освен това приемам да има изключение,но то не е едно братче....това е ГЕНОЦИД към реалноста.
Последно промяна от Emo-83 на Вто Юни 30, 2009 18:55, променено общо 2 пъти.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Убу де всички мислиме като тебе , че юнака послъга с 10 тина килца на горе :wink: без формули ми е ясно :lol: :lol: :lol:
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Мнение от max »

монтажите имат недостатъци .трябват ти 10-тина урока при Деси на Фотошоп и да научиш някой тънкости и си готов
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Този сом на модератора Калинс.Да не би да е слаб или къс.Но поне е сниман добре и е 57кг. реални.Освен това е жив и ни чака........хе-хе отново.
Изображение
Изображение
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
m_nanchev
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 11:28
Местоположение: София

Мнение от m_nanchev »

За жалост месари е имало има и ще има винаги ,има хора който пускат винаги имахора който пускат по някога и такива които пускат никога,
Без да се опитвам да защитавам никого опитвам се да си отговора какво е усещането да хванеш такъв сом за първи път.Дали от адреналин ,емоция и мерак да го извадиш снимаш покажеш няма на го убиеш и след това да се сетиш че можеби е трябвало да го пуснеш но вече е късно.Не знам не ми се е случвало и аз не мога да гарантилам какво ще направя в такъв момент.Дано някога разбера.
КЕФ ЦЕНА НЯМА
artaks
Мнения: 1006
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Мнение от artaks »

Емката,на снимката с резачката прилича,на Джейсън от "Петък-13..ти"
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”