За всички, които четат тук

- Рибата прясна ли е?
- Не знам, аз съм тук от три месеца.
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Re: ре

Мнение от Lubo »

©тефанаки написа:Ако го пуснеме под псевдоним Стивън Кинг или нещо от сорта може и пара за състезания да остане.
Не става бате! От опит знам че издаването на музикален албум минава задължително първо през министерството на културата, където го регистрират и той си получава номерче. С книгите ще да е нещо подобно. Никой няма да ти позволи. Това помеждудругото покрай шегата ти!
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

НЕКА колегите се съгласят, предпечата ще стане бързо и като гледам колко разказа има ще се съберат към 100 стр. със снимките които ще са чернобели разбира се, така че заданието е:

Книжка А5 със цветни корици 4+0 цвята, хартия 150 гр. хром луск
Тяло м/у 100 и 150 стр, от обемна хартия 50 гр/м2
лепена
тираж: предлагам от 1000 да започнеме на горе


така че който има познати по печатници и му се занимава да пита, и аз ще питам при мойте познати
Предлагам приходите от продажбата да влязат в касата на видрите
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Алеко написа:Естествено, ще изчакаме да се посъберат още. Но това не пречи междувременно да събираме и пари.
Ех Алеко... направих една елементарна сметка. Пиши го книжлето около 2 лева. Защо ли ми се струва че никой няма да се занимава да го печата под 1000 бройки. 2000 лева. Ти колко ще дадеш?
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Алеко
Мнения: 11058
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Мнение от Алеко »

От собствен опит знам, че няма да е повече от 1000 лв., с хартията и обработката на снимките.
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

Алеко написа:От собствен опит знам, че няма да е повече от 1000 лв., с хартията и обработката на снимките.
изработката на книжката в печатницата ще излезе между 50-70 ст.
предпечата и обработката на снимките са от мене
Аватар
Алеко
Мнения: 11058
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Мнение от Алеко »

Lubo написа:
Алеко написа:Естествено, ще изчакаме да се посъберат още. Но това не пречи междувременно да събираме и пари.
Ех Алеко... направих една елементарна сметка. Пиши го книжлето около 2 лева. Защо ли ми се струва че никой няма да се занимава да го печата под 1000 бройки. 2000 лева. Ти колко ще дадеш?
Печатницата, с която работя, ще напечата и 50, ако искаме. Само че ще излезе относително по-скъпо, защото разходите ще се разделят на по-малко екземпляра.

А колкото до сумата, която съм готов да дам, няма да я споделям тук.
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Алеко написа:От собствен опит знам, че няма да е повече от 1000 лв., с хартията и обработката на снимките.
Чакай сега. Как така няма да е повече от 1000 лева. Това е относително. Зависи от ФормАта, брой страници, брой снимки, дали ще са цветни или чернобели, големината на тиража и т.н.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Алеко
Мнения: 11058
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Мнение от Алеко »

vikik написа:
Алеко написа:От собствен опит знам, че няма да е повече от 1000 лв., с хартията и обработката на снимките.
изработката на книжката в печатницата ще излезе между 50-70 ст.
предпечата и обработката на снимките са от мене
Аз пък поемам коректури и редакция.
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

Ми колеги аз мога да помогна с това, безплатно да и направя предпечата и да пусна паусите за тялото, за останалото ще трябват пари, които за съжаление доста рядко се задържат в джоба ми
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Алеко написа:
Lubo написа:
Алеко написа:Естествено, ще изчакаме да се посъберат още. Но това не пречи междувременно да събираме и пари.
Ех Алеко... направих една елементарна сметка. Пиши го книжлето около 2 лева. Защо ли ми се струва че никой няма да се занимава да го печата под 1000 бройки. 2000 лева. Ти колко ще дадеш?
Печатницата, с която работя, ще напечата и 50, ако искаме. Само че ще излезе относително по-скъпо, защото разходите ще се разделят на по-малко екземпляра.

А колкото до сумата, която съм готов да дам, няма да я споделям тук.
50 броя икономически са зверски неизгодни! 1000 е минимумът според мен. Изпрати им данните които е написал vikik и да видим какво ще кажат.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Алеко
Мнения: 11058
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Мнение от Алеко »

Ами нали казахме - 1000 бройки, А5, ... виж поста на Виктор.
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Чакай че трима човека пишеме и преди да съм прочел нов пост пиша по стар. Значи ги пиши максимум 700 лева? А други някакви разходи няма ли да има, освен за печатница?
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

Lubo написа:Чакай че трима човека пишеме и преди да съм прочел нов пост пиша по стар. Значи ги пиши максимум 700 лева? А други някакви разходи няма ли да има, освен за печатница?
ми няма да има други разходи, най справедливо щее който даде пари да получи част от печалбата за да не си дава парите на вятъра и квото остане при Видрите
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

vikik написа:
Lubo написа:Чакай че трима човека пишеме и преди да съм прочел нов пост пиша по стар. Значи ги пиши максимум 700 лева? А други някакви разходи няма ли да има, освен за печатница?
ми няма да има други разходи, най справедливо щее който даде пари да получи част от печалбата за да не си дава парите на вятъра и квото остане при Видрите
Стана много сложно бате! Аз предлагам да намерим спонсор който да плати тиража, включително и един символичен хонорар за vikik и Алеко, които бяха така добри да предложат безплатни услуги в името на Каузата. Най ми се струва че трябва да са търговците на риболовни принадлежности, риболовната преса и т.н., които да получат и стабилна реклама в книжлето, а приходите да отидат за нуждаещи се от лечение деца. В този случай и аз ще дам пари допълнително. Не много, но ако всички дадем по малко - капка по капка - вир става. Какво ще кажете? Всички сте пичове! Да направим една инциатива под наслов "Обединени риболовци в помощ на децата". Там и Папарака и Pero няма дори да се карат. А?
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Никой нищо не отговаря. Ще пиша направо в рибарска среща.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Публикувай отговор

Обратно към “Забавни рибарски лакърдии”